Přihlášení

… já mám v Písku dva domy, až je koupím budou mý …

4. 2. 2022 | Michaela Šťastná | Diskuze (4) | Vaše názory

Miliony se včera na zasedání zastupitelstva rozhazovaly, jak z Večerníčkovy kabely, a v bodě Výkup nemovitostí, kromě návrhu starostky města nevykupovat nabízené nemovitosti, protože na to město nemá peníze, rozhazování našim zvoleným nijak nevadí.

   Z aktualit města: Písek chce koupit domy na Velkém náměstí a v Palackého sadech, aby mohl opravit průchod do parku

Zastupitelstvo města schválilo odkoupení dvou domů, kterými vede zanedbaný průchod z Velkého náměstí do Palackého sadů, o jehož opravu Písek již dlouhou dobu usiluje. Dům na Velkém náměstí čp. 102 a Palackého sadech čp. 185 nabídli jeho majitelé městu k odkoupení za 30 milionů korun. Na žalostný stav průchodu z Velkého náměstí do parku upozorňují obyvatelé města i turisté. „Pozastavují se i nad rozdílem v údržbě tohoto průchodu a průchodu z Heydukovy ulice, který jsme před zhruba pěti lety opravili a pravidelně ho udržujeme. Město však nemá k průchodu z Velkého náměstí zřízeno ani věcné břemeno, proto ho nemůže opravit,“ vysvětlila místostarostka Petra Trambová.

Na věcném břemeni se městu s majiteli domů nepodařilo dohodnout. Díky koupi obou nemovitostí bude město konečně moci důležitou spojnici mezi Velkým náměstím a Palackého sady opravit a udržovat. Obě budovy jsou před celkovou rekonstrukcí a o jejich využití se bude teprve hovořit. „Pokud by domy koupil někdo jiný, neměli bychom žádnou záruku, že se s novým majitelem na věcném břemeni k průchodu domluvíme. Hrozilo by, že průchod bude v žalostném stavu dál, a to jsme nechtěli,“ poznamenala Petra Trambová.

V obou domech se nachází šest až sedm nebytových prostorů a pět bytových jednotek o celkové výměře cca 1 300 m2. Další prostory, které by bylo možné v budoucnu využít, jsou na půdě obou domů. Objekt v Palackého sadech je navíc podsklepený.

Petra Měšťanová, tisková mluvčí

 

  Neznám historii těchto domů, hádám, že na náměstí už nějakou dobu stojí, nějakou dobu mají i majitele. A po celou tu dobu, celá léta, den po dni,  hrozilo, že majitel ten průchod zavře a město by s tím nenadělalo zhola nic. Do včerejška se městu nepodařilo s majitelem dohodnout věcné břemeno, kolik let se o to město pokoušelo, pět, deset, dvacet, třicet let? A nic, ani ťuk? Ani výkup průchodu – jako komunikace – do majetku města? Opravdu selhaly všechny možnosti, jak průdchod zachovat? No z materiálů na zasedání ZM se to nedozvíme.

   Za to si můžeme být zcela jisti, že se město stane překupníkem nemovitostí. Po úspěšném prodeji části nemovitosti na Zimním stadionu městu se nabídce vlstníků nemovitostí nedivím, město pokračuje nákupem nemovitostí, které k ničemu nepotřebuje. Nehledě na to, že samo neví co dělat s těmi co vlastními a prodává je, jako U Honzíčka. Prý si město ponechá průchod a domy prodá. Nebo ne a najde pro ně využití. To je dárek současných zastupitelů těm budoucím, kteří budou muset najít řešení překupnictví nemovitostí.

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

4. 2. 2022 (18:00)  –  Bc. Ladislav Douša, DiS.

0
0

Jistěže je milé ten průchod využívat, ovšem kdyby byl trvale zavřený, jistě bychom si časem zvykli. Stejně jako jsme si zvykli na vznik jiných míst, kterými lze do parku projít (a ještě v 90. letech k dispozici nebyla).

Odpovědět

4. 2. 2022 (19:03)  –  Michaela Šťastná

0
0

Nebo se naopak dalo projít z Výstaviště do ulice Třída svobody, to se také nekoupil žádný pozemek na chodník pro zachování "zkratky", dnes je tam postavený dům a obchází se poměrně daleko … takových míst v Písku bylo jistě dost.

Odpovědět

5. 2. 2022 (17:07)  –  Pavel Kozelka

0
0

Na tiskové zprávě mě více než vlastní nákup nemovitostí překvapuje nejen to, jak se představitelé města mohli něco dozvědět od obyvatel města tak od turistů, ale zejména skutečnost, že jsou schopni vůbec reagovat.

No uznejte sami – podívám-li se na tento portál, tak v okénku "Zastupitelé dotazy a hlasování" jsou nezodpovězené dotazy více než 400 dnů a obdobně na tom je "Okénko strarostky", která nekomunikuje vůbec.

Důvod je možná ten, že představitelé města mluví jinou řečí. Jen teď přijít na to, jaká to je.

Odpovědět

5. 2. 2022 (19:57)  –  Michaela Šťastná

0
0

Zastupitelé a především vedení města nám tím dává na vědomí, že existují občané, kteří hovoří jejich jazykem (a hlavně si nestěžují nebo neupozorňují na nedostatky), s těmi město rádo komunikuje, ba co víc, na jejich přání slyší!

Na jejich přání bude na Jarníku kamera kontrolující počasí z hor, postavilo se na jejich přání hřiště na Živci a budou mít k němu i záchody. Jen ten druhý průchod se opravil po dlouholetých výtkách těch, kterým město nenaslouchá, aby mohlo být nasloucháno těm, co je za dlouholeté zanedbání průchodu nepeskovali, ale hbitě vychválili opravu bez výtek k nečinnosti řádného hospodáře.
Na jejich přání se opraví průchod, akorát s detailem, že se k tomu přikoupí i ty nemovitosti.V tomto volebním období se vedení města rozhodlo s občany komunikovat pouze prostřednictvím PR agentury, kterou za tím účelem najalo, navíc stále funguje tisková mluvčí, ale o rozdělení kompetencí mezi nimi nevíme.
Vedení města zároveň oznámilo, že nebude veřejně odpovídat, viz odpověď starostky města:
*Moje mailová adresa je veřejně známá a snažím se komunikovat s občany přímo, což se mi daří. Proto již nadále nebudu využívat platformu Píseckého světa jako prostředníka ke komunikaci mezi mnou a občany města. Mgr. Eva Vanžurová, starostka, eva.vanzurova@mupisek.cz. 3. 10. 2020 *

A ostatní zvolení se buď připojili, nebo zde ani neodpovídali.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.