Přihlášení

Za kapličkou fotbal, u Domovinky parkour

3. 1. 2018 | Redakce PS | Diskuze (2) | Věci veřejné

V Písku je dlouhodobý nedostatek veřejně přístupných hřišť pro starší děti, a tak vídáme hloučky výrostků skákat, jezdit a čutat na těch nejnevhodnějších místech, kde často dostanou vynadáno nebo riskují úraz. Přitom se neustále mluví o nutnosti odlákat děti od počítačů a podporovat je v pohybu a aktivitě. Kromě záchrany stávajících sportovních hřišť to bude vyžadovat i hledání nových vhodných lokalit.

Hřiště na kopanou Za kapličkou zůstane

Bytové družstvo Šobrova 1846-1847 neuspělo se svou žádostí o zrušení hřiště na míčové hry ve vnitrobloku domů. Podle předsedy Antonína Dvořáka „stále dochází k rozbíjení oken a ničení městského i družstevního majetku, v polední přestávce zde hrají školáci tzv. kopanou a je jim jedno kam lítá míč, na domluvu nedají. A že míče lítají na auta na vedlejším parkovišti, na okna či balkony.“  Město Písek rozhodlo, že hřiště na místě zůstane.

Vedle Domovinky vznikne parkour

Na Jiráskově nábřeží v blízkosti Domovinky vznikne na žádost parkouristů na místě původního hřiště na nohejbal nové parkourové hřiště. Bude se jednat o stěnové a trubkové prvky pro začátečníky i pokročilé. Náklady by se měly vejít do 2 mil. Město doufá v dotaci na podporu cestovního ruchu, přičemž parkourové hřiště zvýší turistickou atraktivitu Otavské cyklostezky.

0
0

Diskuze k článku +

4. 1. 2018 (01:11)  –  Luděk Blaha

0
0

A na Jihu pořád nic.
Asi tu bydlí málo dětí… a nebo radních.

Odpovědět

4. 1. 2018 (01:22)  –  Michaela Šťastná

0
0

Co byste si přál na Jihu víc, jedno parkoviště je rozdělané, revitalizace započne co nevidět a další plány už na letošek se chystají i v dalších částech sídliště… teda pro auta hlavně, na úkor zeleně, a veřejného prostranství, a pohody k žití.
Samotná žádost na zatravnění hřiště není neobvyklá, ve městě docházelo k rušení hřišť (viz Jih). Jaký je stav hřiště je věc jiná. S tím částečně souvisí i žádost na parkurové hřiště, nejsem si jistá vhodnou lokalitou pro výběr hřiště, budou připomínky. Na nápad nového hřiště nepřišlo naše město, navzdory modernímu a smart pojetí akcí ostatních, ale příznivci tohoto sportu. Fakt, že si o to musí říct, musí žádat, aby se pro mládež "něco" udělalo, ten je smutný.
Další částí žádosti družstva se ovšem RM nezabývala už vůbec, jak vyplývá z usnesení: << Usnesení č. 770/17 Rada města Písku po projednání nesouhlasí se zrušením hřiště na pozemku parc. č. 1535/4 k. ú. Písek a s jeho zatravněním.>>
V žádosti ještě totiž obyvatelé požadovali opravu chodníků, a opravu chodníků zničených stavbou Teplárny. A nic, ani čárka, chodníky se neřeší, na to asi budou muset žádat znovu.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.