Přihlášení

Lávka zkazí koupání u sv. Václava

26. 10. 2013 | Ondřej Blažek | Diskuze (1) | Redakční glosy

Satelitní snímek jezu u sv. Václava s bíle vyznačeným umístěním plánované lávky (Foto: Martin Zborník)

Všechno dobré je pro něco zlé.

Alternativní znění českého přísloví mi blesklo hlavou, když jsem uviděl návrh nové lávky mezi Hradištěm a Václavským předměstím. Propojení sobě blízkých, ale řekou hluboce oddělených píseckých čtvrtí je dobré. Zlé je, že stavba kličkuje přímo nad jezem a narušuje prostor mezi ním a svatováclavskou pláží. Nejsem první, kdo se bojí, že se tak zničí malebné místo, kam se mnoho lidí chodí v létě koupat. Architekt si zřejmě neuvědomil, že kritériem číslo jedna by pro něj neměl být vzhled či idea lávky, ale její citlivé zasazení do jedinečného rázu lokality. Naopak – předložený návrh v tomto ohledu působí dosti bezohledně. Kdysi jsem zaslechl, že by se nové dílo mohlo celé pnout pod jezem a na svatováclavské straně vyústit na okraji asfaltového plácku, který přiléhá k dopravnímu hřišti. Kam se tento plán poděl?

Související články:

Architekt Pleskot představil novou lávku u Václava

0
0

Diskuze k článku +

27. 10. 2013 (01:19)  –  Luděk Blaha

0
0

Ke vzhledu lávky, a k úmyslu ji vůbec zbudovat, se radši nebudu vyjadřovat i proto, že třeba nepostavit Kaplického knihovnu považuji za nenahraditelnou ztrátu pro naši Matičku, a také že jsem hlasoval pro výstavbu městského bazénu v jiné lokalitě především proto, aby ten stávající na svém místě zůstal co možná nejdéle.
Jen si říkám, jestli se pečlivě zvážilo, že lávka podle tohoto návrhu může způsobit výrazný nárůst úrazů skokanů, které nezřídka končívají nevratnými následky. Myslím si, že lávka pod jezem nad mělkou vodou by mohla odradit od rozverné prezentace před vrstevníky a vrstevnicemi i zaryté adrenalíny.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.