Přihlášení

Bude placené parkoviště u pošty?

10. 7. 2022 | Michaela Šťastná | Diskuze (2) | Vaše názory

Není to tak dlouho od vyvěšení informace na úřední desce, veřejnou vyhlášku a sdělením „seznámení s podklady rozhodnutí o vydání rozhodnutí o umístění stavby Revitalizace historického centra města Písek, Velké a Alšovo náměstí.“ Pokud má proběhnout revitalizace těchto náměstí, mají proběhnout přinejmenším přípravy na akce s revitalizací související. Mezi takové související akce patří i stavba parkovacího domu proti poště, kam by se částečně umístila doprava v klidu – parkující auta, která by se po revitalizaci na náměstí nevešla. Nemá cenu studovat střednědobé nebo jiné plány, abychom si zjistili, zda parkovací dům bude stát dříve, než se započne revitalizace.

   Nemá cenu se vyptávat vedení města, protože parkovací domy ve městě nepodporuje. Tedy kromě stavby parkovacích domů v kasárnách, kde jich bude hnedle několik, aby se developeři nezatěžovali výstavbou parkovacích míst pro byty a neklesal jim tím jejich zisk, tam to město zatáhne za ně.

   Parkovací domy nejsou potřeba jen v kasárnách, ale po celém městě, jenže jejich výstavba není prioritou jako třeba bazén. Nikomu nevadí přeplněné město auty, která napomáhají ohřívání prostoru v ulicích, na sídlištích, nikomu auta na ulicích nevadí. Auta zabírají prostor, hyzdí prostor, znečišťují prostor, ale nejsou prioritou k řešení. A tak se se stavbou parkovacího domu naproti poště nespěchá.

   Ba co víc, prozatímní parkovací plocha naproti poště se nejspíš změní v plochu parkovací, tedy plošné parkoviště. Postačí jen pár technických změn a plán stavby parkovacího domu se odsouvá dál a dál.

Nevymýšlím si, město (nebo nevím přesně kdo) plánuje zpoplatnit parkování v ohradě naproti poště. Další plány k parkovacímu domu se investicí do této plochy jistě odsouvají.

   Tématem se zabývala dopravní komise města:

Ing. Petr Hladík, místostarosta města, informoval přítomné o průběžné výměně parkovacích automatů ve městě (provozují Městské služby Písek s.r.o.) za automaty s moderními aplikacemi úhrady parkovného a technologiemi a telematikou včetně evidence parkujících a platících vozidel dle RZ se zpětným vyhodnocováním a minimální chybovostí pro kontrolu úhrady parkovného strážníky Městské policie (MP manager apod.). V této souvislosti bylo upozorněno na parkovací plochu naproti poště, kde by se nejednalo o parkovací stání na pozemních komunikacích, ale na ostatních plochách – nádvoří apod., které by se postupně převedlo pod správu Městských služeb Písek s.r.o. s doplněním o parkovací automat placeným parkováním. Zóny s placeným stáním jsou obsaženy v Nařízení obce, které vydává Rada města Písek.

 

   Jak říkám, po provedení několika kroků technického rázu se závora u parkoviště v ohradě naproti poště nezvedne, dokud řidič za vjezd nezaplatí. Že tu jsou nějaké sliby o parkování zdarma? Sliby tu jsou, stejně jako o parkovacím domě na nároží, který se prazvláštně posunul do dvora a dneska nestojí ani tam. Sliby chyby.

   Takže až rada města pozmění Nařízení obce, připravte si peníze, parkování v ohradě proti poště bude placené!

 

https://www.mesto-pisek.cz/assets/File.ashx?id_org=12075&id_dokumenty=45527

 

0
0

Diskuze k článku +

10. 7. 2022 (23:13)  –  Bc. Ladislav Douša, DiS.

0
0

Jestli to bude placené, doufám, že se bude platit až při výjezdu podle skutečné doby stání podobně jako v areálu nemocnice.

Odpovědět

11. 7. 2022 (11:02)  –  Michaela Šťastná

0
0

Závory a čidla stály přece jenom 294 102 CZK s DPH. Jak bude systém fungovat netuším, ale závora počítá místa k stání, levná nebyla, snad to doladit s placením půjde.
Podstatou ovšem zůstává, že místo změny určení plochy na parkoviště a jejím zpoplatněním, se má začít v tom místě stavět parkovací dům, aby stál dříve, než se kopne na náměstí.
Až se začne na náměstích, bude jedno, jestli se v ohradě platí nebo ne, nebude v centru kde zaparkovat.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.