Přihlášení

AD. Zaplatí to kdo?

13. 1. 2019 | Michaela Šťastná | Diskuze (8) | Vaše názory

Někdy se stane, že zabřednete v jednom bodě, točíte se v kruhu, omíláte dokola to samé a stejně to nestačí. Především v diskuzi, především, když se vede s jedinci, se kterými je velmi těžko diskutovat. Tenhle příspěvek nechápejte jako omluvu nebo obhajobu toho, co je již napsáno, ale jako řešení pro okolnostmi vzniklou situaci.

   K mému článku "Zaplatí to kdo?" ze dne 30.12.2018 se se svým poznatkem připojil 1.1.2019 i čtenář, původně měl být jeho příspěvek v tištěné verzi PS, ale z technických důvodů se tak nemohlo stát. Rozhodla jsem se jej zveřejnit touto formou a k němu něco připsat, protože se diskuze od té doby vyvinula. Připomínám fakta, tento příspěvek má datum 1.1.2019, nesouvisí s diskuzí doktora Šlehobra, ani s jinou pozdější diskuzí.

 

Reakce na článek Michaely Šťastné ze dne 30.12.2018 Zaplatí to kdo?“

Mají občané sídliště volit občanskou sebeobranu, případně jakou?

Jak se mají občané sídliště Jih v Písku bránit, když mají strážníci Městské policie Písek alibistické klapky na očích, zástupce velitele nezná stav a nemluví pravdu. Ono existuje lidové a výstižnější pojmenování, které zatím nepoužiju.

 

Paní Michaela Šťastná pokládá dotazy a snaží se o navedení nejzákladnějšího pořádku. Místo toho naráží na zeď neodpovědnosti a neochoty odpovědných činitelů alespoň něco z nepořádků řešit, nebo zmírnit. Blíže viz. Písecký svět.

 

Například její otázka: Proč se poslední dobou stalo sídliště Jih zónou s nedovoleným parkováním po celém jeho území, proč zde řidiči přestávají respektovat vše, co se v autoškole naučili?

Po jisté výměně informací a upřesňující komunikace obdržela Michaela Šťastná odpověď:

 

Odmítám Vaše tvrzení, že Městská policie Písek toleruje páchání přestupků na sídlišti Jih, neboť i za současného stavu, kdy na sídlišti probíhají rozsáhlé stavební úpravy, se v maximální možné míře, snaží zjištěné přestupky řešit. S pozdravem Bc. Martin Opava zástupce velitele.

 

Odpověď zástupce velitele Bc. Martina Opavy považuji za nehoráznou a svým obsahem za nepravdivou. Vychází z neznalosti skutečného stavu, když nechci použít jiné a důraznější slovo. Ten skutečný negativní stav občané sídliště denně zažívají. Vše co paní Michaela Šťastná napsala je pravdivé a mohu to osobně kdykoliv svědecky potvrdit. Za sebe se přimlouvám, aby za současné situace zklidnění stavebních prací se Městská policie Písek, její strážníci zaměřili alespoň na nejzávažnější přestupky!!! Jaké to jsou? To je věcí placeného orgánu města, to nechtějte alibisticky na oznamovatelích.

Josef Kovařík Písek,                                                                             sídliště Jih

 

    A já jsem i za tento napsaný názor vážně ráda. Neskromně k tomu dodám, že se mi čím dál častěji stává, že bývám někým oslovena, s pochvalou k tomu, co píšu. (Kritiky buď nepotkávám, nebo mě jen neoslovují). Jistě, že jsem ráda, když se dočkám pochvaly a díky za ní. Daleko víc jsem ráda, že moje myšlenky a názory sdílí i jiní občané, že jsou témata, kde se mnou – s tím co píšu – souhlasí a především je chápou stejně jako já.

   A ještě víc mě těší, že si můj příspěvek sem tam přečte i někdo ze zastupitelů, pokud o tom, co píšu, aspoň přemýšlí, dává mi to naději, že už příště nebudu na stejné téma psát. Jejich reakce jsou v písemné formě sice velice skromné a spíš se zaobírají mnou, než tématem, ale to nevadí, začátek nemusí být pompézní.

   Někde jsem slyšela, nebo četla, že pro dosažení změny v čemkoli, musím k tématu zaujmout extrémní stanovisko. Je to tak, dokud se budu držet v nějaké hladině normálu, moje názory zapadnou. Pokud téma obnažím a sama se postavím do extrémně vnímané pozice, funguje to.

   Je úplně jedno, že mi spílají do kritiků, kverulantů, negativistů, škůdců či zastrašovatelů, a bůhví čeho ještě, ve smyslu toho, že jsou to přízviska, pod kterými si mě chtějí zaškatulkovat. Jakmile bych získala jejich nálepku, vždy by se u všech dalších případů – článků – použila…. no to píše ta věčná stěžovatelka, to nemá význam….., a proto je pro mě každá vyjádřená podpora energií pro to, abych se nepoddala beznaději.   Postavila jsem se dobrovolně na stranu extrému, pro dosažení nápravy či prospěchu, tak to vnímám já a hodlám tak setrvat.

0
0

Diskuze k článku +

14. 1. 2019 (12:49)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Dobrý den, abych reagoval i já, kopíruji zde sdělení ke čtvrteční prohlídce sídliště Jih:
"po rekonstrukci sídliště Jih bohužel dochází ke střetům v oblasti parkování. Parkovacích míst je (zejména ve večerních hodinách) zjevný nedostatek a lidé na divoko parkují, kde se dá. Jiní lidé pak opakovaně volají MP, aby oznámili špatné parkování a to i na místech, kde by se dočasné zaparkování dalo při určité míře tolerance akceptovat. Druhým problémem je pak zajíždění aut na chodníky, při kterém dochází k ničení (budoucích) zelených pásů.

Cílem čtvrteční obchůzky sídliště, která celkem trvala 3 hodiny, proto bylo v prvé řadě vytipovat místa, kde by se drobnými úpravami podařilo dosáhnout několika nových parkovacích míst (v řádu desítek). Toho se dá dosáhnout odstraněním části značení, které nedává smysl, posunutím některých kontejnerových míst z komunikace na široký chodník, posunem naváděcích pásů pro nevidomé či odstraněním některých budoucích trávníků, které jsou velmi malé a proto zcela nefunkční. Tato opatření pochopitelně situaci o něco zlepší, ale stačit nebudou. Byly proto také typovány lokality pro vybudování nových parkovišť. A konečně byly typovány lokality, kde dáme ochranné prvky (např. sloupky), které zamezí přejíždění zelených pásů.

Jsem přesvědčen, že řadu výše uvedených opatření bychom měli být schopni realizovat už letos."

K výše uvedenému dodávám, že Jih je v současné době ze strany MP nejčastěji navštěvovanou lokalitou (jen ve čtvrtek jsem tu během hodiny narazil na dvě hlídky) s tím, že drtivá většina řešení se týkají dopravy. Problém s dopravou v klidu se bohužel netýká pouze Jihu, ale také dalších lokalit. Namátkou Budějovická, Tř. N. Svobody, Portyč, Hradiště a stále častěji také autobusových zastávek, kde stojící automobily blokují vjezd autobusů a následné komfortní nastupování a vystupování cestujících. Pokud se situace neuklidní, nebo bude dokonce eskalovat, Městská policie už nebude kapacitně stačit na jiné činnosti, než řešení dopravy a výjezdy k oznámením.

Odpovědět

14. 1. 2019 (14:28)  –  Luděk Blaha

0
0

Děkuji Vám, pane Veselý.
Škoda jen, že se některá nedopatření nepodařilo napravit už ve fázi schvalování projektu.
Jakože úspora času, peněz… a tak nějak podobně.

Odpovědět

14. 1. 2019 (22:12)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Souhlasím a ani se nebudu vymlouvat, že jsem u toho nebyl. Problém "nestavaře" (kterým jsem) bohužel je, že nefunkčnost uvidí až v reálném provozu. Od toho jsou odborníci – projektanti ve výstavbě. Nicméně i tady je nutno říci, že rekonstrukce tak velkého rozsahu se bez podobných "much" asi neobejde.

Odpovědět

15. 1. 2019 (00:21)  –  Michaela Šťastná

0
0

Nepředpokládám, že naši zastupitelé jsou odborníky na vše, o čem rozhodují, a spoléhají na odborníky k daným věcem. To ale přece nemůže sloužit jako omluva a nemohou sloužit jen jako hlasovací nástroje. Pokud já, úplný laik, si v materiálech přečtu, že Rekonstrukce sídliště Jih II dojde k úbytku parkovacích míst, asi se zeptám proč s tím zastupitelé souhlasí? Nebo to nečetli? Nato nemusím být odborník, a bagatelizováním nedostatku zájmu ze strany zastupitelů na "podobné mouchy", to ještě zhoršuje.

Odpovědět

13. 5. 2019 (14:25)  –  Michaela Šťastná

0
0

Truhářská ulice, celá nově postavená, bude od 20.5. do 30.6. průběžně uzavřena, za účelem OBNOVY vyznačení vodorovných parkovacích míst.
???
Nevycházím z údivu.

Odpovědět

15. 1. 2019 (08:23)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

To jste dobrá, protože v textu jsem to nikde neviděl a podle mého to tam ani nebylo. A samozřejmě dodávám, že projekt zastupitelstvo neschvaluje. Takže zastupitelé se k němu dostanou ze svého osobního zájmu.

Odpovědět

15. 1. 2019 (14:07)  –  Michaela Šťastná

0
0

Musím se opravit, dochází k úbytku o čtyři parkovací místa a je to Jih III.
Proti mě máte mnohem snažší přístup k těmto informacím, projektová dokumentace je součástí materiálů k vypsání veřejné zakázky, všem občanům byly přístupné při veřejném projednávání rekonstrukce(následovala anketa pro občany), nebo o ně mohl kdokoliv požádat (u pana Venclíka myslím). Nemám utajená data. Tady možná narážíme na časové možnosti, kterými disponujeme, já na to čtení čas našla, a nebyla to potřeba osobního zájmu.

Odpovědět

15. 1. 2019 (15:18)  –  Michaela Šťastná

0
0

A ještě se doplním, aktualiovala jsem článek "K odpovědi starostky – o Jihu", ze dne 30.11.2017, kde jsem úbytek míst v Truhlářské zmiňovala, čerpala jsem z < Veřejné projednání Ing. Pavel Ibl Ing. Jan Gallia Ing. Iveta Látalová 29. 03. 2017….

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.