Přihlášení

SMYSL a NESMYSL v ochraně přírody – a v našem životě

12. 4. 2015 | Zbyněk Konvička | Diskuze (0) | Životní prostor

Ve Vykulené sově – kávovém klubu na Třídě Národní svobody bude 7. května od 17 hodin hostem PhDr. Ivan Rynda – vedoucí katedry sociální a kulturní ekologie, Fakulta humanitních studí, Univerzita Karlova v Praze, který přijede vážně i nevážně besedovat o našem vztahu k přírodě, o udržitelném rozvoji, globalizaci … a všem, co se dotýká našich životů, aniž bychom si to často uvědomovali.

„Život, který vedeme, není trvale udržitelný. Ale nelekejte se! Nebudeme dlouze a suchopárně vykládat udržitelný rozvoj, ač je jedinou rozumnou strategií lidstva pro přežití. Zkusíme se společně pobavit o tom, co všechno nám dává příroda, proč má smysl ji chránit a proč to často neděláme – i když je to nesmysl,“ říká ke své přednášce PhDr. Ivan Rynda z Univerzity Karlovy v Praze. 

„Putování krajinou má hluboký a povznášející smysl stejně jako příjemné rozprávění v příjemné kavárně Vykulená sova a obojí patří k nekonzumním a nedestruktivním činnostem. Těším na publikum a debatu o souvislostech mezi přírodou a krajinou na jedné a člověkem a společností na druhé straně,“ dodává Ivan Rynda.

 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.