Přihlášení

Rada města mimořádně

22. 12. 2018 | Michaela Šťastná | Diskuze (1) | Vaše názory

Poslední půlrok se mi na otázky dostává odpovědí, které buďto slyšet nechci, nelíbí se mi, nebo jim nerozumím, anebo z nich mám rozporuplné pocity. Na tuhle otázku jsem čekala jinou odpověď, tuhle vám musím sdělit, protože sama nevím, co to v důsledku pro nás znamená.

 < 20. 12. 2018 PTÁ SE: Šťastná Michaela OTÁZKA: Dobrý den,

je pravda, že prý dnes, 20.12.2018, proběhlo jednání rady města, mimořádné. Pokud se tak stalo, nebyly k tomuto jednání zveřejněny materiály k jednání. Mohu vědět, zda opravdu jednání RM proběhlo, pokud ano, proč nebyly materiály k jednání zveřejněny? Děkuji za odpověď. Šťastná

 

21. 12. 2018 ODPOVÍDÁ: Vanžurová Eva

ODPOVĚĎ: Dobrý den, mimořádná rada města se konala 20. 12. 2018. K tomu Vám sděluji, že jednání rady města jsou neveřejná a město není ze zákona povinno zveřejňovat materiály před jednáním rady města, ale v zájmu informovanosti občanů zveřejňujeme program u plánovaných zasedání rady města již před jednáním. U mimořádného zasedání rady města se obsah i s usnesením zveřejňuje po jednání. Eva Vanžurová >

   Tady je prostor, který mě nutí spekulovat, tak třeba, co na to jednací řád RM?

 < čl. 2 Příprava jednání

2) Současně s pozvánkou jsou členům rady doručeny materiály k jednotlivým bodům

programu, které jsou členům rady dostupné prostřednictvím webového portálu města.

Zároveň jsou tyto materiály před jednáním rady zveřejněny na webových stránkách

města Písek. Tyto materiály jsou z důvodů ochrany osobních údajů přiměřeně upraveny. >

   K tomu mohu dodat, že v posledních letech byly materiály k mimořádnému jednání RM ve většině případů zveřejněny na webu před jednáním RM, tedy podle jednacího řádu.

   Jsem na rozpacích, neplatí jednací řád, nebo neplatil jen pro některá zasedání, nebo je taková odpověď jen pro mě, nebo se na radnici mění vztah k občanům a krokem zpět se bude v radě města jednat a občanům se sdělí až ten výsledek? A i když je zmiňován zákon, od roku 2014 je právě úpravou v jednacím řádu města i podání informací občanům prostřednictvím webu, radnice blíž občanům. A věřte, že je v tom kroku i kus důvěry, tím, že jednání RM jsou neveřejná a výsledky jednání byly zveřejňovány až po usnesení RM, hlodala pochybnost občana mnohem více. Sama jsem zvědavá, která z variant, co mě dnes  napadají, bude ta správná.

   Na každý pád, to je podruhé, co se ptám na postup u jednání, které není podle schváleného jednacího řádu, a v obou případech z odpovědí vyplyne, že je jedno, co se v jednacích řádech (ZM, RM) píše.

 

   Abych na čtenáře nepůsobila jen dojmem, že kde se podepíšu, nebo osobně zeptám, dostane se mi prapodivné odpovědi, uvedu pár dotazů od jiných občanů a hlavně odpovědi na ně. Nejsem v tom sama. Dotaz:

Ježek Karel 11.12.2018 14:20:03 Dotazy občanů > Vstup do domu Truhlářská 2161

   Protože nevím kdy bude kolaudace úpravy Truhlářské ulice, chci v rámci této kolaudace posoudit zda vstup do bytového domu Truhlářská 2161 je dle stavebních norem. Nám připadá že zde máme sjezdovou dráhu, možná, že je to dle norem,ale pocitová situace tomu neodpovídá. Dalo by se provést (udělat jeden chod,nebo změni kostky za bezkluzové) Pro nás starší by nám ůprava zlepšila klidný vstup do domu.

Odpověď:

Mgr. Irena Malotová (Diskuzní fórum) 17.12.2018 11:34:22 Vstup do domu Truhlářská 2161

   Dobrý den, úprava vstupu k domu čp. 2161 v Truhlářské ulici nebyla předmětem vlastní stavby Regenerace sídliště Jih 3. etapa. Jelikož ale přístup k vašemu domu byl ve velmi špatném technickém stavu a částečně narušen i pracemi Teplárny Písek a.s., nechali jsme jej v rámci víceprací opravit a původní betonovou dlažbu 30x30 jsme vyměnili za zámkovou dlažbu stejně, jako je v nových chodnících. Současný sklon je proveden podle předepsaných norem a použitý materiál splňuje požadované atesty výrobku i nároky na protiskluzovost dlažby. V případě, že by v budoucnu byly s tímto provedením opakované problémy, mohli bychom stávající dlažbu nahradit dlažbou s ještě hrubším povrchem. Ing. Petr Matoušek, odbor investic a rozvoje

   Tak to vidíte, norma a materiál jsou v normě, až se něco přihodí, ale opakovaně, tak se použije hrubší dlažba.

Dotaz: Tomáš Marný 4.12.2018 10:52:33 Dotazy občanů > Úklid sněhu pod Jitexem

   Mohu se zeptat, proč novou stezku pod Jitexem, která vede na novou lávku, neprohrne zametací stroj od sněhu? Včera jsem se nestačil divit, když jsem viděl, že lávka byla prohrnuta, pod lávkou se stroj ladně otočil a ojedjel zpět ná václavskou stranu. A strana pod Jitexem byla jeden led.  Třeba se nad touto absurditou někdo zamyslí a upraví zametací plán tak, aby bylo bezpečné tento pěkný procházkový okruh absolvovat bez zranění na ledu pod Jitexem.  Přeji hezký den. Tomáš Marný

Odpověď:

Mgr. Irena Malotová (Diskuzní fórum) 5.12.2018 12:16:33 Úklid sněhu pod Jitexem

   Vážený pane Marný, úsek, který zmiňujete, není zahrnut v plánu zimní údržby

Lenka Gareisová, Městské služby Písek, s.r.o.

   Víte co, nějakou dobu jsem usilovala o úklid sněhu v ulicích sídliští tam, kde chodník slouží i jako jediná přístupová cesta do domů. Odpověď vždy byla, že chodníky nejsou v plánu zimní údržby, později se odpověď rozšířila o info, že ten plán totiž musí schválit zastupitelé. Vloni byly některé z ulic ve městě do tohoto plánu zahrnuty, Usnesením ZM.

  Pečlivě jsem prostudovala poslední materiály k jednání ZM, kde bych se dočetla, že zastupitelé zahrnují do plánu zimní údržby právě postavenou lávku. Nic se neschvalovalo. Lávka, ale i všechny cyklostezky, jsou do plánu zimní údržby zahrnuty bez projednání ZM, automaticky. Vzhledem k tomu, že je každý úklid chodníků účtován podle četnosti výjezdů a délky chodníků, jak se účtují ty neodsouhlasené metry, kilometry navíc?

Dotaz: Eva (Neregistrovaný) 24.11.2018 17:21:02 Dotazy občanů > osvětlení (č. 2199128)

   Dobrý den, proč je vánoční výzdoba instalována na tak špinavé lampy veřejného osvětlení? Přeci si také doma neprovedete výzdobu do špíny. Špína je vidět hlavně na lampách v historickém centru, ale určitě jsou špinavé i lampy, do kterých nevidíme. Kdyby byly čisté, zvýšila by se určitě intenzita osvětlení. Uděláte s tím něco?

Odpověď:

Mgr. Irena Malotová (Diskuzní fórum) 5.12.2018 12:13:31 osvětlení (č. 2199568)

   Dobrý den, v centru města Písku jsou většinou historické lampy, které jsou konstrukčně řešeny tak, že jejich údržba a čištění jsou náročné. V zimním období navíc lze těžko provádět mytí na el.zařízení. Děkujeme za pochopení. Lenka Gareisová, Městské služby Písek, s.r.o.

   Takže co teď, smát se, nadávat, žasnout…. Má cenu komentovat tak pádný argument?

Dotaz: Ladislava Fučíková 17.11.2018 10:15:17 Dotazy občanů > Vánoční výzdoba

   Dobrý den, ráda bych se chtěla zeptat proč je již teď rozvícená vánoční výzdoba a hlavně radnice. Není to zbytečně brzy a tím i degradace vánočního času? Advent je až za 14 dní. Děkuji za odpověď L. Fučíková

Odpověď:

Mgr. Irena Malotová (Diskuzní fórum) 20.11.2018 10:30:52 Vánoční výzdoba (č. 2199032)

  Vážená paní Fučíková, vánoční výzdoba je instalována současně s připojením na napájení. Není možné rozdělit instalaci a připojení, jelikož by bylo nutné před samotným spuštěním vánoční výzdoby všechny světelné body znovu objet a připojit na el.energii. Vánoční stromy jsou již taktéž ozdobeny, ale ke spuštění jejich osvětlení dochází na začátku adventu.     Lenka Gareisová, Městské služby Písek, s. r. o.

   Úspory energie sem, úspory tam, světelný smog nevyjímaje, Smart city se tady vůbec neprojevuje.

Dotaz: Ladislav Rozhon 13.11.2018 18:59:24 Dotazy občanů > plechové kaslíky

   dobrý den, mám dotaz. po městě jsou rozmístěny tři hnědé plechové kaslíky s obrázkem psa , jeden na vystavišti a dva v Palackého sadech, k čemu prosím vád slouží??? nikdy sem v nich nic nenašel….podobné kaslíky mají i ve městě Broumov..dokonce jen na náměstí jsou ty kaslíky čtyři..,podotýkám že pořad plné..po dobu sedmi dní po celou dobu dovolené…děkuji za odpověd..

Odpověď:

Mgr. Irena Malotová (Diskuzní fórum) 4.12.2018 15:42:22 plechové kaslíky

   Dobrý den, děkujeme za upozornění a zjednáme nápravu. Majitelé psů si mohou taktéž zdarma vyzvednout sáčky přímo na odboru životního prostředí MěÚ Písek v Budovcově ulici u Ing. Zlaty Strieblikové.

Mgr. Irena Malotová, tisková mluvčí

  Tenhle dotaz jsem zařadila proto, že mě odpověď pobavila. Může se lehce stát, že kaslík se sáčky na exkrementy bude prázdný, zrovna, když jej potřebujete, ale trefili jste se na den, kdy už je někdo vybral. Jen detail, u Ing. Zlaty Strieblikové se mají majitelé psů stavit s tím exkrementem, nebo nechat ležet a na odbor rychle pro sáček běžet?

Dotaz: Petr Holub 9.10.2018 10:32:58 Dotazy občanů > Zrušení hřiště, parkové úpravy Za Pazdernou

   Dobrý den,chtěl bych se zeptat na plánované úpravy v ulici Za Pazdernou – na parcele č. 1780/7.  Po položení nových horkovodů bylo na zmíněné parcele odstraněno hřiště. Dozvěděl jsem se, že na jeho místě má vzniknout park – přibudou lavičky a okrasné keře. Je to pravda? A je možné někde nahlédnout do projektu, nebo návrhu, jak bude místo vypadat? Bývalé hřiště využívalo hodně dětí. Hraje se tu fotbal, jezdí na kolech, v zimě se tu bobuje adt. Je to místo, kde jsou děti dost daleko od automobilového provozu a nejen mně by přišlo líto, aby se takový plac roztříštil. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Petr Holub

Odpověď:

Mgr. Irena Malotová 17.10.2018 10:43:20 Zrušení hřiště, parkové úpravy Za Pazdernou

   Vážený pane Holube, hřiště bylo odstraněno na žádost některých občanů bydlících v tomto vnitrobloku. Plocha byla zatravněna. O dalších úpravách tohoto prostranství není zatím nic známo. Mgr. Irena Malotová, tisková mluvčí

   Nu, pane Holube, seběhněte si dolů k Domovince, tam město na základě nedostatku dětských hřišť ve městě rozšiřuje prostor o dráhu pro kola. Neznám pozadí žádosti některých občanů, vidím jen městem zrušené hřiště pro děti, a vnímám to jako ostudu.

Dotaz: Karlík Ivan 17.6.2018 10:26:13 Dotazy občanů > Pítko pod kostelem na Bakalářích

   Dobrý den, rád bych zde položil dotaz týkající se nefunkčního pítka pod kostelem na Bakalářích.Pítko, které zde využívají místní občané i turisté bylo bohužel uzavřeno ihned po dotazu pana T.M. z 11.5.2018.Ten se dotazoval na spotřebu vody a zda je vůbec správné aby zde neustále proudila voda do kanalizace když se jedná o neuzavřený okruh.Určitě by vše bylo možné vyřešit technicky lépe ku spokojenosti občanů i ekonomičtějšímu provozu tohoto veřejného zařízení.

Odpověď:

Mgr. Irena Malotová (Diskuzní fórum) 2.7.2018 10:10:54 Pítko pod kostelem na Bakalářích

   Dobrý den, v současné době je pítko zavřené. Nyní se připravuje technologie, která zajistí časové spínání průtoku vody. Lenka Gareisová, tisková mluvčí, Městské služby Písek s.r.o.

   Inu, celý prostor Bakalářů prošel revitalizací, projekt(y) od architektů počítaly se vším, jen s takovou banalitou, jak naložit s vodou v pítku si neporadily. Nepozastavil se nikdo nad tím ani při stavbě, kolaudaci a když se na to po letech zeptá občan, vypne se přívod vody do pítka. Geniální, jedenadvacáté století v plném proudu, a tu se čas zastavil u technologie. Jak sami čtete, nejen já dostávám odpovědi, se kterými jste na tom leckdy hůř, než před tím, co jste se zeptali.

 

0
0

Diskuze k článku +

2. 1. 2019 (09:02)  –  jiří Mládek

0
0

Dobrý den, v současné době je pítko zavřené. Nyní se připravuje technologie, která zajistí časové spínání průtoku vody.


To opravdu nenapadlo nikoho z nasich genialnich smart city zastupitelu dat na pitko obycejny vodovodni kouhoutek, pouzivany bezne treba na verejnych toaletach, kdy po stisknuti voda chvili tece a pak se sama zastavi? Uprava v by byla v cene par stovek korun, ale to by bylo asi moc levne…

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.