Přihlášení

Výzva pro všechny Portyčáky!

20. 2. 2019 | Zdenka Jelenová | Diskuze (0) | Věci veřejné

Občané městské části Portyč se ve středu 13. února už podruhé přátelsky setkali v rámci nově připravovaného projektu, aby společně diskutovali o všem, co je trápí a zajímá. Setkání se konalo v zasedací místnosti Českého červeného kříže v Čechově ulici.

Akce se koná pod záštitou Oblastní charity Písek a ve spolupráci Města Písek a Agentury pro sociální začleňování. Cílem setkání je podnítit aktivitu občanů – aby se sami začali více zajímat o vše, co se kolem nich děje, i o to, jak je možno řešit nejrůznější trable, s nimiž se v každodenním životě setkávají – a že jich není na Portyči málo!

Na druhé setkání dorazily skoro dvě desítky občanů různého věku, kteří nejprve s odstupem zhodnotili vše, k čemu dospěli při první moderované diskusi, a pak začali ve skupinkách pracovat nad dalšími podněty. Během rozhovorů v pracovních skupinách i při závěrečné rekapitulaci zaznělo mnoho zajímavých návrhů, které bude třeba rozpracovat podrobněji při dalších setkáních, jež se v rámci tohoto projektu chystají. Jako jedna z důležitých potřeb se například ukázalo najít vhodné místo, kde by se obyvatelé Portyče mohli neformálně setkávat a bavit se společně.

K největším problémům patří podle zúčastněných někteří hlučnější sousedé a jejich děti (pro něž by bylo vhodné najít zajímavé aktivity) a malá kvalita a přitažlivost veřejného prostoru na sídlišti.

VÝZVA PRO VŠECHNY PORTYČÁKY:

Zapojte se do dalších plánovaných aktivit!

Více informací podá koordinátor Tomáš Hajný, tel. 603 318 734, e-mail: tomas.hajny@pisek.charita.cz.

Další setkání se koná ve středu 13. března, o čase můžete hlasovat v anketě: https://www.survio.com/survey/d/F5D2K4T7M3E6D4R7J

Anketa bude ukončena k 28. 2. 2019.

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.