Přihlášení

AD Poděkujte těmto zastupitelům

8. 9. 2018 | Michaela Šťastná | Diskuze (0) | Vaše názory

Vážení obyvatelé sídliště JIH, a především obyvatelé Truhlářské ulice, nemám pro nás žádnou dobrou zprávu. Tu nemám ani pro cestující, kteří by si rádi ponechali svůj vůz u nádraží, a dál jeli autobusem (třeba do školy, do práce, na týden, na pár dní či na den). Přišla mi odpověď na mou otázku položenou po jednání ZM v srpnu.

   Zeptala jsem se zastupitelů, jak bude fungovat parkování v Truhlářské ulici po přijetí příspěvku 3 miliony od společnosti Lidl, který město použije na výstavbu 25 nových parkovacích míst v rámci revitalizace sídliště Jih, konkrétně přímo v Truhlářské ulici a která mají nahradit dosavadní veřejné parkování u Lidlu. Odpověď je prostá, nebude to fungovat nijak.

  Cituji z odpovědi: „… Zároveň si dovoluji upřesnit, že z autobusového nádraží nebudou auta naváděna do Truhlářské ulice, ani se v této ulici žádná místa pro cestující z autobusového nádraží nebudou vyhrazovat. U prodejny LIDL dle odsouhlaseného řešení zůstane pro veřejnost (cestující) 6 parkovacích míst + 6 míst s vyhrazením pro tělesně postižené, které nebudou pod závorou…“

   Jenže Lidl má podle smlouvy právo posílat auta do Truhlářské ulice, protože tam skončí jeho příspěvek 3 miliony na výstavbu 25 parkovacích míst: „….1.2. Lidl je na základě této Smlouvy oprávněn informovat třetí osoby parkující dlouhodobě na Parkovišti o tom, že byla uvedena do provozu Nová parkovací místa, která mohou využít k dlouhodobému parkování…“

   To vypadá jako jasná pobídka k parkování na těchto místech, zjednodušeně jako nasměrování k parkování do Truhlářské ulice, Lidlem, a protože se zde jedná výlučně o cestující busem, není třeba, aby je tam posílal kdokoliv z autobusového nádraží. Na plánku, kde jsou místa pro veřejnost a vozíčkáře (6+6) zakreslena, není patrno, kde je umístěna závora, nicméně celý pozemek bude patřit Lidlu, a ten se jasně vyjádřil, že na jeho pozemcích se veřejně parkovat nebude. Smlouva mezi městem a Lidlem vůbec neobsahuje zmínku o tom, že tato místa (6+6) budou nadále veřejná.

Tak taková je tedy skutečnost! Lidl poskytne městu příspěvek na nová parkovací místa pro cestující autobusem, město je místo toho použije na revitalizaci sídliště!

   Jak a kde si obyvatelé města a přilehlých vesnic (cestující dál busem) zaparkují auta, to je zastupitelům úplně jedno. Na parkovišti u Lidlu bude upozornění, že si mají zaparkovat na místech v Truhlářské ulici a tam žádná místa pro ně nebudou označena, nejspíš tam nebudou ani žádná volná místa.

   Já se domnívám, že tímto rozhodnutím porušuje město dohodu, pro kterou dostane od Lidlu 3 miliony na výstavbu nových parkovacích míst. Zároveň se domnívám, že tímto rozhodnutím město vyšlo maximálně vstříc pouze společnosti Lidl (odprodej pozemků v těsné blízkosti prodejny, přijetí změny v územním plánu ve prospěch přestavby prodejny, povolení instalace závory na parkovišti u Lidlu) a na obyvatele, kteří potřebují parkovat u autobusového nádraží se město úplně vykašlalo, a to prostřednictvím našich zastupitelů.

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.