Přihlášení

Opravy ulic ve městě na podzim

13. 9. 2021 | Michaela Šťastná | Diskuze (0) | Vaše názory

Dnes zasedá rada města a mimo jiné bude podle programu zasedání schvalovat i vybrané dodavatele na opravy komunikací ve městě. Po schválení oněch dodavatelů se budou ve městě opravovat povrchy dalších ulic, a k tomu komunikace ze Semic na Nový Dvůr. Vzhledem k tomu, že do smluv se budou teprve doplňovat datumy zahájení a ukončení oprav, není jasné, kdy přesně práce na komunikacích začnou, ale jistí si můžeme být, že u všech to bude do konce tohoto roku.

Opravy čekají ulici Harantovu, přibližně od Mírového náměstí až po Rokycanovu ulici, tedy i před základní a mateřskou školou. Jedná se o opravu stávajícího povrchu komunikace ulice. Harantova (1 jízdní pruh před ZŠ Edvarda Beneše a dále celá šířka komunikace od Mírového náměstí po ulici. Rokycanova). Oprava se týká frézování stávajícího povrchu a pokládky nových živičných vrstev komunikace

 

Dále je to ulice Stroupežnického. Oprava se týká frézování stávajícího povrchu a pokládky nových živičných vrstev komunikace, jedná se o opravu stávajícího povrchu komunikace ulice.

 

Další je ulice U Vodárny mimo parkovacích plochy. Oprava se týká frézování stávajícího povrchu a pokládky nových živičných vrstev komunikace, jedná se o opravu stávajícího povrchu komunikace.

 

Také ulice Budovatelská bude opravena, oprava se týká frézování stávajícího povrchu a pokládky nových živičných vrstev komunikace, jedná se o opravu stávajícího povrchu komunikace.

 

Ulice 17. listopadu také bude opravena, jedná se o opravu stávajícího povrchu komunikace (od ul. Rašínova po ulici. Legionářská). Oprava se týká frézování stávajícího povrchu a pokládky nových živičných vrstev komunikace.

 

Poslední z ulic ve městě je ulice U Papírny, jedná se o opravu stávajícího povrchu komunikace ul. a rozšíření chodníku v ulici. U Papírny. Oprava se týká frézování stávajícího povrchu, přerovnání obrub, rozšíření chodníku a pokládky nových živičných vrstev komunikace.

 

Poslední schvalovaný dodavatel je na komunikaci mezi Semicemi a Novým Dvorem, jedná se o opravu stávajícího povrchu komunikace mezi Semicemi a Novým Dvorem. Oprava se týká frézování stávajícího povrchu, pokládky nových živičných vrstev a zpevnění krajnice štěrkodrtí. Tady jsem překvapená, protože jsem se zřejmě mylně domnívala, že oprava proběhla již loni, ale šlo jen o jednu část komunikace.

 

Celková cena za tyto opravy povrchu komunikací vychází na 17 744 932 Kč bez DPH.

 

   Opravy ulic ve městě jsou potřeba, jestli se musí provádět vždy až ke konci roku, nevím. Jestli má být přijata nabídka jediného uchazeče u poptávky, nevím. A jestli se na některých z komunikací neprovedou opravy předčasně, například před celkovou revitalizací místa – sídliště, nevím, to poznáme za rok …

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.