Přihlášení

Další zrušené výběrové řízení – Sovova ulice

11. 1. 2022 | Michaela Šťastná | Diskuze (0) | Vaše názory

První zasedání rady města příští pondělí projedná zrušení veřejné zakázky „Rekonstrukce objektu č.p.1556 Sovova ul. v Písku na zařízení pobytových služeb pro seniory“. Jako důvod se v materiálech na RM uvádí, že ani jeden z přihlášených uchazečů o zakázku nesplnil dodržení ceny zakázky. Po zrušení veřejné zakázky na stavbu bazénu stíhá stejný osud i Sovovu ulici.

   Zatímco u zakázky u bazénu bylo zmíněno, že budou požádáni zastupitelé o zrušení cenového stropu za stavbu, zde to nečteme, ale určitě se takový návrh dá očekávat. Dostáváme se tedy do situace, kdy město nejspíš vypíše zakázky bez stropu, a pokud se bude soutěžit na cenu, získá zakázku ten nejnižší návrh, který může být přesto mnohokrát vyšší, než je cena stavby uváděná dnes. A tady se bavíme o řádu milionů. I zde bude rozhodování pro zastupitele těžké.

 

   Na programu je také vypsání výběrového řízení na pronájem penzionu Živec. Tentokrát jsou podmínky upřesněny i o cenu pronájmu objektu a šalamounsky je uvedena cena – Minimální výše nájemného je stanovena na 100.000 Kč + DPH. Za rok, za měsíc, za všechno? To se asi rozhodne, až podle přihlášených uchazečů. Bane, je to nájem za rok, ale to lze zjistit až z přílohy materiálů na zasedání.

 

   Dalším z bodů k projednání jsou změny Pravidel o přidělování obecních bytů do nájmu občanů. Rada města na svém zasedání dne 02.11.2020 pod č. usnesení 622/20 schválila nová Pravidla o přidělování obecních bytů do nájmu občanů doplněná o přechodná ustanovení schválená radou města dne 25.01.2021 pod č. Usnesení 48/21. Nyní, přichází další změna, mění se výrazně bodové hodnocení žádostí, způsob přidělení bytů, kritéria hodnocení žádostí, přechodná ustanovení, u Znevýhodněná životní situace se ruší přidělení bodů v případech Hmotná nouze (dle evidence ÚP).

 

Bodů je samozřejmě k projednání víc, jeden si dokonce zaslouží celý článek, ale radši až po projednání. Já osobně jsem zvědavá na přijatá usnesení, především u bazénu a Sovovy ulice.


 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.