Přihlášení

Připomínky ke kasárnám

15. 7. 2020 | Michaela Šťastná | Diskuze (0) | Vaše názory

Tento příspěvek je určen především těm, kdo se nevzdávají možnosti pokusit se udělat něco pro budoucí využití kasáren. Odbor výstavby a územního plánování dnes zveřejnil veřejnou vyhláškou Návrh zadání studie Pražská brána- přeloženo – na prostor po kasárnách.

   V červnu k tomu požehnalo svými hlasy něco málo zastupitelů, a tím se zčistajasna uzavřela celá anabáze kolem kasáren o tom, že se veřejnost bude na vytvoření nové čtvrti v Písku spolupodílet a město nám konečně ozřejmí svou vlastní teorii o tom, co v Písku místo kasáren vlastně bude, co vlastně město chce a potřebuje.

   Za to, že se celá záležitost zvrtla ve frašku, nemůže veřejnost, ale její zvolení zástupci, kteří svou činností a především nečinností zapříčinili, že se jedincům ve vedení města daří dál prosazovat vlastní nápady, záměry a cíle.

    Sice je malinko zbrzdily volby, jiná vůle zastupitelů (potažmo občanů voličů), ale celkem bez potíží si vlastně dál prosazují tu „svou“. Dál se tedy prosazují záměry, které už připravil místostarosta Knot, tentokráte zaobalené do pozlátka spolupráce s veřejností, rádoby dodržení ostatních náležitostí, jako je vytvoření pracovní skupiny, prezentace veřejnosti apod.

    Pracovní skupina je než zastoupená politicky, nikdo nevypořádal řádně všechny připomínky jejích členů, nezjistíme, s jakým zadáním vlastně začínala, je to taková hra na to, jak by se to asi mělo dělat, apod. Ta 3D promítačka studie pro veřejnost, u níž není jasný ani obsah zadání, ani vlastní autor zadání, nemá připomínky vypořádané dodnes zrovna tak.

   Vrcholem frašky bylo červnové schválení zadání studie zastupitelii, kteří tak vlastně nedokončenou, rozdělanou práci na kasárnách definitivně stopli a poslali o stupeň výš.

 

   Dnes se nám, veřejnosti, nabízí možnost tento návrh připomínkovat. Návrh je k vidění i na Městském úřadu Písek – odboru výstavby a územního plánování(jak je uvedeno v příloze) a do 13. srpna může každý z nás k návrhu zadání územní studie podat písemné připomínky.

 

   Pokud máte připomínku, podejte ji. Děláte to pro sebe, pro město a jeho budoucí vzhled, pro novou čtvrť a děláte to i namísto těch, které jste si do vedení města zvolili.

 

Příloha z úřední desky a odboru výstavby a územního plánování.

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.