Přihlášení

Minimálně 69 pokácených stromů v Purkraticích

31. 3. 2021 | Michaela Šťastná | Diskuze (0) | Vaše názory

Dneska mi bylo doručeno Povolení ke kácení stromů kolem rybníků v Purkraticích. Jestli dobře počítám, bylo povoleno pokácet 69 stromů, na které se vztahuje povolení ke kácení jako zákonem daná povinnost. Mezi pokácenými stromy jsou Dub letní, Vrba křehká, Třešeň ptačí, Olše šedá, Vrba bílá, Olše lepkavá, Lípa srdčitá, Topol osika, Vrba jíva, Bříza bělokorá, Topol černý. Dále byly pokáceny stromy, na které se povolení nevztahuje.

   Takové stromy a keře jsou v povolení označeny pojmem Zapojený porost dřevin, laicky a neodborně – menší stromy a keře. Jejich vykácení se nezaznamenává počtem jejich kusů, ale plochou, na které rostou.

   V našem případě bylo vykáceno 5 415m²    zapojeného porostu dřevin, se zastoupením těchto dřevin –

Třešeň ptačí, Bez černý, Střemcha obecná, Lípa srdčitá, Švestka domácí, Javor mléč, Vrba jíva, Vrba křehká, Vrba ušatá, Trnka obecná.

  V období od 15.3. do 31.3. 2021 platilo toto povolení ke kácení, Stavební povolení má datum 2017, prodlouženo v roce 2019 do listopadu 2021.

   Ačkoliv se všude uvádí především potřeba odbahnit rybníky, nezveřejňuje se tento doprovodný krok u stavby, ani důsledky, které s sebou ponese kácení.

 

   A až tyto informace vstřebáte, podívejte se na pozemky, na které je nyní určena náhradní výsadba za pokácené stromy. Jsou to pozemky, které jsou určeny pro průmyslovou zónu.

Já si nemyslím, že je možné určit náhradní výsadbu na pozemek, u kterého to nedovoluje platný územní plán. Ale zeptám se na to někoho, kdo tomu rozumí líp než já.

 

   Celé povolení ke kácení a stavební povolení je v přiloženém dokumentu pod článkem.

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.