Přihlášení

Kancelář Smart Písek se zapojí do celosvětové akce Climathon

5. 11. 2020 | Jan Němec | Diskuze (0) | Životní prostor

Kancelář Smart Písek se v pátek 13. listopadu zapojí do celosvětové akce Climathon 2020, která se zaměřuje na problematiku klimatických změn. Akce vybízí inovátory, podnikatele, studenty i profesionály v oblasti programování k tomu, aby pro města navrhovali softwarová řešení problémů spojených s klimatickými změnami. „Písek si zvolil jako soutěžní téma zlepšení kvality životního prostředí ve městě, konkrétně problematiku využívání vody a vysychání půdy,“ uvedl Miloš Prokýšek, vedoucí organizační složky Smart Písek.

Pořadatelé projekt nazývají Let´s make Písek green again! a je možné se do něj registrovat už nyní, a to na https://climathon.climate-kic.org/europe/czechia/pisek/climathon-pisek-2020/?lang=en. Celý dvanáctihodinový Climathon se bude odehrávat on-line prostřednictvím video-calling platformy a bude v angličtině. Začínat se bude v 9.00 hodin. Kancelář Smart Písek se těší na vysokou účast na on-line setkání, stejně jako na kvalitní výstupy,“ uvedl Miloš Prokýšek.

Do akce Climathon je zapojeno 150 měst po celém světě. Jejím hlavním cílem je na úrovni městských samospráv zvýšit povědomí o klimatických změnách. Realizována je prostřednictvím technologické soutěže hackathon, při níž se nechá určitý problém řešit skupinou lidí za podpory expertů či zástupců města. Nejlepší řešení se pak realizuje v praxi.

 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.