Přihlášení

AD: Zcivilizujeme Písecké hory?

4. 1. 2021 | Redakce PS | Diskuze (0) | Vaše názory

Paní Ludmila Kálalová zaslala do redakce Píseckého světa text, reagující na na komentář Michaely Šťastné v Píseckém světě.

Protože se jedná o závažné věci, ke kterým by se mělo vyjádřit více lidí včetně zastupitelů, posílám svůj příspěvek také do Píseckých postřehů. Paní Šťastná se možná urazí, ale její tvrzení, že současná radnice drancuje lesy a že chce přeměnit přírodní park na lunapark, se mi zdá přehnané. Vypadá to jako politický boj proti některým představitelům města.

Začněme lokalitou U vodáka. Protože v Písku je málo míst vhodných ke koupání, je zásluhou současných radních, že nechali upravit rybníky U vodáka. Dokud byly pronajímány rybářům, voda byla tak špinavá, že člověk tam nanejvýš nechal vykoupat psa, ale sám by do vody nevlezl.  Nyní je voda čistá, byly provedeny jen malé úpravy břehu a 2 nové lavičky. Malé parkoviště je důležité pro občany, kteří bydlí na druhém konci města a nemohou chodit k Vodákovi pěšky. Je pravda, že někteří zastupitelé plánovali přebudovat  okolí rybníků na zábavní park s různými atrakcemi, ale k tomu zřejmě nedojde pro nesouhlas místních obyvatel.

KOMENTÁŘ MICHAELY ŠŤASTNÉ: Zcivilizujeme Písecké hory, ne že ne!

Jak uvádí pisatelka komentáře, město plánuje nákladnou výstavbu cesty pro pěší, souběžnou se silnicí na Živec. Jestli je to pravda, tak to si museli vymyslet lidé, kteří tam nikdy nebyli a nemají ponětí, jaký je tam terén. Přitom je to zbytečné, protože od Vodáka na Živec vede pohodlná turistická cesta (červená značka). Jestliže někteří chodci chodí na Živec po silnici, tak je to jejich věc, chodit tam nemusí.

Rekonstrukce chaty Živec byla nutná kvůli špatnému technickému stavu budovy, to, že je nabarvená na růžovo, se mi také nelíbí. Cvičidla pro děti mezi stromy nijak neškodí lesu ani zvěři. Podle pisatelky má město v plánu nákladnou výstavbu dalšího hřiště u chaty Živec. Neumím si představit, kde má být, není tam místo.

Autorka se zmiňuje o hlučných oslavách v Bílém  domě. Ty se tam konaly již před desítkami let, kdy dům patřil Lesnímu závodu Protivín, později Lesům města Písku. Protože jsem tam byla zaměstnána, oslav jsem se účastnila (MDŽ, dokopná atd.). Hrála kapela a tancovalo se, ale určitě jsme nedělali takový kravál, abychom  rušili obyvatele okolních obcí.

Nedaleko Bílého domu se nachází střelnice Provazce. Letos v létě jsme tam byli výjimečně  na střeleckých závodech (ani já ani manžel nestřílíme, pozval nás synovec).  Na střelnici jsme nejeli přes lesy, nýbrž jsme to objížděli po silnici směrem na Chrastiny. Pro účastníky, kteří nejsou místní, je na silnici šipka ,,střelnice". Jestli někteří účastníci jeli přes les, to samozřejmě nevím, mohl by se k tomu vyjádřit pan Bláha z Lesů města Písku, který je, pokud vím, správcem střelnice.

Tím prozatím  končím. 

LUDMILA KÁLALOVÁ

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.