Přihlášení

VIDEOZÁZNAM veřejného projednání rekonstrukce BAKALÁŘE II

22. 2. 2016 | Redakce PS | Diskuze (4) | Věci veřejné

Veřejné projednání uspořádalo město Písek, ale jeho konání oznámilo jen na webu města, a to pouhý týden předem. Mnoho zájemců se proto o konání besedy pravděpodobně ani nemělo šanci dozvědět, jiní už si nemohli udělat čas. Proto přinášíme nezkrácený videozáznam celé prezentace i následné besedy. A zároveň vás zveme na besedu o problematice centra města Písku, kterou pořádá Písecký svět v pondělí 22.2. od 17 hodin ve Sladovně.

 

 

0
0

Diskuze k článku +

21. 2. 2016 (23:55)  –  Karel Kropš

0
0

Nová móda v Písku. Projektu jsou předhozeny lidem k diskusi až v době vydávání stavebního povolení. V době, kdy už není vhodná doba na změny. Lidé si můžou podiskutovat, ale již nic změnit. Při poslední veřejné diskusi o projektu SmartCity 26. října 2015, radní zjistili, že diskuse s lidmi by mohla projekty ohrozit, diskuse s lidmi by mohla zhatit jejich zájem. Pan Knot tehdy naštvaně prohlásil, něco ve stylu, že se příště diskusí v první fázi projektů nebude zúčastňovat, že počká až na jasnou finální verzi (nejedná se o citaci jeho slov, jde jen o pocit, který jsem si z jeho slov odnesl).
Prostě radní prosadí vše, ať chceme, nebo nechceme.

Dle mě je celý projekt působí studeným dojmem stejně jako revitalizovaný prostor u kostele. Moderní, studený pro lidi nepřívětiví. Před revitalizací byl prostor plný života, nyní je zklidněný až mrtví. Osobně si nedokáže udělat názor, zda navrhovaná změna této etapy revitalizace uškodí, nebo pomůže návštěvnosti prostor, ale cítím v něm opět útok na naše auta.

Válka kterou radní vyhlásili našim automobilům pokračuje.

Karel Kropš

Předchozí příspěvek jsem omylem vložil pod špatným loginem (při editaci jiného článku na stejném PC, který psal Pavel Kašpar). Jedná se o názor Karla Kropše a ne Pavla Kašparů. Prosím redakci o smazání předchozího příspěvku.

Odpovědět

22. 2. 2016 (19:46)  –  Libor Kubec

0
0

Tak veřejné projednání se pořádá především proto, aby bylo možno čerpat dotace. Je to údajně podmínkou pro jejich možné získání. Jednou jsem se zúčastnil veřejného projednání a zaznělo to tam. Přece to nebudou pořádat proto, aby jim do toho někdo vznášel nějaké nevhodné připomínky…

Odpovědět

23. 2. 2016 (10:54)  –  Ladislav Douša

0
0

Též jsem měl to štěstí být v sále. Na první a snad i druhý pohled byli běžní obyvatelé města, kteří nejsou členy všelijakých politických uskupení a nebyli do sálu vysláni pracovně, v menšině. Z celého projednávání jsem došel k přesvědčení, že v okamžiku, kdy se celý projekt za 15 let svého vývoje dostal do této fáze, je na debatu s občany opravdu pozdě. I tak bych si představoval, že se k tématu více vyjádří městský architekt. Takto veškerá nepopulární slova zůstala na bedrech autorů projektu.

Odpovědět

23. 2. 2016 (01:22)  –  Karel Kropš

0
0

Děkuji za vysvětlení. Teď mi to teprve dává smysl. http://jihoceskykraj.svobodni.cz/2015/10/karel-krops-vladnou-nam-dotacni-fetaci/

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.