Přihlášení

Díky svazku obcí bude třídění odpadů pro obyvatele dostupnější

12. 9. 2017 | Svazek obcí regionu Písecko | Diskuze (0) | Životní prostor

V Písku a dalších obcích a městech Písecka přibydou nádoby na tříděný odpad. Svazek obcí regionu Písecko získal pro tyto účely dotaci ve výši více než 3,5 milionů korun.

Svazek obcí regionu Písecko se formou spolupráce obcí a měst snaží přispět ke zlepšení životních podmínek místních obyvatel a to dalším úspěšným společným projektem, který je zaměřen na pořízení sběrných nádob na tříděný odpad v obcích a městech regionu.

Do společného projektu se zapojilo celkem 18 členských obcí a měst svazku: Písek, Čížová, Dobev, Drhovle, Heřmaň, Chyšky, Kluky, Milevsko, Mirotice, Oslov, Slabčice, Vráž, Přeborov, Horosedly, Nerestce, Zvíkovské Podhradí, Dolní Novosedly a Vlastec.

Obce a města chtějí tímto společným projektem podpořit zvýšení množství separovaného sběru odpadů prostřednictvím rozšíření sítě kontejnerů a nádob na tříděný odpad a doplňkové osvětové činnosti občanů v oblasti třídění odpadů. Jedná se především o komodity biologicky rozložitelný odpad, plast, papír a sklo, v menší míře pak kovy, objemný odpad a nápojové kartony.

Celkově bude dodáno do obcí a měst 298 ks kontejnerů a nádob na tříděný odpad. V Písku bude navýšen počet stávajících nádob na bioodpad o 20 kontejnerů o objemu 1100 litrů, přibyde 10 kontejnerů na sklo, 30 nádob o objemu 240 litrů na kovy, dalších 20 nádob bude k dispozici také pro sběr papíru a stejný počet pro sběr plastů. V Milevsku se nově objeví 30 nádob o objemu 240 litrů na bioodpad a přibyde po 7 kontejnerech na plast, barevné sklo a bílé sklo. Nové velkoobjemové kontejnery na bioodpad budou moci využít občané v Klukách, Oslově či Slabčicích.

Během srpna bylo již provedeno výběrové řízení na dodavatele. V současné době je Svazek obcí před podpisem smlouvy s vybraným dodavatelem a poté bude následovat rozvoz do jednotlivých obcí, který by měl proběhnout během podzimních měsíců.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.