Přihlášení

Konečně veřejné projednání – Centrum města – středa 13. dubna

12. 4. 2016 | Redakce PS | Diskuze (4) | Věci veřejné

PŘIJĎTE ŘÍCT SVŮJ NÁZOR: Poté, co se zástupci města Písek odmítli účastnit veřejné besedy o budoucí podobě centra města, kterou Písecký svět z vlastní iniciativy uspořádal s architektem Miroslavem Cikánem již 22. února, dočkali jsme se nyní konečně oficiálního veřejného projednání. Rada města varovala úředníky a zastupitele, aby se únorové besedy neúčastnili, a ti až na dvě výjimky (Ondřej Veselý a Martin Brož) uposlechli. Doufejme, že tentokrát už přijdou všichni, budou naslouchat občanům a snažit se hledat společné řešení! Některé z nich špatná komunikace radnice s veřejností dohnala až k petiční akci. Veřejné projednání se koná ve středu 13. dubna od 17 hod v zasedací místnosti městského úřadu v Budovcově ulici. Ing. arch. Miroslav Cikán, autor vítězného návrhu, znovu představí koncepci svého řešení centra města a bude spolu s kompetentními politiky a úředníky odpovídat na dotazy občanů.

ZÁZNAM BESEDY O CENTRU MĚSTA OBČAN VERSUS POLITIK – TENTOKRÁT BEZ ODPOVĚDNÝCH POLITIKŮ :-)

 

0
0

Diskuze k článku +

15. 4. 2016 (07:48)  –  Mgr. Ing. Jiří Hořánek

0
0

Tak mi tady schází informace o průběhu středeční veřejné besedy o revitalizaci centra města. Že by se tým schovaný pod značkou „redakce PS“ urazil a odmítl objektivně monitorovat akce, které sám nepořádá?

Odpovědět

15. 4. 2016 (10:56)  –  Richard Kába

0
0

V ČR vznikl precedent, že se politik stane vlastníkem médií. Ale zdá se, že do portfolia pana Babiše Písecký Svět (alespon zatím) nepatří :)

Odpovědět

15. 4. 2016 (13:34)  –  Luděk Blaha

0
0

Objektivního monitoringu, nejlépe politicky korektního, a jak jinak než vyváženého, si v médiích užíváme, a zdá se, že v Písku si ještě užijeme i mimomediálně, víc než dost. Protože je ale Písecký svět svobodný prostor pro naše názory, četl bych radši ty názory.
Ostatně 'monitoring' = sledování, dohlížení, kontrola.
To vypadá spíš na činnost orgánů činných v trestním řízení, než na aktivity 'občanského sdružení, které usiluje o rozvoj občanské společnosti' a práci jeho redaktorů. Nepopletl jste si to, pane Hořánku?

Odpovědět

15. 4. 2016 (08:33)  –  Magdalena Myslivcová

0
0

Dobré ráno, pane Hořánku.
Z toho si nic nedělejte, občanům na webových stránkách města také schází mnoho informací, které by potřebovali a měli od vás dostat. Rozdíl je jen v tom, že vy jste za svou práci placeni z našich daní, zatímco my svou práci vykonáváme polodobrovolnicky, a musíme velmi dobře vážit, čemu jsme ochotni a schopni věnovat čas a energii. Tým "redakce PS" nemá důvod se pod svou značkou schovávat, jména redaktorů jsou uvedena jak na webu, tak také v tiráži novin. Už vůbec nerozumím, proč bychom se podle Vás měli urážet? Kolegyně redaktorka Zdenka Jelenová se středečního veřejného projednání osobně zúčastnila a až jí to zaneprázdnění jinou pracovní činností dovolí, určitě o průběhu ráda napíše. Jak víte, ve stejný den jsme pořádali setkání s dobrovolníky z Deggendorfu, kteří se přijeli podělit o své cenné zkušeností, avšak z vedení města si bohužel nikdo neudělal čas. I my si tedy s dovolením sami rozhodneme, které akce stojí za to, jak říkáte "monitorovat", a u kterých je to podle nás ztráta času… Krásný jarní víkend.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.