Přihlášení

Letní dar pro Krtečka

6. 9. 2018 | Ondřej Veselý | Diskuze (0) | PÍSECKÝ HYDEPARK

V úterý 4. září navštívili písecký poslanec JUDr. Ondřej Veselý a senátor Ing. Karel Kratochvíle za ČSSD Klub Krteček na Hradišti, aby podpořili jeho záslužnou činnost alespoň malým finančním darem. Členové písecké organizace ČSSD se tradičně skládají na občerstvení při letním grilování, letos se rozhodli vybrané peníze věnovat dětem se zdravotním postižením.

Ředitel Klubu Krteček, který je součástí Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, z.s.,  František Kuděj dar s radostí přijal a provedl hosty celým moderně zrekonstruovaným objektem. Aktuálně zařízení navštěvuje 47 osob ve věku od 4 do 43 let. Většina z nich trpí kombinovaným mentálním a pohybovým postižením a vyžadují trvalou péči. Krteček je pro ně otevřen denně od pondělí do pátku, nejvíce dětí přichází v odpoledních hodinách. Díky dárcům a sponzorům je k dispozici bezbariérové auto na svoz ze škol i prakticky vybavená zahrada. Nejrůznější výtvarné, rukodělné, vzdělávací a sportovní aktivity střídají zajímavé akce i víkendové a prázdninové pobyty.

Za 16 let existence si Krteček v Písku vybudoval své pevné místo a pro mnohé rodiny se zdravotně postiženými dětmi se stal nepostradatelným. „Naše děti se mají navzájem rády a dobře spolu vycházejí. Nikdo se tu nehádá a nekřičí. Na akce se k nám rádi vrací i ti, kteří se museli z Písku odstěhovat“, říkají pracovnice klubu. Vedle neustálého shánění finančních prostředků na provoz se pracovníci Krtečka potýkají také s nedostatkem dobrovolníků, protože při akcích a programech se hodí každá volná ruka: „Nezáleží na věku, ani na vzdělání, ale na vůli pomoci. Kdo z vás by rád pomáhal s dětmi nebo přispěl svými schopnostmi? Ozvěte se nám! My vám za to nabízíme milý kolektiv a pocit naplnění. Rádi uvítáme každého!“

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.