Přihlášení

Proč první pokus neuspěl?

11. 1. 2018 | Ondřej Veselý | Diskuze (6) | PÍSECKÝ HYDEPARK

Naše země, podle mého hlubokého přesvědčení, je kulturně a eticky spjata s principy evropské demokracie. A za takové situace považuji za nepřijatelné podporovat vládu, jejíž člen je podezřelý ze spáchání trestného činu.

Ve chvíli, kdy píšu tyto řádky, ještě není 10.1.2018 a tedy ještě neproběhlo hlasování o důvěře vlády vedené A. Babišem. Ve chvíli, kdy milý čtenáři čteš tyto řádky, je již po tomto hlasování o tzv. prvním pokusu a výsledek je tak znám. Přesto si dovolím drze předpovídat, že vláda důvěru nezískala. Důvodů je jistě celá řada, ale já se pokusím pojmenovat dva, a to jeden obecný a druhý osobní. Obecným důvodem neúspěšného pokusu je to, že se A. Babiš o sestavení vlády s důvěrou vlastně ani nepokusil. Výrazně mu v tom přispěl přístup prezidenta ČR, který jej jmenoval premiérem, aniž by se, na rozdíl od zavedených zvyklostí, vůbec zajímal o to, zda má zajištěnu dostatečnou podporu. A. Babiše pak nic netlačilo k tomu, aby nějaká regulérní jednání o vzniku vlády vůbec vedl, protože ať s důvěrou, nebo bez důvěry, premiérem bude tak jako tak. S tímto bohorovným přístupem mohou zamíchat pouze výsledky prezidentských voleb, protože pokud se po nich nic nezmění, A. Babiš má jistý druhý a zřejmě i třetí pokus. Ale to už předbíhám opravdu hodně. Proč já osobně jsem vládu nepodpořil je jednoduché. Nedovedu si představit podporu vládě, ve které zasednou osoby podezřelé ze spáchání trestného činu. A již předem se ohrazuji proti nařčení, že jde o osobní útok na A. Babiše. Nic takového v tom prosím, milý čtenáři, nehledej. Naše země, podle mého hlubokého přesvědčení, je kulturně a eticky spjata s principy evropské demokracie. A za takové situace považuji za nepřijatelné podporovat vládu, jejíž člen je podezřelý ze spáchání trestného činu. V tuto chvíli leží ve sněmovně čtyři žádosti o vydání poslance k trestnímu stíhání. A vládu bych nepodpořil, ať by byl jejím členem kterýkoliv z takto podezřelých kolegů.

0
0

Diskuze k článku +

11. 1. 2018 (15:22)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobrý den,
ZEMAN je náš president. To tvrdí 60% členů ČSSD. Je vidět, že jsi se řádně zařadil mezi CHVOJKU, CHOVANCE, SOBOTKU, VALACHOVOU atd. a vůbec Ti nevadí, že volební katastrofa je především nesmyslné útoky SOBOTKY na Zemana a odvolání Babiše. To neříkám jenom já, ale profesor JIČÍNSKÝ, JAROMÍR TEJC, MARIE BENEŠOVÁ a konečně i náš ZIMOLA. Ty jsi se tomu v televizi musel usmát.
Je však pravda, že kdyby to SOBOTKA neudělal tak mohl dovládnout v pohodě a byl by slavný. Volební katastrofa by se nekonala.
Omlouvám se, že zasahuji do dění ČSSD když jsem zklamán z ČSSD odešel.

JUDr. Josef Šlehobr

Odpovědět

11. 1. 2018 (22:48)  –  Bc. Ladislav Douša, DiS.

0
0

ČSSD je rozhádaná nejméně posledních 10 let. Alespoň takto na mně působí. Pokud Sobotkova vláda učinila během svého působení něco dobře, ke kladnému volebnímu výsledku si tím dopomohlo hnutí ANO a na Sobotkových bedrech v očích voličů zůstala zodpovědnost za vše nepovedené.

Vašeho prezidenta Zemana Vám neberu, s nadějí však doufám, že jej české voličstvo v nastávajících volbách vymění za někoho kultivovanějšího, za koho se nebudu muset následujících 5 let stydět.

Odpovědět

12. 1. 2018 (20:11)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobrý večer,
toto je odpověď bakaláři Ladislavu Doušovi. Myslíte, že Zemana mohl nahradit třeba Scwarzenberg ? Při minulých volbách v 
prvém kole volilo ve vnitřním Písku Schwarzenbega 70% voličů. Ve druhém kole se občané vzpamatovali cizák to prohrál na okrese Písek se značným rozdílem. Již tehdy se nám snažili ( prokazatelně zastupitelství USA) do Čech podstrčit kukačku Schwarzenbega. Kdyby tehdy vyhrál tak tu máme americké základny. Nehledě na to teď se na Schwazenberga podívejte a to byl k narozeninám KORUNOVÁN NA KRÁLE LÁSKY A PRAVDY.
Nejméně polovina kandidátů je taková kukačka jako Schwazenberg.
Tehdy v Praze i tady v Písku( třeba KNOT) HLASITĚ hlásali to není náš prezidenta. Tehdy došlo rozdělení národa, takže Zeman národ nerozdělil, ale to vy, protože jste se nemohli smířit s jeho vítězstvím.
NA ZEMANA NÁM NEŠAHEJTE, JE NÁŠ .

Odpovědět

13. 1. 2018 (00:00)  –  Bc. Ladislav Douša, DiS.

0
0

Nezapomínejte, že pan Karel byl již tehdy starší, než je Miloš Zeman dnes. Takže je logické, že za těch pět let trochu sešel. Ovšem nevšiml jsem si, že by rádoby vtipnými bonmoty urážel kdekoho v přímém přenosu a že by jej někdo musel při chůzi podpírat.
Tudíž na položenou otázku odpovídám: "Ano, vykonával by svůj úřad lépe než Miloš Zeman." Nicméně dnes jsou na hlasovacích lístcích jiní vyzyvatelé, z nichž bych většinu z nich viděl v prezidentském úřadu raději než stávající hlavu státu.

Odpovědět

13. 1. 2018 (12:21)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobrý den,
REAKCE NA Bc. Ladislava Doušu, DiS
Tak Vám pomáhej Bůh. Patříte do Pražské kavárny, že jste nebyl na té korunovaci ? Zeman nikoho bonmoty bezdůvodně
neurazil, ani Peroutku neboť Peroutka a Bienert ( policejní protektorátní president ) jsou rodina.
O charakteru Schwazenberga se zeptejte jeho zaměstnanců nebo starosty Mirovic.

Odpovědět

19. 1. 2018 (10:29)  –  Ing. Milan Sedlák

0
0

Když se již bavíme o "vysoké" politice. – mimochodem: "vysoká" politika na tyto stránky nepatří, zde je ale moje výjimlka. Týká se "našeho" zástupce pana Veselého.

Zatím to mám jen naposloucháno. Ale až se dostanu k zápisu dnešní sněmovny pak se k tomu vrátím. Zatím konstatuji, že se mi dnešní vystoupení pana Veselého ve sněmovně hrubě nelíbí.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.