Přihlášení

Kam za poslancem?

2. 1. 2018 | Ondřej Veselý | Diskuze (8) | PÍSECKÝ HYDEPARK

První veřejné setkání s poslancem JUDr. Ondřejem Veselým se koná v Tálíně v místní hospodě ve čtvrtek 4. ledna od 16.30 hod.

Jako bývalý starosta města Písek jsem se snažil do života města maximálně zapojit jeho občany. Není žádným tajemstvím, že jsme po r. 2010 v maximální míře zpřístupňovali informace z města, pořádali jsme řadu veřejných projednání a anket, a pochopitelně jsem stovky lidí přijal ve „starostovně“. Na jednu stranu jde o činnost časově velmi náročnou a vyčerpávající, na druhou stranu se bohatě vyplácí. Lidé přijímají věci, o kterých mohli debatovat, daleko lépe a berou si je za své. No a příjemným efektem bylo také volební ocenění, kdy i v r. 2014 vyhrála ČSSD v Písku volby výrazně. Že byla následně politikařením odstavena do opozice, je věc jiná.

V letošním roce jsem byl shodou celé řady okolností zvolen poslancem. A i jako poslanec hodlám pokračovat v modelu doby, kdy jsem byl starostou a setkávat se s občany regionu co nejvíce. Problém samozřejmě je, že daleko více času budu muset trávit mimo region a to konkrétně cca 4 týdny z šesti. To nicméně neznamená, že lidé z Písku a Písecka budou muset takovou dobu čekat na kontakt s poslaneckou kanceláří. Tu máme otevřenu již od 1.11. na adrese V Koutě 92 v Písku. Každý týden v úterý až čtvrtek v čase 8.00 až 11.30 je zde přítomna asistentka Klára Šafaříková, ke které každý občan může přinést svůj podnět, nebo se objednat na schůzku přímo se mnou. To samé pak je možné i na mailu klara.safarikova@email.cz.

A protože nemá cenu jen čekat v kanceláři, plánujeme pochopitelně výjezdy do obcí (nejen) na Písecku. První výjezd se uskuteční dne 4.1.2018 od 16.30 v Tálíně v místní hospodě. Pokud budete mít zájem se setkat, jste srdečně zváni.

JUDr. Ondřej Veselý   

0
0

Diskuze k článku +

3. 1. 2018 (10:37)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

DOBRÝ DEN,
tomu se dá jen těžko věřit. Ta celá řada různých okolností za jakých se stal Veselý poslancem jsou čachry s TOP 09.

JUDr. Josef Šlehobr

Odpovědět

4. 1. 2018 (11:12)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Tomu sice Josefe nerozumím, ale rád to s tebou proberu osobně.

Odpovědět

4. 1. 2018 (14:37)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobré odpoledne,
musím se opakovat, ale jen těžko mohu věřit, že tomu nerozumíš. Přeci víš kdo byl za Knotem a potom byl Knot najednou náměstkem hejtmanky a ty místopředsedou KVV a druhém místě kandidátky. Všichni poctiví odstoupili a ty jsi tam zůstal. Podle mého názoru se velice dobře hodíš mezi Chovance, Chvojku a spol.
Není co probírat.
Měj se dobře.
Josef

Odpovědět

5. 1. 2018 (14:53)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Josefe to zní logicky, až na to, že kandidátka byla sestavena a volba místopředsedů KVV proběhla dříve, než se začala rozpadat krajská koalice a já byl vedením krajské ČSSD požádán o zprostředkování rozhovorů o vzniku nové koalice. Sám jsem se jich pak nijak neúčastnil.

A pokud jde o odstupování z kandidátky, tak to vidím tak, že všichni, kdo chtěli bojovat za ČSSD na kandidátce zůstali a upřednostnili tak boj za dobrou věc, před osobními vazbami.

Odpovědět

6. 1. 2018 (15:56)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobrý den,
poslal jsi tam Ondřicha. Ostatní už bude beze mne.

JUDr. Josef Šlehobr

Odpovědět

6. 1. 2018 (18:21)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Jakože krajskou koalici domlouval Roman Ondřich? Josefe fakt o tom nic nevíš, ale neváháš použít jakoukoliv informaci jako pravdivou. A to už mě fakt dost štve. Ale psát si sem s tebou na toto téma už opravdu nebudu. Protože máš svoji pravdu, i když to pravda není. Měj se.

Odpovědět

7. 1. 2018 (14:25)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Nazdar Ondro,
nedělej, že nevíš jak to myslím. Ondřich šel za Knotem a to byl popud. Koalice se sjednávala jinde a možná bez vás obou, ale nebýt vás tak by koalice s nepřítelem č.1 nebyla.

Josef

Odpovědět

21. 1. 2018 (10:48)  –  Ing. Milan Sedlák

0
0

Zasílám co jsem slíbil – následuje část z vystoupení pana poslance Veselého –-- pozoruhodnosti jsou vyznačeny velkými písmeny.
(Stenografický zápis 6. schůze, 19. ledna 2018 Neautorizováno!)

„…pane premiére, neberte to nijak OSOBNĚ. JÁ vás neznám, nemám k vám žádný emoční vztah. Vy mě asi skoro taky neznáte. a opravdu v tom není nic osobního. JÁ jsem profesí advokát. běžně ve své profesi zastupuji osoby, které jsou podezřelé ze spáchání trestného činu. v drtivé většině se oni cítí nevinní, stejně jako vy“.
A dobrá zpráva pro vás je, že ve velké většině případů skutečně orgány činné v trestním řízení vinu neprokážou a skončí to pro ně dobře. …
„…Ale pokud bych vás dneska nevydal, resp. JÁ ne, mí kolegové, pokud bychom vás nevydali, tak budete stále po celou dobu nevydání podezřelý ze spáchání trestného činu. A JÁ věřím, že to není nic, co si přejete. Vy určitě znáte ty věci od svých advokátů. Ale pokud budete vydán, MŮŽE TO SKONČIT UŽ U POLICIE. Může to zastavit státní zástupce. Může to samozřejmě zastavit soud, což je nejčastější případ.
A JÁ věřím, že je i vaším zájmem, aby vaše jméno bylo očištěno, a proto v souladu s tím, co budete dělat vy, I JÁ budu hlasovat pro vydání. A opravdu to není nic OSOBNÍHO a není to NIC POLITICKÉHO.
Věřte mi. Děkuji.“
ZDROJ: http://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/006schuz/6-1.html

Dvě poznámky.

Za prvé: Poslanecká sněmovna je POLITICKÝ orgán. Již první věta je tedy špatně- opakuji: „pane premiére, neberte to nijak OSOBNĚ“. Zajisté, mohlo to být být přeřeknutí – závěr zhruba (dvouminutové) řeči snad patří do učebnice s názvem – dejme tomu – „Jak se NEMÁ dělat politika!
Za druhé- k čemu to chlácholení, podle něhož „to“ může skončit už u policie. To přece pan premiér nemůže nevědět!
.
P.S. Snažil jsem se napsat – (tentokrát skutečně osobní) mail na adresu kterou pan poslanec Veselý uvádí zde:
http://www.piseckysvet.cz/pisecky-hydepark/kam-za-poslancem
Ta adresa chce to po mně CHROME – ten ale zas nechci já. Zde ji uvádět nehodlám, aby pan poslanec nebyl žádostmi o osobní schůzku zavalen.

A na závěr dáme poznámku pod čarou. Cituji z jedné odpovědi příspěvek 4. 1. 2018 (11:12) „Tomu sice Josefe nerozumím, ale rád to s tebou proberu OSOBNĚ. To zvýraznění velkými písmeny jsem spáchal osobně.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.