Přihlášení

Na Píseckou výzvu k odstoupení Babiše odpovídají zastupitelé Veselý a Hořánek

20. 2. 2020 | Redakce PS | Diskuze (1) | PÍSECKÝ HYDEPARK

Písecká výzva k odstoupení Andreje Babiše

V samém závěru únorového jednání zastupitelstva, pod bodem 18 – připomínky občanů, vystoupili iniciátoři prosincové Písecké výzvy Tomáš Úlehla a Jan Říšský s apelem na vyjádření dotčených místních politiků. PÍSECKÁ VÝZVA uvádí : "Vyzýváme písecké zastupitele za hnutí ANO, aby dle morálního kodexu hnutí navrhli odvolání Andreje Babiše z pozice předsedy hnutí ANO. Žádáme místostarostu města Písku Ondřeje Veselého, poslance České republiky a místopředsedu ČSSD, aby na nejbližším grémiu ČSSD jednoznačně a veřejně navrhl ukončení vládní spolupráce s hnutím ANO." Odpověď dostali jak písemně, tak i ústně přímo na jednání zastupitelstva, a to přímo od oslovených – místostarosty a poslance za ČSSD Ondřeje Veselého i předsedy místní organizace ANO a zastupitele Jiřího Hořánka.

Prosincová PÍSECKÁ VÝZVA – Demise Andreje Babiše a apel na místní politiky

Část písečáků demonstrovala za odstoupení Andreje Babiše – prosinec 2019

VIDEO PÍSECKÁ VÝZVA

Jak uvádí zápis z jednání zastupitelstva k bodu 18) Připomínky občanů

občan Úlehla
Informoval o iniciativě občanů Písecká výzva, jejíž text přečetl, a která byla zaslána zastupitelům se žádostí o jejich reakci. Občané v ní vyjadřují svoji nespokojenost a znepokojení vývojem politické situace v republice. Žádají zástupce hnutí ANO, aby iniciovali odvolání premiéra Babiše a poslance JUDr. Veselého k ukončení spolupráce ČSSD s hnutím ANO. Jsou odhodláni pokračovat s demonstracemi, dokud nedojde k odstoupení premiéra Babiše.

občan Říšský
Je podepsán pod Píseckou výzvou a žádá veřejné vyjádření zejména zástupců ANO a JUDr. Veselého.


Na tuto výzvu reagoval písemným vyjádřením za klub ANO Ing. Hořánek. K výzvě se vyjádřil rovněž JUDr. Veselý.

Video (spíše audio) záznam z jednání zastupitelstva 6.2.2020 pod bodem 18 – Připomínky občanů – vystoupení občanů a vyjádření politiků

 

ODPOVĚĎ POSLANCE A ZASTUPITELE ONDŘEJE VESELÉHO ČSSD – zdroj facebook

Proč nemohu vyslyšet Píseckou výzvu
 
ONDRA VESELÝ·ÚTERÝ 11. ÚNORA 2020·DOBA ČTENÍ: 4 MIN
Několik občanů Písku před koncem loňského roku poslalo do světa tzv. Píseckou výzvu. V té mimo jiné žádají jmenovitě mě, abych na nejbližším grémiu ČSSD jednoznačně a veřejně navrhl ukončení vládní spolupráce s ANO. Abych pravdu řekl, dotazy a výzvy tohoto typu dostávám nejenom já, ale i celá řada vrcholných politiků ČSSD, pravidelně. Proč vládnete s ANO? Proč umožňujete vládu Andreje Babiše se všemi jeho prohřešky vůči … (doplňte si každý, co premiérovi vyčítáte nejvíce)? Rád bych krátce reagoval a vysvětlil, proč nemohu na uvedenou výzvu reagovat – jakkoliv její autory chápu.
V první řadě se musíme oprostit od stranického vidění světa a spíše si odpovědět na otázku, kam chceme, aby naše země směřovala? Na západ nebo na východ? Jaké hodnoty bychom si pro ni přáli? Komu chceme, abychom se podobali? Za mě většina těchto hodnot leží "na Západě", v zemích Evropské unie. Na východ už jsme jednou směřovali a víme všichni, jak to dopadlo. Toto je pro mě jeden z hlavních ukazatelů, kterým se ve svém rozhodování řídím.
Z toho, že jsme ve vládě s hnutím ANO, rozhodně nejsem nijak nadšený – naopak jsem ČSSD ve vládě vidět nechtěl a aktivně jsem proti tomuto kroku bojoval. Nicméně rozhodnutí bylo nakonec jiné. Pokud mám použít přirovnání, jde o manželství z rozumu. A věřte mi, udržet si při všech faulech ze strany našeho koaličního partnera chladnou hlavu, je pro nás pro všechny velmi náročné. Rozhodně to není tak, že bychom vládu s Andrejem Babišem oslavovali a plácali se po zádech, jak jsme to dobře vymysleli. Musíme si uvědomit, že hnutí ANO je vítězem posledních parlamentních voleb a zkrátka se jim podařilo přesvědčit největší část lidí o tom, že Andrej Babiš je pro ně tou nejlepší variantou. Žijeme v demokratickém státě a toto rozhodnutí voličů musíme respektovat.
Andrej Babiš samozřejmě dostal možnost sestavit vládu. My jsme na vládní angažmá kývli, v mém případě jen s velkým skřípěním zubů, mimo jiné z jednoho prostého důvodu – zajistit demokratické a prozápadní směřování naší země. Je totiž více než jasné – a letní události okolo jmenování ministra kultury toto ukázaly v celé své nahotě – že pokud bychom ve Vládě nebyli, Andrej Babiš by se držel moci zuby nehty, vystřídalo by nás hnutí SPD, případně komunisté. Tím bychom nastoupili polskou a maďarskou cestu, a to nikdo nechceme. Nemusím dodávat, že není tajemstvím, že Andrej Babiš je obdivovatelem Vikrota Orbána.
Víte, být v opozici je v dnešní době jednodušší, než se zdá – prostě jen křičíte a ukazujete prstem. Ovšem vládnout s někým, kdo pravidelně vykrádá všechny vaše dobré nápady, případně vám hází klacky pod nohy (když mu to zrovna marketingoví experti poradí), a s kým částečně sdílíte část svých voličů, to je neskutečně únavná práce.
Podívám-li se na to zpět optikou stran, měl bych návrh – pokud se někomu líbí politika Vlády (zejména výsledky "oranžových" ministrů), a nejsou pro něj přijatelné skandály Andreje Babiše, nechť volí příště ČSSD. A komu není levicová politika po chuti – má na to právo – tlačte na své favority z řad demokratických stran, aby se v boji sjednotili. Každý máme své úkoly a problém Andrej Babiš zmizí pouze tehdy, pokud budeme každý na své straně politického spektra odvádět svoji práci. Naslouchání běžným lidem je toho rovněž absolutní podmínkou.
Proto, lituji, nemohu Píseckou výzvu vyslyšet, ale budu se těšit, že každý investujeme svoji energii tam, kde to má smysl.

ODPOVĚĎ JIŘÍHO HOŘÁNKA ZASTUPITELE A OBLASTNÍHO ZÁSTUPCE ANO

Jiří Hořánek hnutí ANO – vyjádření Písecká výzva

0
0

Diskuze k článku +

20. 2. 2020 (17:24)  –  ivo voříšek

0
0

Více občanů, jako je p. Úlehla a Říšský !!!! Děkuji

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.