Přihlášení

ZRUŠENO – Zážitkovou O(k)távu Sladovny zakončí večeře na Kamenném mostě

10. 9. 2020 | Sladovna Písek | Diskuze (0) | Věci veřejné

Aktuálně: Město Písek ruší kvůli zvyšujícímu se počtu případů pacientů s koronavirem oslavy 777 let města, které se měly konat 19. a 20. září. Rozhodl o tom krizový štáb na svém mimořádném jednání v úterý 15. září. Neuskuteční se tedy ani program připravovaný Sladovnou.

Víkend 19. a 20. září se v Písku ponese ve znamení oslav 777 let od vzniku města. Na oslavách sedmičkového výročí se podílí také Galerie hrou Sladovna, která se postará o nedělní program. 20. září představí návštěvníkům svou O(k)távu a na závěr dne je pozve k sousedskému stolu na Kamenný most.

O(k)táva

Slavnostní neděle pro rodiny s dětmi bude mít dvě části. Od 10 do 17 hodin se centrem dění stane nádvoří Sladovny, kde se bude pracovat s tématy sucha, mokra či vody a také vycházet na zážitkovou trasu – O(k)távu.

O(k)táva je cesta, symfonická báseň\partitura, která je přenesena do písecké Sladovny a jejího okolí a je oslavou řeky jako hlavního elementu města. Děti i dospělí mají možnost prožít tuto báseň v prostoru všemi smysly,“ vysvětluje ředitel Sladovny Adam Langer.

Na nádvoří Sladovny budou různé aktivity a představení celého projektu. Ve dvacetiminutových intervalech pak dva průvodci skupinu návštěvníků doprovodí Sladovnou, kde na ně bude čekat celkem osm velkých zastavení přibližujících některá z míst na řece Otavě. Například soutok Křemelné s Vydrou, Horažďovicko, Katovicko a samozřejmě Písek. „Vše bude koncipováno jako příběhový audiovizuální zážitek. Cesta kulisou Sladovny potrvá něco přes půl hodiny a bude končit v jejím sklepě, kde se odehraje velké finále, během něhož návštěvníci společně s Jaroslavem Kořánem a dalšími hudebníky zahrají symfonickou báseň Otava,“ pokračuje ředitel v odkrývání hlavního taháku.

Na O(k)távě, která je pro Sladovnu startovním bodem budoucího programu zabývajícího se vodou a řekou Otavou, spolupracovalo více než padesát umělců a dobrovolníků nejen z Písku. „V létě jsme absolvovali devítidenní rezidenci v okolí řeky Otavy a naše zážitky načerpané skrze děti a dospělé jsme pak dále zpracovávali. Spolupracovali jsme například s Tomášem Žižkou, Jakubem Doubravou, Divadlem Continuo, Orlojem snivců, kulturním spolkem Rašelina, Jono Bono Hayesem, Kateřinou Hadravovou, Tomášem Vachudou a mnoha dalšími. Nechyběli ani lidé ze Sladovny v čele s Petrou Mojžíšovou, Tomášem Novotným a Tomášem Machkem,“ upřesňuje Adam Langer, který je zároveň jedním z trojice hlavních dramaturgů.

Večeře na Kamenném mostě

Až se v 17 hodin zavřou brány O(k)távy, prostřou se stoly na nejstarším českém kamenném mostě a začne Poslední večeře na Kamenném mostě v tomto létě. „Jde o sousedskou slavnost, která byla iniciovaná Ondřejem Kobzou a proběhla začátkem léta na Karlově mostě v Praze. Přímo Ondřej Kobza pak vyzval Písek s jeho krásným mostem k podobné slavnosti. My jsme společně s píseckou destinační společností Píseckem hozenou rukavici zvedli a akci pojmeme jako takové rozloučení s létem a jako možnost, jak se sousedsky potkat, pohovořit a povečeřet,“ říká Adam Langer.

Večeře na mostě se může zúčastnit kdokoliv z veřejnosti, ale kapacita míst bude omezena. Kdo bude chtít na večeři přijít, musí se předem registrovat. Registraci lze provést na webových stránkách Sladovny www.sladovna.cz. „Celá akce je koncipovaná jako sousedská slavnost. Každý, kdo přijde, něco uvaří nebo upeče a společně pak vše ochutnáme. Vítány jsou i hudební nástroje, které vezměte sebou, stejně tak cokoliv, o co byste se chtěli se svými sousedy podělit.“ vysvětluje produkční Sladovny Petra Mojžíšová.

Akce je spolufinancována městem Písek a  Evropským sborem solidarity.

 
0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.