Přihlášení

Čekání na nehodu

20. 11. 2020 | Michaela Šťastná | Diskuze (0) | Vaše názory

Koncem zimy se mi zmínila známá, že ji málem přejelo auto na přechodu pro chodce v Obchodní ulici, na okružní křižovatce před supermarketem Albert. Chtěla jsem to přejít, protože každé druhé auto se na přechodech pro chodce snaží nějakého pěšáka přejet. Vidím a zažívám to také a nejsem sama. Jenže tentokrát to bylo trošku jinak než jindy, kdy auto nečeká, až přejdete, a pomalu by vám ujelo zadnici ještě na přechodu.

Tentokrát se prostě vůbec neviděli a setkali se na přechodu, ona známá s tím autem. Řidička auta jí řekla, že ji neviděla, ona řekla řidičce, že ji neviděla, když se to stalo, otřepaly se a pokračovaly ve svých cestách. Obě se totiž pohybovaly nějakou rychlostí a ve výhledu jim oběma zabránil reklamní panel umístěný přímo u přechodu pro chodce a obě se zahlédly pozdě, i když včas a nic se nikomu nestalo. Mezi námi, za zhoršených podmínek tam prý stojící chodec není vidět také, „splyne“ s okrajem panelu a řidič auta jej nevidí.

Také jsem tamtudy šla, ten panel si prohlédla, napsala jsem na odbor města dotaz, jestli náhodou ta reklama není nevhodně umístěná. Napsala jsem na špatný odbor, ale můj dotaz byl laskavě přeposlán tam, kam patří, na stavební odbor MěÚ Písek.

Odpověď jsem nedostala dodnes, reklamní panel tam stojí dál, takže je to asi v pohodě.

Koncem týdne navečer tam málem přejel můj známý nějaké děti na přechodu. Neznám všechny podrobnosti, říkal, že je vůbec neviděl, stmívalo se a najednou je měl před kapotou. Vyděšení byli všichni aktéři, nic se nestalo, nejel rychle. Děcka se nejspíš bavila mezi sebou a výhled na auta jim zakryla reklama. A najednou před nimi brzdí auto. Ani jim řidič nevynadal, ani ony nenadávaly řidiči, všichni se řádně vylekali.

Situace mezi chodci a auty je všude na přechodech pro chodce stejná, dnes a denně. Auto zcela nezastaví, pomalu jede, i když vás pouští, a vzápětí cítíte závan vzduchu na noze (nebo výš), kterou o pár centimetrů minulo auto. Stačí, abyste klopýtli, škobrtli a budete přejeti, protože řidič nemá šanci auto dobrzdit. Stalo se to jednou na přechodu pod ZŠ J. Husa dívence, která na „zebře“ uklouzla a zastavila se, popojíždějící auto ji srazilo. Byla jsem kousek od toho, a i když do děvčete auto „jen“ vrazilo a nezajelo ji, bylo to děsivé.

Na okružní křižovatce v Obchodní ulici navíc všem účastníkům silničního provozu brání ve výhledu již několik měsíců obrovský reklamní panel, nejspíš umístěný na pozemku města, nejspíš umístěný nevhodně, kdoví, jestli ne načerno. Já jeho umístění považuji za nevhodné a vzhledem k místu i nebezpečné.

A do doby, než tam někoho opravdu zajedou, nikdo to řešit nebude. Asi to potom nebude v pohodě.

Korespondence:

Sent: Tuesday, March 3, 2020 6:54 PM

To: Kovařík Michal

Subject: reklama


Dobrý den,

včera jsem zaznamenala nový panel reklamy, umístěný u přechodu pro chodce na komunikaci kruhové křižovatky v obchodní zóně u marketu Albert v Písku, který brání chodci ve výhledu na komunikaci pro bezpečné přecházení. Zrovna tak zřejmě řidiči projíždějících aut nevidí zřejmě na chodce, který se chystá po přechodu přejít z obchodní zóny.

Je možné, že ten panel byl již odstraněn, moje informace je ze včerejšího večera. Potom mé podání podnětu k prošetření o nevhodně umístěném reklamním panelu považujte, prosím, za bezpředmětné.

S pozdravem M. Šťastná

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Komu:

Datum: 5. 3. 2020 7:47:30

Předmět: RE: reklama


Dobrý den,

umístění reklamního zařízení v obci podléhá pouze povolení stavebního úřadu, kterému Váš podnět přeposílám.

S pozdravem

Ing. Michal Kovařík vedoucí odboru dopravygsm: +420 606 650 004 / tel.: +420 382 330 600 / fax: +420 382 330 550

pracoviště Budovcova 207/6

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.