Přihlášení

Volební program ČSSD pro Písek

4. 9. 2018 | Ondřej Veselý | Diskuze (8) | PÍSECKÝ HYDEPARK

Zveřejňujeme zkrácený formu programu ČSSD pro Písek. Kdo by si chtěl počíst a seznámit se i s tím, jak bychom naplnění jednotlivých vizí chtěli dosáhnout, může si náš program přečíst celý na facebooku https://www.facebook.com/cssdpisek/ :)

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

4. 9. 2018 (21:28)  –  Ladislav Douša

0
0

Celkem rozumné body o zamezení plýtvání korunuje poslední bod o MHD téměř zdarma pro značnou část uživatelů. Proboha, proč?

Odpovědět

4. 9. 2018 (22:40)  –  Luděk Blaha

0
0

Skoro bych se vsadil, že nenajdeme volební program, v kterém by bylo napsáno, že se ještě více uzavře radnice, že se město ještě více zadluží, aby se realizovaly projekty zbytné a nanicovaté, že se nic opravovat nebude, že se nebude podporovat vzdělávání a bude zanedbávat kdeco, že se omezí bezpečnost a podnikání. A kde by bylo napsáno, že město bude tak hloupé, že bedna kytu proti němu bude ajnštajn.
Jde o to, komu se více uvěří, že je uskutečnění tak vznosného programu schopen, a že bude i ochoten. A nebo spíš, komu se méně neuvěří.

Odpovědět

5. 9. 2018 (08:53)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Pokud chceme dosáhnout toho, aby doprava auty byla po Písku výrazně nižší, a to my chceme, musíme výrazně zatraktivnit MHD. A její výrazné zlevnění je jedním z mnoha kroků.

Odpovědět

11. 9. 2018 (19:33)  –  Ondřej Medek

0
0

No zlevnit MHD asi pomůže, ale roční lítačka za kačku už nesmysl. MHD pomůže hlavně smysluplné navržení tras a časů. Někdy mohou zpříjemnit doprav drobnosti, např. schéma linek na každé zastávce, místo těch "chytrých" nesmyslů, kterým moc lidí stejně nerozumí. Hlavně by se politici měli zeptat lidí, co potřebují, viz třeba v Uherském Hradišti https://slovacky.denik.cz/zpravy_region/student-navrhl-revoluci-v-hradistske-mhd-20121025.html

Odpovědět

14. 9. 2018 (08:36)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Levnější MHD samozřejmě není jediným opatřením, které bychom realizovali. Ale to v programu je. Samozřejmě chápete správně, že dopravu nabízíme téměř zadarmo. Nicméně úplně zadarmo ji nenabízíme proto, aby ji využívali především ti, kteří ji potřebují. Jak se ukazuje, tak tam, kde je zcela zadarmo, ji ve velkém používají hlavně lidé, kteří jinak chodí pěšky. To by samozřejmě způsobilo problém v obsazenosti, respektive přetíženosti spojů.

Odpovědět

14. 9. 2018 (12:44)  –  Ondřej Medek

0
0

Ta koruna za rok ale nezaplatí ani náklady spojené s provozem té lítačky: nějaký úředník ji musí vydat, nějaký systém jí musí evidovat a kontrolovat, atd. To je přece základní myšlenka dopravy zdarma, že se nevyplatí dávat MHD za (symbolickou) cenu, kdy celá cena nebo většina z ceny jde pouze na provoz systém těch lístků a lítaček.
A co lidé, kteří jezdí MHD příležitostně? Řada píseckých i mimo-píseckých lítačku nepotřebuje, jen někdy potřebují dojet na nádraží, k nemocnici apod. Často tedy lítačku nemají. Ti pak zaplatí za jednu jízdu děcka násobně víc, než za lítačku na rok.
Prostě buď má být cena lístku taková, že minimálně pokryje administrativu s tím spojenou a aspoň malou číst nákladů MHD, nebo to dejte rovnou zdarma. A že se občas někdo sveze? No o to přece jde, aby se lidi tou městskou naučili jezdit. Jednou se sveze, místo aby šel pěšky a podruhé už místo aby jel autem.

Odpovědět

14. 9. 2018 (13:44)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Znovu opakuji, že lítačka má být (u dětí a seniorů) téměř zadarmo. Téměř a nikoliv úplně proto, že si ji prostě musí vyřídit a předpokládáme, že to udělá pouze v případě, kdy MHD bude používat. Se zachování lístků pro jednorázovou dopravu pochopitelně stále počítáme za stávající cenu. Jinak řečeno. Lítačka a levná MHD bude primárně pro místní a pravidelně dojíždějící.

Odpovědět

14. 9. 2018 (18:55)  –  Luděk Blaha

0
0

"Lítačka a levná MHD bude…"

Určitě bude? A nějaká záruka?

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.