Přihlášení

Benefiční koncert na podporu zvířatům v nouzi

19. 2. 2014 | Redakce PS | Diskuze (0) | Životní prostor

Ekologické centrum – Elektrárna královského města Písku o.p.s. zve na benefiční koncert na podporu zvířatům v nouzi. Letošní koncert se uskuteční v Koncertní síni Trojice v Písku v úterý 25. 2. 2014 od 18:00 do 19:15 hodin. Vystoupí na něm žáci ZUŠ Písek a děti z taneční skupiny Louisiana Písek.

 

V roce 2010 byl uveden do života nový projekt Ekologického centra – Elektrárny královského města Písku, o.p.s. nazvaný Podej tlapku. V tomto projektu hodlá zmíněné Ekocentrum za podpory veřejnosti pomáhat zvířatům, která jsou odkázána na lidskou pomoc. Jedná se především o zvířata jak v útulcích, tak i ta, jejichž majitelé se o ně z různých příčin již nadále nemohou sami postarat, popřípadě jim zajistit potřebnou zdravotní péči.

S prvotní myšlenkou, která vedla až k realizaci projektu podejtlapku.cz přišel v průběhu roku 2009 Marek Anděl, zakladatel a předseda správní rady Ekologického centra – Elektrárny královského města Písku, o.p.s. V rámci svého působení v Komisi pro životní prostředí města Písku se mimo jiné setkával také s problematikou zvířat, která se dostala do situace, z níž jim může pomoci zase jenom člověk.

„Týraným či opuštěným zvířatům je dnes pomoc ve valné většině případů poskytována lidmi, kteří s nimi opravdu velmi cítí a této pomoci obětují často všechen svůj volný čas a mnohdy i většinu vlastních finančních prostředků. Společnost by si těchto lidí měla opravdu vážit a snažit se jim v jejich úsilí maximálně pomoci," říká Marek Anděl.

Projekt podejtlapku.cz si klade za cíl shromažďovat na transparentní bankovní účet č. 235784460/0300 vedený u Poštovní spořitelny finanční prostředky, které budou podle potřeby velmi rychle a zároveň maximálně účelně vynakládány na konkrétní adresnou pomoc pro potřebná zvířata. „Výpisy z tohoto bankovního účtu jsou veřejně přístupné a najdete je na našich webových stránkách www.podejtlapku.cz ,“ dodává Marek Anděl.

Tento samostatný bankovní účet vedený na obecně prospěšnou společnost Ekologické centrum – Elektrárna královského města Písku, o.p.s. výhradně pro projekt podejtlapku.cz spravuje pětičlenná komise zcela nezávislých osob, která zároveň rozhoduje o poskytování konkrétní pomoci na základě jednotlivých žádostí.

Více informací poskytne:

Marek Anděl, tel. 737 605 605

marek.andel@quick.cz

 

 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.