Přihlášení

Na příštím zastupitelstvu Majetkový výbor navrhuje prodávat pozemky

18. 3. 2023 | Michaela Šťastná | Diskuze (0) | Vaše názory

Na druhé letošní zasedání zastupitelstva je přichystán bod, který souvisí s již na zasedání zastupitelstva projednanými body, u kterých naši zastupitelé tvoří jedno rozhodnutí podivnější druhému. Jak se zdá, většina pozemků města v ulici Zborovská byla bez souhlasu města nějakým způsobem využita jako součást soukromého majetku. Tento stav se snaží nyní uživatelé městských pozemků legalizovat tím, že by po roky užívaný cizí majetek odkoupili. Vracet majiteli – městu zřejmě nechce nikdo a naši zastupitelé městské pozemky rozdávají, pardon, prodávají, jen pravidla se u každého žadatele mění, podle klíče, který není veřejný.

  Takže v materiálech pro zasedání ZM, v bodě Záměry prodejů, je žádost na odprodej pozemku města, který žadatel po dlouhá léta neoprávněně užívá. Třeba já si pamatuji dobu, kdy se dům žadatele začal stavět, respektive, kdy pozemek užívalo město jako celek. Do svědomí by si (nejen) v tomto případě měli sáhnout ti, kteří o výstavbě na pozemku města od začátku věděli a z nějakého důvodu mlčeli. No nic, majetkový výbor souhlasí s odprodejem pozemku a tím dává všem veřejně ve známost jasné poselství – v klidu si zaberte pozemky města, ať jsou to chodníky, silnice či jen zeleň, postavte si na nich ploty, bazény a garáže, my vám to nakonec prodáme, a za dobrou cenu! Že naše rozhodnutí není ku prospěchu města, nebo tak nějak není v souladu s územním plánem? Nevadí, však teď vládneme my!

 

   Pro jistotu doplním, že chápu rozličnost jednotlivých případů, chápu, že třeba současní majitelé některých pozemků neudělali žádnou chybu záborem cizího pozemku (kromě toho, že si neověřili rozlohu pozemku při koupi – nebo rozdíl neřešili), chápu, že je třeba posuzovat žádosti kus od kusu, ale to nikoho neopravňuje k záborům cizích pozemků a vůli výboru ty pozemky rovnou prodávat. Kdyby město zabralo jejich (žadatelů, nebo členů majetkového výboru) pozemek, také by jej v klidu odprodali a mávli nad tím rukou?

 

   Zatímco za každou popelnici na chodníku se platí poplatek pronájmu doslova jednoho metru městského pozemku a běda jak ne, tady se pozemky rovnou prodávají, však o co jde, územní plán s nimi sice počítá pro město, ale co už, výboru a některým zastupitelům se prodeje líbí! Hospodaření s majetkem města se v posledních letech stalo poněkud nepřehledným. Město má nastavená pravidla, která se vlastně nemusí nikdo respektovat ani u cen za pozemky a nemovitosti, město má platný územní plán, který se mění podle potřeb jednotlivců a developerů bez větších potíží, bez ohledu na zásahy do celistvosti utvořeného územního plánování, takže se vlastně také nerespektuje.

Jednou je to pár desítek metrů, jindy pár stovek metrů a jestli budou městu jednou scházet pro realizaci vlastní akce, co na tom, zastupitelé odpovědnost nenesou a majetkový výbor už tuplem ne.

 

https://www.mesto-pisek.cz/assets/File.ashx?id_org=12075&id_dokumenty=49570

 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.