Přihlášení

Žáci SPŠ a VOŠ Písek opět absolvovali Jarní školu mladých autorů v Temešváru

10. 5. 2015 | Ludmila Klavíková | Diskuze (0) | Věci veřejné

Žáci ze SPŠ a VOŠ Písek, která je fakultní školou ČVUT Praha, se zúčastnili Jarní školy mladých autorů v Temešváru

V dubnu letošního roku pořádalo pražské ČVUT pětidenní kurz pro mladé autory. Několik žáků z naší školy se mohlo akce zúčastnit, a to především díky úzké spolupráci mezi oběma školami. Na SPŠ a VOŠ Písek nejprve proběhlo přihlašovací kolo, ze kterého bylo poté vybráno několik jedinců. Ti se zaregistrovali a ještě před odjezdem nainstalovali potřebný software, který jim byl poslán na e-mail.
Všichni účastníci – žáci z naší školy a z gymnázií v Ústí nad Labem a v Rakovníku – byli svezeni autobusem do učebního střediska v Temešváru. Zde na ně čekal velice pestrý program. Byl plný prezentací, prací v různém softwaru, skupinových prací, sportovních aktivit a mnoha dalších činností.
Po příjezdu si nejdříve všichni vybalili a přesunuli se do učebny, kde pak trávili většinu času. Byla to velká místnost, která sloužila nejen ke vzdělávání a studiu, ale i k mnoha jiným činnostem. První den proběhlo seznámení s jednotlivými body programu a dalšími podstatnými záležitostmi, včetně první prezentace a rozdělení celotýdenní práce, která byla zpracovávána ve skupinách a ve čtvrtek v závěru kurzu byla prezentována skupinou či vybraným jedincem a byla hodnocena. Skvělé bylo, že každý vyhrál, protože byla pouze čtyři místa. Zvláštně oceněni byli první tři, na všechny ostatní zbylo čtvrté místo, za které byla malá cena útěchy.
Každý den byl svou strukturou stejný jako předchozí. V 9:00 se podávala snídaně, do oběda se žáci vzdělávali či pracovali na svém tématu celotýdenní práce, po obědě měli čas na různé aktivity, jako další byl na programu blok přednášek či práce s předem nainstalovaným softwarem. Následovala večeře a poté byla vždy maximálně jedna přednáška, po které měli autoři volno. Večerka zde nebyla stanovena, takže všichni měli dostatek času na řádnou přípravu ke spánku a na odpočinek na další den, na který se všichni moc těšili.
Poslední den, když se „nově proškolení mladí autoři“ ohlédli cestou k autobusu zpět na středisko, si uvědomili , že to bylo nádherné nastínění toho, jak přibližně probíhají přednášky na vysoké škole. Uvědomili si, že to byl nádherný týden s báječným kolektivem, který se zde sešel, a že všichni přijedou domů zase o něco chytřejší a zkušenější, než byli doposud.
                      Tomáš Klas, SPŠ a VOŠ Písek, třída B2.I, obor Informační technologie

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.