Přihlášení

V pravé poledne, na písecké radnici…

29. 10. 2018 | Redakce PS | Diskuze (7) | Věci veřejné

V PRAVÉ POLEDNE se dnes ÚDAJNĚ na písecké radnici koná jakoby odznovu povolební jednání – to první se konalo v pondělí 8.10., tedy hned po volbách, a bylo zcela transparentní – tedy dokonce za přítomnosti novinářů…

Za společný stůl zasedli tehdy zástupci VŠECH uskupení, která se dostala do zastupitelstva Písku. Dnes nebyli údajně pozvaní komunisté ani Písek sobě. O všem tomto se občané dozvídají jen díky FB zprávě píseckých Pirátů… Od onoho pondělka 8.10. se totiž po další tři týdny všechna další jednání odehrávala za zavřenými dveřmi a bez zveřejňování jasných a transparentních zpráv. Což se týká i dosavadního chování Pirátů, kteří na svých fórech a FB přestali jednání a vše, co se dojednává, komentovat a zveřejňovat…

POČKEJME SI tedy, zda aspoň dnes dostanou voliči konečně nějakou jasnou zprávu… Už ve čtvrtek 1. listopadu se má uskutečnit ustavující zasedání Zastupitelstva města Písku.

0
0

Diskuze k článku +

29. 10. 2018 (12:40)  –  Josef Soumar

0
0

Co blbnete, vždyť jsme zveřejnili několik tiskových zpráv i u Vás na webu, co to je zase za trolling… ;)
Ostatní uskupení nevydávají vůbec nic a Vy se budete navážet do toho, že málo informujeme a když, tak jen na svém Facebooku? … ono by to korespondovalo s těmi SMS zprávami, které jsme o víkendu od Vašich redaktorů dostávali. Mimochodem jsme Vám poslali o víkendu (konkrétně v sobotu po 11 hodině) e-mail s tiskovou zprávou, kterou jste nezveřejnili a panu Konvičkovi jste odpověděli, ať si to tam laskavě přidá sám… (není problém printscreen Vašich zpráv a e-mailů mohu připojit).

Hezký den.

JS

Odpovědět

29. 10. 2018 (13:04)  –  Zdenka Jelenová

0
0

Netuším, pane Soumare, jaké a od koho jste například Vy dostával SMS. Jste příliš vztahovačný – ta zpráva je o VŠECH stranách, které teď ASI jednají, a ne výhradně o Pirátech. Přinejmenším někteří písečtí voliči jsou prostě tři týdny po volbách poněkud nejistí z toho, jak zatím vyjednávání dopadají… A pokud se srovnáváte s "ostatními", tak jen připomínám, že jste chtěli (a slibovali) být jiní. Toť vše, nechápu, proč to tak hrotíte. Pokud jde o tu TZ, která přišla o víkendu z redakci neznámé e-mailové adresy a nepodepsaná, tak je pravda, že jsme ji nezveřejnili – ale každý čtenář a přispěvatel PS včetně pirátů ví, že na Píseckém světě je obvyklé, že si politické strany své příspěvky svobodně a necenzurovaně a neomezeně zveřejňují samy – a také jste toho dosud využívali ve velké míře.

Odpovědět

29. 10. 2018 (13:27)  –  Zbyněk Konvička

0
0

Pepa Soumar naráží na to, proč jsou v této zprávě zmiňováni právě Piráti a proč jsou v něm nepravdivé informace, že jsme vůbec neinformovali o povolebním dění. Jen zde v rubrice hydepark jsou zveřejněny naše dvě tiskové zprávy a třetí, kterou jsme zaslali na redakční mail PS v sobotu 27. října z pirátského mailu a na webu Píseckého světa zveřejněna nebyla ani jako součást autorského článku. V jiných médiích Písecký deník a Jihočeské týdeníky ano a bez problémů. Proto nás překvapila i tato zpráva, že údajně "neinformujeme" atd… a proto ta reakce Pepy Soumara.

Odpovědět

29. 10. 2018 (13:23)  –  Josef Soumar

0
0

Viz Facebooková konverzace s Vámi

https://www.facebook.com/pisecky.svet/posts/10155961217607358

- tiskovou zprávu jste dostali tuto sobotu po 11. hodině. Přišla strohá odpověď, že si to máme publikovat sami, Písecké Postřehy i Deník to v pohodě zveřejnily, prosím, příště v úvodu napište, že jste zprávu dostali, čitatele to může zmást, že Vás – jako nezávislé novináře – neinformujeme

- na úvodní jednání ke "kulatému" stolu jsem Vám zatelefonoval a pozval Vás na jednání, ani jedenkrát od té doby jste mi nezavolala, jak se situace má a nechtěla žádné vyjádření, byť jsme tiskovky i pod příspěvky vše komentovali

- komunikujeme na sítích celé 3 týdny stále stejně, můžete dát "sledovat stránku" a jste v obraze

- reagoval jsem na všechny otázky, které jsem na PS dostal, ozřejmil jsem výpočty poměrného zastoupení rady, odpověděl na dotazy, komentoval případné posty, které byly nabídnuty jednotlivými subjekty


Děkujeme za možnost, že si zde můžeme zveřejňovat tiskové zprávy, bude li to možné, prosím o korektní a nezávislé zveřejňování volebních i mimo politických záležitostí.

Odpovědět

29. 10. 2018 (15:24)  –  Zdenka Jelenová

0
0

AKTUALIZACE: Podle zprávy, kterou Piráti Písecko po 14. hodině pověsili na svůj facebook a pak zase obratem stáhli, a podle následného článku na jcted.cz, skončilo radniční jednání zatím bez dohody, Piráti opakovali svůj návrh na co nejširší koalici, Pro Písek nechce v koalici ODS, poslední návrh paní starostky je Pro Písek + ANO + Piráti, místa v radě (stejné pořadí): 4+2+3. Plus pirátského náměstka pro investice. Tedy vlastně ponechat vše při starém, jako celé poslední volební období, jen doplnit do radniční koalice Piráty. Piráti a ANO si podle zprávy jcted.cz ponechali do večera čas na rozmyšlenou.

Odpovědět

29. 10. 2018 (16:47)  –  Redakce PS

0
0

Martin Brož přidává nové upřesnění: Piráti měli hlasování, v něm se jednomyslně potvrdilo, že nepřijmou nabídku PRO PISEK a tím pádem nepodrazí ODS s kterou jsou v trojbloku. Tudíž v 15:07 jsem tento vzkaz předával pani starostce s tím, že stále trvá naše nabídka PRO PISEK.

Odpovědět

30. 10. 2018 (00:26)  –  Luděk Blaha

0
0

Čtvrtý Daltonův dodatek o politickém vyjednávání: 'Nepodrazíš-li, podražen budeš.'
V každém případě je zajímavé a potěšující, že na regionální úrovni je možná spolupráce politických stran, která je na úrovni republikové i pražské nejspíš zcela nemyslitelná. Vše na lidech záleží.
Snad aby si v té naší Matičce Stověžaté vyvěsili transparent 'Písek náš vzor!'

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.