Přihlášení

Kanál v zeleni Na Převorce

2. 8. 2023 | Michaela Šťastná | Diskuze (11) | Vaše názory

Kompletní rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulici Otakara Ševčíka byla dokončena, vyměněno bylo zhruba 100 metrů kanalizační stoky, která byla poškozena, vodovod byl vyměněn v celém úseku včetně přípojek vodovodu pro všechny objekty v ulici, celé dílo bylo nečekaně spojeno s kácením všech stromů v ulici. Součástí zakázky je i rekonstrukce povrchu vozovky a chodníků v celé délce ulice a tady se pozastavím.

   Parkování v ulici po rekonstrukci ponechám bez komentáře, o ten se postarají ti, co ulici navštíví. Termín dokončení stavby jsem již komentovala jinde. Ale pojem rekonstrukce vozovky a chodníků malinko okomentuji.

   Podle fotky v perexu dostal zhotovitel stavby nelehký úkol v podobě dokumentace stavby. Nikdy se nedozvím, co probíhalo hlavou zhotoviteli při rekonstrukci povrchu ulice, který je zobrazen na snímku. Rekonstrukce kanalizační stoky jistě zahrnuje i rozmístění kanálů na povrchu ulice.

Město disponuje několika dokumenty, jak napomoci údržbě zeleně tím, že nechá zasakovat dešťovou vodu v místě. Jinými slovy, dešťová voda by neměla končit jen v kanalizaci. Doporučení ze všech těch přijatých dokumentů by mělo být v nejširší míře aplikováno do staveb ve městě.

   Rekonstrukci této ulice se ta doporučení v době zhotovení projektové dokumentace vyhnula obloukem. Dovolím si parafrázovat – úkol zněl jasně! – jedná se o rekonstrukci, takže žádné novinky se zasakováním vody na místě, kanály zůstanou!

    A tak v místě, kde má být vysazen jeden z 25 naslibovaných stromů dosadby, máme kanál. Voda, která sem naprší skončí v kanále. Kořeny vysazeného stromu tam skončí nejspíš také, pokud se strom na takovém místě vůbec ujme. A vůbec k nepochopení je umístění kanálu mimo zpevněnou plochu chodníku nebo vozovky, do plochy určené zeleni, i kdyby tam měl vzniknout jen záhon nebo trávník.

   Raritou ulice nebude povrch změněný povrch vozovky, nebude to trvalkový záhon doplňující kámen kamenem, nebudou to vysázené višně, které kdoví jak naváží na druhovou skladbu výsadby v Husovo parku, raritou se stal kanál umístění do zeleně!

   Doufám, že tento kanál časem získá vlastní popisnou ceduli a stane se dalším bodem na trase turistů při cestě městem za jeho pamětihodnostmi.

 

Nedovolila jsem se autora snímku na dalším sdílení, doufám, že se mi v případě nesouhlasu ozve.

 

0
0

Diskuze k článku +

4. 8. 2023 (08:07)  –  Martin Špírek

0
0

Já na obrázku vidím pokus o inovativní řešení pro budoucí umístění popelnice… zkušebně, zatím pouze jeden kus na ulici ;-)

Odpovědět

5. 8. 2023 (12:41)  –  Michaela Šťastná

0
0

No byla by to velká smart akce, kdyby se odpad házel přímo do kanálu a samospádem by končil na sběrném místě někde u venkovního bazénu, stejně je ta jáma po něm léta nevyužitá :-)!
Neberte mě vážně, ale ještě bych udělala na trase v podzemí třídící linku obsluhovanou permoníky, aby to do toho bazénu šlo do barevně rozlišených nádob …. prostě kloudná myšlenka na vysvětlení tohoto stavebního počinu mi nenapadá.

Odpovědět

5. 8. 2023 (14:20)  –  Luděk Blaha

0
0

"samospádem by končil na sběrném místě někde u venkovního bazénu"

Dobrý nápad. Původně jsem myslel, že by se v tom venkovním bazénu mohla odpilotovat výstavba podzemních parkovišť poblíž městského centra.
Jako například podzemní parkoviště mezi starým a novým mostem s přímým přístupem do kulturního domu a na úřad práce, finanční i zdravotní pojišťovnu.

Odpovědět

5. 8. 2023 (16:24)  –  Michaela Šťastná

0
0

Parkováni ve venkovním bazénu mi napadlo, když měnili pozemky, aby se získal intr v Sovovce, jakože se s pozemkama hrála Škatulata pro jejich efektivní využití, no a tady už byla "díra" hotová.
Aby bylo kde utápět peníze, nakonec se Sovova ukazuje taky jako bezedná ….
Dneska mi to prostě na vážnou notu nějak nejde, takže samý šprým je to.

Odpovědět

6. 8. 2023 (13:21)  –  Luděk Blaha

0
0

"mi to prostě na vážnou notu nějak nejde"

O píseckém venkovním bazénu se vážně pojednávat snad ani nedá. Působilo by to poněkud směšně.
Braunfíld ze všech místních braunfíldů ten úplně nejvíc nejbraunfíldovanější. Kdo že se to zasloužil?

Odpovědět

7. 8. 2023 (00:22)  –  Michaela Šťastná

0
0

To je fakt, ačkoliv ten venkovní bazén za nic nemůže. A hádám, že se o něm vážně ještě nějaký ten rok ani vážně jednat nebude.
Jistěže se dá vypátrat, kdo zapříčinil jeho stav. Jen jestli je tu k tomu i vůle.

Odpovědět

7. 8. 2023 (12:41)  –  Luděk Blaha

0
0

"Jistěže se dá vypátrat, kdo zapříčinil jeho stav."

Zmínit by se to mohlo.
To aby se vědělo, kdo se na dlouhá léta postaral přinejmenším o letní pohodlí rodičů s dětmi.

Odpovědět

7. 8. 2023 (21:33)  –  Michaela Šťastná

0
0

Inu, vzhledem k pravidelně pečlivé skartaci dokumentů se ti původní zdržovači opravy po povodních budou hledat jen podle vyprávění pamětníků … což by i tak neměl být snad neřešitelný problém.
No a potom jsou to zvolení, kteří místo opravy škod po povodni začali vymýšlet inovace a na úkor toho dovedli ten stav tam, kde je nyní.
To je stejné jako s plněním referenda, místo plnění předem daných podmínek se najde nějaký filuta a ten to zvrátí pro své vlastní zájmy. Jen proto, že v tu chvíli má tu moc.

Odpovědět

9. 8. 2023 (13:21)  –  Luděk Blaha

0
0

Vzpomínám si, že když jsem chtěl ve venkovní padesátce trošku potrénovat, musel jsem počkat na dnešní počasí, protože jindy tam bylo plno téměř k nehnutí. Na trávníku i ve vodě. A bez prý tolik nezbytných tobogánů okresních parametrů…

Odpovědět

31. 8. 2023 (00:12)  –  Michaela Šťastná

0
0

To jsou věci za 104.720,- Kč bez DPH

Zveřejněna 30.08.2023 14:10:30 OBSAH objednávky
Objednáváme u Vás posouzení funkčnosti venkovních bazénů (50 m, 16 m a jímky) v areálu Plaveckého bazénu Písek, dle Vámi zaslané cenové nabídky.
Termín: 20.10.2023
Cena: 104.720,- Kč bez DPH
Poptávka provedena: NE

Odpovědět

2. 9. 2023 (10:42)  –  Luděk Blaha

0
0

Nevím, jak jímka, mám ale neodbytný pocit, že venkovní bazény už hezkou řádku let nefungují.
Hodnota dojmu 0 Kč s DPH.
Možná se někdy dozvíme, co znehodnocení bazénů a následně nefunkčnost způsobilo a kdo je za tu ostudu odpovědný.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.