Přihlášení

Zemřel Tom Zajíček, bývalý poslanec a starosta Písku

17. 2. 2014 | Redakce PS | Diskuze (4) | Věci veřejné

Ve věku 65 let zemřel v pondělí 17. února v Písku v rodinném kruhu Tom Zajíček, člen Zastupitelstva města Písku (SNK-ED), bývalý starosta města Písku a do roku 2010 člen Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (za ODS). Poslední rozloučení se zemřelým je naplánováno na pátek 21. února od 9 hodin na Lesním hřbitově v Písku.

Tom Zajíček vystudoval Filozofickou fakultu UK, obor sociologie a filosofie (1966 – 1971). Působil jako sociolog v textilním závodě Jitex Písek (1971 – 1975) a na generálním ředitelství Pletařského průmyslu v Písku (1977 – 1987). Poté pracoval jako vedoucí psychologické laboratoře pro přípravu personálu JE Temelín (1987 – 1990).

Po událostech listopadu 1989 se zapojil do aktivit Občanského fóra, později se stal členem nově vzniklé ODS. V roce 1990 byl zvolen starostou města Písku a tuto funkci vykonával do roku 1998. Byl taky předsedou Svazu měst a obcí ČR a spoluzakladatelem Sdružení obcí Prácheňska.

V komunálních volbách v letech 1994, 1998, 2002 a 2006 byl pokaždé zvolen do Zastupitelstva města Písku za ODS. V létě 2010 Tom Zajíček z ODS vystoupil. V komunálních volbách roku 2010 byl do zastupitelstva zvolen jako bezpartijní za SNK-ED.

Ve volbách v roce 1998 byl zvolen do poslanecké sněmovny za ODS. Byl členem sněmovního výboru pro veřejnou správu, regionální rozvoj a životní prostředí. Poslanecký mandát obhájil ve volbách v roce 2002, stal se místopředsedou sněmovního výboru pro veřejnou správu, regionální rozvoj a životní prostředí. Opětovně byl zvolen ve volbách v roce 2006, kdy zasedl na post předsedy výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Byl také členem kontrolního výboru sněmovny.

Tom Zajíček zemřel po krátké těžké nemoci.

 

0
0

Diskuze k článku +

2. 3. 2014 (12:46)  –  Volfgang Albert

0
0

Nejsem rasista ani rodak z Pisku, jsem zde pristehovalec. Nicmene reaguji zde na pana Zajicka,a to z vice vypraveni prave piseckych rodaku a obcanu. Pan Zajicek se po dobu co byl starostou 1990-1998 prave zaslouzil o velke migraci romu ze Slovenska a Cech prave do Pisku. Bylo mu to leta vycitano obcany a varovali jej ze do budoucnosti se tento problem bude zvetsovat. To se take s pribyvajicimi lety stalo. Takze tento pan ma hlavni podil na tom, ze nyni pisecti romove nedelaji neporadek jen na sidlisti Dukla ale uz i v Cechove ulici / u Titaniku/ do takovych mezi ze bylo nutne na Dukle zridit policejni sluzebnu a uvazuje se uz o tom i v Cechove ulici ! Opakuji ze toto nejsou moje poznatky a zkusenosti ale piseckych obcanu co se zde i narodili v tomto meste. Zaslouzil se samozrejme i o dobre veci ve svych pozdejsich funkcich. Ale tato nalepka /ci naplast jak chcete…/ ze to byl prave on co zpusobil nyni se mnozici a vzrustajici problemy s piseckymi romy a jejich rodinami mu zustane naporad. Nic tomuto cloveku / Buh s nim / nevycitam a ani nechci, jen otevrene konstatuju dost vysoke procento obcanu Pisku co pana Zajicka prave kvuli tomuto problemu proklinaji naporad.

Odpovědět

6. 3. 2014 (21:17)  –  Ondřej Blažek

0
0

Pane "Volfgangu Alberte", svádět takto velký společenský problém na jednoho člověka je primitivní. A svádět ho na člověka, který právě zemřel, je ubohé. Je mi vás líto.

Odpovědět

16. 3. 2014 (09:04)  –  Volfgang Albert

0
0

Mne je lito vas !!!! Tohle neni svadeni celospolecenskeho a celorepublikoveho problemu na jednoho cloveka! To jste zde napsal vy! Ja jasne napsal o problemu ve meste Pisku nikoliv v cele republice to za prve. A za druhe ze tento clovekto ma na svedomi to je vic nez jiste! Ze jiz neni mezi nami tot otazka dalsi a vubec nema zadny vliv na soucasnou situaci v Pisku. Pane Blazku, nevim /nepsal jste to../ jestli zijete zde v Pisku nebo mimo. Podle mne asi spise to druhy. A i kdyby jste zil zde tak to nic nemeni na teto skutecnosti! To co jsem zde zminil za tim si pevne stojim nebot se tyto informace zakladaji jasne na pravde. Mozna by se vam otevrely oci a zmenil byste svuj nazor pote, co bych vam pral zit a bydlet na sidlisti DUKLA v Pisku. Teprve potom byste poznal a mozna i pochopil soucasnou situaci v Pisku diky prave panu Zajickovi. Toto neni vubec zadna zast ci nenavist ale vylozene jsou to fakta!! A pravdu proste hodne lidi jednoduse neskousne. P.S. – na zaver jeste zminim situaci v Ceskych Budejovicich na sidlisti MAJ ktera v budoucnu mozna nastane i v Pisku na sidlisti DUKLA.

Odpovědět

16. 3. 2014 (11:29)  –  Ladislav Douša

0
0

Pane Volfgangu Alberte,
Vaše zdejší výpady jsou nepatřičné. Obviňovat z čehokoli někdejšího starostu města 15 let poté, co svůj úřad opustil, je laciné. Anebo snad máte nějakou výtku k zákonům, na jejichž přijetí se později jako poslanec podílel? Kde jste byl se svou kritikou, když byl Tom Zajíček živ a mohl se Vašim útokům bránit?

Pokud chcete kritizovat celospolečenský problém, tak jste si vybral nevhodný článek. Sem Vaše výlevy podobného rázu nepatří!

P.S.: Tři vykřičníky naráz používat nemusíte, zato byste mohl uplatnit diakritiku ;-)

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.