Přihlášení

Kdo pojede zítra autem až na Živec?

27. 5. 2022 | Michaela Šťastná | Diskuze (1) | Vaše názory

Zítra bude v Píseckých horách rušno. Hned dvě akce jsou v plánu, přičemž o té jedné se stojí zmínit více, jedná se o soutěže Mladých zdravotníků. Ve středu 11. května se konalo oblastní kolo soutěže Mladých zdravotníků, které pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže (ČČK) Písek. Vítězná družstva postupují do krajského kola, které se letos uskuteční také v Písku, a to 31. května u chaty Živec. To je mazec. Město takovou kapacitu volných prostor, že tuto soutěž v krajském formátu pořádá v lese. A kdyby jen v lese, ale v Přírodním parku.

   Celá zpráva o jinak užitečné soutěži pro žáky základních škol a víceletých gymnázií je zveřejněna zde https://www.mesto-pisek.cz/zaci-zakladnich-skol-se-utkali-v-soutezich-mlady-zdravotnik-a-mlady-zachranar/d-44814/p1=29518. Akce dobrá, ba dokonce výborná, místo konání víc než nevhodné. Jednak si myslím, že krajské kolo bude mít nějaký objem účastníků a vzhledem k tomu, že penzion Živec stojí v lese, moc místa mi tu pro soutěž nevzniká. Ale i kdyby prostor postačoval, jak se do toho lesa účastníci soutěže dostanou? Půjdou od Vodáka pěšky, nechají se do lesa odvézt?

 

  Minulý týden byla totiž zveřejněna Veřejná vyhláška, kterou se upraví vjezd do Píseckých hor takto:

- návrh na stanovení místní úpravy provozu v k. ú. a v obci Písek,

1. na veřejné účelové komunikaci na pozemku parc. č. 2204 – cesta na Živec, za odbočkou veřejné účelové komunikace na pozemku parc. č. 2209/1 – cesta k Malířským, spočívající ve změně textu dodatkové tabulky č. E 13 pod stávající dopravní značkou č. B 11 – Zákaz vjezdu všech motorových vozidel, nový text dodatkové tabulky zní : MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHU, UBYTOVANÉ HOSTY CHATY ŽIVEC, NÁVŠTĚVNÍKY STŘELNICE A VOZIDLA S POVOLENÍM LESŮ MĚSTA PÍSKU s.r.o.

 

2. na veřejné účelové komunikaci na pozemku parc. č. 2503 – cesta na Živec, za odbočkou veřejné účelové komunikace na pozemku parc. č. 2476/1 – cesta na Provazce, spočívající v umístění nové DZ č. B 11 – Zákaz vjezdu všech motorových vozidel, s dodatkovou tabulkou č. E 13 s textem : MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHU, UBYTOVANÉ HOSTY CHATY ŽIVEC A VOZIDLA S POVOLENÍM LESŮ MĚSTA PÍSKU s.r.o.

https://www.mesto-pisek.cz/assets/File.ashxid_org=12075&id_dokumenty=44932

 

   Součástí této vyhlášky je i Opatření obecné povahy, kterým je stanoveno do doby účinnosti stanovení místní úpravy podle bodu I, přechodnou úpravu provozu na pozemních komunikacích v k. ú. a v obci Písek.

   Jinými slovy je zde řečeno, že pro vjezd k Živci nastane změna a opět bude platit, že se bez povolení do lesa motorovými vozidly vjet nesmí. Tato vyhláška začne platit ovšem až po uplynutí daných lhůt a proto je tu předběžné opatření, které je totožného znění jako vyhláška, ale začíná platit již po uplynutí lhůty, tedy toto opatření v souladu s ustanovením § 77 odst. 5 zákona o silničním provozu nabývá účinnosti pátým dnem po jeho vyvěšení na úřední desce Městského úřadu Písek.

   Vyhláška byla vyvěšena 20.5.2022, zákaz vjezdu tedy platí od 25.5. 2022.

Určitě mohou účastníci soutěží požádat o povolení k vjezdu do lesa, určitě je pořadatel na tuto skutečnost upozornil, jen jsem nikde nezjistila, zda tomu tak opravdu je.

   Já si jen celou dobu říkám proč, proč zrovna na Živci, kde akci provází víc komplikací než pozitiv. První kolo tam také nebylo, tak proč se na tak bohulibou aktivitu nabalí koule naprosto nevhodného místa pro pořádání …

 

   Druhou akcí je Závod Pivoňův běh, tedy do lesa vběhnou závodníci po svých.https://pivonuvbeh.cz/?fbclid=IwAR1_vMmpa-oKaF3tE-k7WyAO76755s_e0ys5YREAo2W2tm31Ch1V1F50Dko  Podle informací organizátora se ke startu závodu nebude projíždět Píseckými horami. Bravo!

Cituji: Zázemí závodu se nachází na okraji Píseckých hor a průjezd lesem není pro motorová vozidla povolen. Pokud pojedeš autem, na hlavním tahu Písek-Tábor odboč na Novosedly a v Chrastinách zahni vpravo. Do navigace si můžeš zadat cíl „Na Křižatkách“. Nezapomeň naplnit celé auto, ať šetříme výfukové plyny. V případě, že pojedeš na kole, máš na výběr celou řadu cyklistických tras.

Parkoviště pro osobní automobily bude připraveno v těsné blízkosti zázemí. Na místě respektuj pokyny pořadatelů …

P.S. Ještě jedna perlička z Pivoňův běh – Předzávodní pokyny –- Vratné kelímky na nápoje budou pod zálohou 50 Kč. –-- Podruhé bravo.

 

0
0

Diskuze k článku +

30. 5. 2022 (11:48)  –  Michaela Šťastná

0
0

Článek jsem upravovala a úpravami z něj vypadla věta o tom, že v sobotu pořádá nájemce PENZIONU ŽIVEC den pro děti, a kolem vede trasa pro běžce akce Pivoňův běh, a další akce na Živci v úterý následuje.

Moje chyba, ale na druhou stranu, za akce nájemce odpovídá přímo město, kterému penzion i Přírodní park patří, kdežto akce pro běžce lesem je privátní a akce krajského kola soutěže Mladých zdravotníků je v režii ČČK, v přeneseném slova smyslu je pořádají hosté v Přírodním parku, to jsou fakta k zapamatování pro příště.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.