Přihlášení

Zastupitelé těsnou většinou zrušili VŘ na nový bazén

11. 8. 2022 | Zdenka Jelenová | Diskuze (6) | Věci veřejné

V podstatě jediný zastupitel, a to Jiří Hořánek (ANO), rozhodl o tom, že bylo zrušeno právě probíhajici výběrové řízení na výstavbu nového bazénu pod lesnickou školou.

Zastupitelé ve čtvrtek 11. srpna napřed dlouze diskutovali o tom, zda vyhlásí místní referendum s otázkou, zda by občané chtěli raději než nový akvapark opravit starý bazén pod hradbami – pro bylo pouze 13 zastupitelů, jeden hlas scházel. Zastupitel Hořánek hlasoval proti referendu. Naopak v následujícím bodu prohlásil, že Rada města Písku se dopustila schválením inflační doložky bez vědomí ZM “kulišárny”, a proto pomohl prosadit zrušení výběrového řízení. Proti zrušení výběrového řízení hlasovalo pouze pět zastupitelů a zastupitelek – viz foto.

0
0

Diskuze k článku +

11. 8. 2022 (21:50)  –  Luděk Blaha

0
0

Možná jsem v článku přehlédl nebo nezohlednil nějakou podstatnou informaci, ale nerozumím sdělení, že
"V podstatě jediný zastupitel… rozhodl o tom, že bylo zrušeno právě probíhajici výběrové řízení",
když z dalšího textu je zřejmé, že
"Proti zrušení výběrového řízení hlasovalo pouze pět zastupitelů a zastupitelek".

V každém případě by se patřilo zveřejnit, kteří zastupitelé brání tomu, aby obyvatelé města měli možnost se v referendu vyjádřit k věci, která se snad i ostudně vleče už drahně let. O pohnutkách můžeme přemítat…

Odpovědět

12. 8. 2022 (19:46)  –  Michaela Šťastná

0
0

Já si myslím, že to bylo myšleno tak, že u referenda bylo PRO jen 13 hlasů (nepamatuji si, zda totožných) a tento hlas rozhodl, protože byl tím čtrnáctým.
A jakože z počtu přítomných bylo proti jen 5 hlasů, to podle mého nemá vliv na domácí výpočty, ale je to jen informace o tom, kolik zastupitelů vlastně chtělo zakázku s inflační doložkou (a prodražením stavby).
Jen můj názor.

Odpovědět

12. 8. 2022 (22:00)  –  Luděk Blaha

0
0

Aha! Děkuji, paní Šťastná, za vysvětlení.
Myslel jsem si, že rozhoduje většina přítomných zastupitelů.

Odpovědět

13. 8. 2022 (00:21)  –  Michaela Šťastná

0
0

Není zač!
Máme – a budeme mít, 27 zastupitelů a u všech hlasování je třeba získat hlasy víc jak poloviny z nich. 14 je to číslo, které u nás rozhoduje. Pokud se na ZM sejde aspoň oněch 14 zastupitelů, zasedání může proběhnout.
Včera se hledal ten čtrnáctý hlas, a našel se. Jinak by v tomto bodě také nebylo přijato usnesení, protože nebylo přítomno dost zastupitelů, kteří by mohli hlasovat proti (napřed přítomno 22, později 23 a nakonec 21).
Rada města má devět členů, 5 hlasů rozhoduje. To se stalo při schválení zadání VZ na bazén, sešlo se 6 členů RM, pět jich bylo pro smlouvu s inflační doložkou a jeden se myslím zdržel.

Odpovědět

18. 8. 2022 (22:23)  –  Bc. Ladislav Douša, DiS.

0
0

Je škoda, že výběrové řízení neproběhlo do konce. Alespoň bychom věděli, kolik bylo zájemců a jestli někdo nenabídl nějakou výhodnější cenu.

Odpovědět

19. 8. 2022 (13:38)  –  Luděk Blaha

0
0

Je škoda, že referendum o případné opravě chátrajícího vnitřního bázenu a zchátralého bazénu venkovního neproběhne vůbec. Alespoň bychom věděli, kolik občanů města se k tomuto řešení přiklání.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.