Přihlášení

Bazén bude, asfalt už je, ranní postřehy

5. 8. 2022 | Michaela Šťastná | Diskuze (0) | Vaše názory

Často se ozývá, že je město Písek pro smích zbytku republiky, kvůli bazénu. Občas se ozývá, že má město nějakou úroveň v nějakém řebříčku, nebo se městu připojuje jistá charakteristika, jejíž původ vzniku nemusí být zcela znám. Město tak získává označení jako město pro byznys, město kultury, město studentů, smart město, rozkvetlé město a dalo by se jistě pokračovat. Pokud jako obyvatel jiného města budu zvědavá na Písek, podívám se na webové stránky města, jak se tu tedy žije, co se ve městě děje, jak to s tím městem tedy doopravdy je.

   Po včerejšku je web upravený takto: https://www.mesto-pisek.cz/

Pro srovnání odkazy na jiná města a jejich titulní stránky webovek https://www.mesto-blatna.cz/  https://www.bernartice.cz/  https://www.milevsko-mesto.cz/   https://www.mesto-rakovnik.cz/  https://www.mestoprelouc.cz/

 

   Všimli jste si rozdílu v úpravě titulní strany města? Všechna uvedená města mají v úvodu potřebné kolonky pro občany i turisty. Naše první řádka, to co je jakoby na prvním místě ve městě, je kolonka s azbukou, bazén a Sovova ulice. Hm, pomalu mi připadá, že i webovky města podléhají plně politice, ne svému účelu a proto máme na prvním místě tyhle akce.

  Jestli mi úplně nerozumíte, web města Vodňany vypadá uspořádáním velice podobně jako ten náš, a podívejte se, které kolonky najdete na první řádce, o tomto srovnání píšu.

https://www.vodnany.eu/

 

Nu což, tak Písek se navenek  prostě prezentuje jinak.

 

   A další poznatek z dnešního rána. Třetí týden probíhají v areálu školy stavební práce, zřejmě souvisí se záměrem výpůjčky pozemků – cituji: • výpůjčka části pozemku parc.č. 1571/2 o výměře 51 m2 (část A), část pozemku parc.č.1561/1 o výměře 125 m2 (část B) a část pozemku parc.č. 1571/4 o výměře 179 m2 (část C) vše k.ú. Písek za účelem vybudování bezbariérových parkovacích stání (pro držitele ZTP a ZTP/P) a vybudování retenční nádrže

https://www.mesto-pisek.cz/assets/File.ashx?id_org=12075&id_dokumenty=45968

 

   Vjezd pro držitele průkazů – no důvod pro jejich parkování z téhle strany školy neznám, ani jsem se neptala na odboru, proč za branou školy vzniká takové parkoviště, to se určitě dozvíme později. Retenční nádrž, no proč ne, nevím, jestli v areálech škol bývají stavěny.

  Zde v mapce označené pozemky určené k výpůjčce jsou zakresleny zeleně, nenechte se však zmást, zeleň to není. A po dnešku ani nebude, od rána se na povrch pokládá asfalt. Nový, černý asfalt. Nedávno město přijalo dokument, podle kterého se budou moci nové povrchy ploch ve městě přizpůsobit těm zelenomodrým představám o životním prostředí.

   Tak v areálu školy to dneska neklapne, plocha není vydlážděna zasakovací dlažbou a ten asfalt podle mého soudu propustný povrch nemá.

 

   Dnešní ráno tedy z mého pohledu nebylo úplně ideální, na webu se tlačí do popředí zájmy několika jedinců ve vedení města, u školy vznikla další asfaltová plocha, která ohřeje prostor pod okny učeben žáků školy, ani nezasákne dešťovou vodu, retenční nádrž to nevytrhne. Tohle ráno se ve městě jede starý manuál, nic z propagovaných novinek se neuskutečnilo.

Třeba v pondělí to začne ….

 

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.