Přihlášení

Parkoviště u školky na Jihu

19. 5. 2017 | Michaela Šťastná | Diskuze (9) | Vaše názory

Tak tedy to parkování na sídlišti. Všude se o tom mluví, někde s tím něco dělají. Loni jsme četli titulky v médiích: Město zřídilo 46 nových parkovacích míst na sídlišti Jih! Stalo se to ze dne na den! Na hřiště, původně postavené pro volný čas obyvatel, přijelo auto, lidé s barvou podle šablony namalovali parkovací místa a tadááá! Je kde parkovat. Náklady minimální, zhotoveno během chvíle! Sláva! Za to parkoviště pod školkou, pro pouhých 20 míst, to je sousto! Náklady budou obrovské, práce potrvá dlouho! Připojí se zhotovení chodníku po svahu, náhradou za zbouraný nadchod! A to i přesto, že jsme slyšeli, že to nejde, že na svahu náhradní chodník nebude, kdo chce jít do školky bez schodů, musí si po novém chodníku obejít celý blok domů, nějakých pár set metrů zacházka! A teď to půjde.

Jiné je to s parkovištěm pod tím svahem. Ono na něj tak docela není místo, to se musí teprve vybudovat. Taky je tam teplovod, sítě všelijaké, nějaká voda…. A to bude něco stát, minimálně 2 miliony korun! Uvedu zkrácený výčet toho, na co ty peníze padnou. To máte: odvodnění navržených ploch, pokácení stromů, uříznutí svahu pod školkou, postavení zdi na uříznutém místě, aby školka nesjela na parkoviště, díry do té zdi, aby tudy prošly roury z teplárny, drenáž na vodu pod zdí, aby se nepodmáčela, nová světelná soustava- čtyřmetrové stožáry, teď všechny ty sítě uložit a ochránit, taky je tam vysoké napětí, a hlavně, bude se zkoumat ještě podloží parkoviště, aby se jeho stavbou nestalo, že popraskají a nakloní se ty domy okolo!! No je toho tak moc, že jedno to parkovací místo vyjde přinejmenším na 100 000,- Kč!! To je jiná káva, než támhle na hřišti!! Asi nikdo nehledal jinou variantu na zvýšení počtu parkovacích míst všude na Jihu, protože kdyby ano, už při bourání nadchodu se měl udělat chodník po svahu ke školce, místo chodníku přes půl sídliště se mělo udělat šikmé stání pro víc aut, a vyměnit povrch u stávajících chodníků.  A co docházková vzdálenost z parkoviště k bydlišti, kterou město používá jako argument v jiných případech? Měří 300 metrů v okruhu bydliště, jako že si parkovat můžete do té vzdálenosti od bydliště. A co je s ní? Proslýchá se, že parkoviště pod školkou vzniká proto, aby měli kde zaparkovat rodiče, co vozí děti do školky. No, jestli to tak je, nechci těm rodičům brát iluze, že se tím vyřeší jejich parkování na pár minut. To parkoviště se zaplní a nikoho nebude zajímat, kde si zastaví ti rodiče s dětmi. Pokud pro jedny platí docházková vzdálenost 300 metrů a pro druhé ne, hledejme ještě jiné řešení.  Třeba dočasně vyhrazené parkoviště. To se určí úsek silnice poblíž schodů u školky, postaví se tam značka, která určuje, od kdy do kdy je místo vyhrazeno pro rodiče s dětmi a je to. A mezitím by konečně mohl někdo z povolaných přijít s lepším, levnějším a nenáročnějším nápadem. Co prostor parkoviště v Truhlářské ulici? Tam by mělo parkovat 250 aut, to nebude? Parkoviště, co je místo hřiště? To už je hotové? Nedají se za dva miliony vylepšit o 20 parkovacích míst? Žádný nápad od nikoho?  Za 2 miliony Kč se má postavit to parkoviště u školky.

No mě se tohle řešení nelíbí. Po 3 letech od rekonstrukce se vše rozkope a přebuduje!! Za rok se najde v rozpočtu zase pár milionů, tak se zabere zase kus svahu, nebo trávníku, nebo fontána, ne? Narychlo se vybere nějaké místo, hlouběji a do budoucna se nikdo nezamyslí a vyplácá se na to spousta peněz, co by ne, za pár let to můžeme zase překopat. Taková aktivita i přesto, že žádný zákon městu stavbu parkovišť nenařizuje. Téma parkování aut je populární, tak se zapojíme, uděláme po městě pár záplat, do těch nacpeme pár aut, následují titulky: Parkování vyřešeno!! Souvisí to snad s délkou volebního období, že se prosazují tyhle projekty? To jako nemá sloužit lidem (autům) na dalších 40 let? Je hlad po řešení parkování, tak nasypeme drobky a bude klid.

Pokud jste účastníky stavebního řízení stavby tohoto parkoviště a nesouhlasíte s touto stavbou, podejte připomínku!!

Teď vážně, stojí a chátrá tady komplex Družba. Nebyl by to pěkný parkovací dům? Já si to dovedu představit. Architekt by se začleněním do zástavby neměl problém, protože tam už stojí. Vnitřní práce v prostorách velkých sálů, to nebude jako stavět zeď u školky, ani teplárna tam nemá potrubí. No tak, copak nikdo nechce mít auto pod střechou?  To se nechá Družba rozpadnout jako nadchod ke školce? Ten by totiž nemusel být zbořen, kdyby se o něj jeho majitel pořádně staral. Vlastníkem bylo naše město! A co až Družba spadne, asi se tam prodlouží to Rudé náměstí, co vzniklo kolem zastávky autobusu, s tou fajnovou čekárnou……….Co tomu říkáte?

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

19. 5. 2017 (10:41)  –  Luděk Blaha

0
0

Tak dvacet parkovacích míst za dva miliony? A bude to parkoviště taky chytré s elektronickým naváděcím systémem?
Pokud mne někdo nepřesvědčí o opaku, budu tvrdit, že běžným vyznačením parkovacích míst po celém sídlišti by se těch dvacet míst získalo určitě. Klidně by to tačilo jen v ulici Smrkovická. Tam se plýtvá nezřízeně.
A což se zamyslet třeba nad rozšířením vozovky v třídě Přátelství o možná necelý metr a půl tak, aby auta mohla parkovat šikmo, místo podél. Pár desítek míst by jistě také přibylo. Nejspíš to ale z nějakého důvodu hodného zřetele nejde. Nevím, nejsem vzdělán v oboru. Jinak by to přece už dávno někoho napadlo.
Snad, že by město Písek mohlo být občas chytré i bez digitálních technologií. Když už se nemyslelo na rodiče s kočárky při přístupu k mateřské škole, a na pár hřišťátek pro děti, aby nemusely čutat do balonu nebo hrát vybijku na chodníku. O vyasfaltovaném oválku pro malé začínající bruslaře ani nehovoře.

Odpovědět

29. 5. 2017 (10:19)  –  Luděk Blaha

0
0

V průběhu víkendu se na Píseckém světě objevil článek slečny Michaely Šťastné k jejímu dotazu ze dne 20. května na paní Evu Vanžurovou, který tu už není.
Proč?

'…dne 4. 5. byl na radě města schválen bod č. 36- Schválení dohody o provedení práce mezi ZŠ E.Beneše a mgr. J. Šáchovou na práce projektového manažera projektu s názvem" Rozvoj matematické gramotnosti a inkluzívního vzdělávání na ZŠ E. Beneše"…'

Odpovědět

29. 5. 2017 (10:24)  –  MICHAELA ŠŤASTNÁ

0
0

Článek najdete v rubrice Vaše názory, souhlasím s tím, že to je rubrika, která není stěžejní, proto se příspěvky zobrazí jen na chvíli ,
v době vložení, potom se hledají přímo v rubrice. Podle mě je to správně :-) mš

Odpovědět

29. 5. 2017 (10:32)  –  Redakce PS

0
0

Dobrý den, za redakci PS upřesňuji, že článek byl autorkou vložen s pouze jednodenním termínem publikování. Zřejmě se tak stalo omylem, a proto jsme jeho platnost nyní prodloužili. Články respektující kodex přispěvatele redakce nijak nerediguje.
M.Myslivcová

Odpovědět

29. 5. 2017 (10:39)  –  MICHAELA ŠŤASTNÁ

0
0

Dobrý den, děkuji za opravu, stalo se tak omylem. Šťastná

Odpovědět

29. 5. 2017 (10:44)  –  Luděk Blaha

0
0

Děkuji za informace.
O osudu svého článku nechť rozhoduje jeho autorka.
P.S.
Před lety jsem učil Michaelu Šťastnou. Je to shoda jmen, nebo shoda osoby?

Odpovědět

29. 5. 2017 (12:24)  –  MICHAELA ŠŤASTNÁ

0
0

Shoda jmen.

Odpovědět

29. 5. 2017 (18:23)  –  Luděk Blaha

0
0

Škoda. Nejeden učitel by byl šťastný za takovou žákyni.

Odpovědět

31. 5. 2017 (20:04)  –  MICHAELA ŠŤASTNÁ

0
0

Rdím se. Doporučuji pro jistotu lidové rčení: nechvalme dne před večerem.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.