Přihlášení

Na nádvoří Sladovny bude místo drahé fontány hravé sousoší

1. 4. 2011 | Martin Zborník | Diskuze (3) | Životní prostor

Ilustrační foto

Na základě auditu provozních nákladů provozu kašny na nádvoří před Sladovnou se rozhodlo Město Písek nahradit režijně velmi drahou fontány za unikátní sochařskou výzdobu. V této souvislosti bylo vypsáno výběrové řízení na zhotovení sousoší veselého sládka dovádějícího s pru(š)ským zajíčkem na buben. Celé sousoší má být interaktivní současnou skulpturou o velikosti min 4,5 metru a má vydávat rambousející zvuky odkazující na bývalý provoz a dění ve Sladovně.

Za poslední vyhodnocené 2 roky provozu byla kašna velmi nákladná na údržbu z důvodu četného vandalismu, nákladných revizí, zajištění provozu, autorských práv na doprovodnou hudbu, zajištění ohřevu vody a energie na svícení a čerpání vody pro chrlení z poruchových trysek a hlavně z důvodu průsaků bazénku a enormní potřeby doplňování vody pro zachování provozu celého zařízení. Někdy se stává, že musí obsluha i 2 x za den dopouštět nemalé množství vody. Důsledkem je podmáčení budovy Sladovny a městského úřadu.

Dle oslovených odborníků na cestovní ruch přinese tato socha velké oživení v oblasti cestovního ruchu. Jak řekl Ing. Poutník výkonný ředitel asociace významných kulturních počinů o.p.s „Taková socha na žádném místě naší vlasti ještě není, proto lze očekávat veliký zájem ze strany tuzemských i zahraničních turistů o její zhlédnutí“. Jako výraz světovosti chce Město Písek zvelebovat veřejný prostor unikátními sochami.

Na pokrytí nákladů celé této akce bude podána žádost do poslední výzvy regionálního operačního programu ROP Jihozápad v opatření zlepšení kulturnosti a rozvoje cestovního ruchu.

V Písku dne 1.4.2011

0
0

Diskuze k článku +

1. 4. 2011 (17:07)  –  Roman

0
0

ještě že je Apríla :)

Odpovědět

2. 4. 2011 (10:53)  –  to

0
0

No nevím, dnes je už po "aprílu", a článek nezmizel! Že by to byla skutečnost? To snad ne, ne?

Odpovědět

14. 4. 2011 (20:46)  –  Jiřina

0
0

Je to vtip.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.