Přihlášení

Rozšíření skládky Vydlaby o další plochy

30. 3. 2023 | Michaela Šťastná | Diskuze (3) | Vaše názory

K posouzení vlivu na životní prostředí EIA se vrací dokument týkající se rozšíření stávající skládky ve Smrkovicích – Recyklační zařízení stavebních odpadů a dřeva o kapacitě 30 tis. tun/rok.

   Jen pro informaci, na Vydlabech se v současné době tento druh odpadu zpracovává v kapacitě 5 tis. tun/rok asi od roku 2017.
Způsob zpracování odpadu je popsán v dokumentu EIA, ale i pro naprosté laiky je dobré uvést, že kromě zátěže zpracování odpadu na skládce je tu i další významná informace především pro obyvatele Smrkovic, a tou je zvýšená doprava s odpady na skládku a ze skládky.
 
   Jestliže se současná doprava jen s tímto odpadem navýší 25x, je jasné, že to bude pro Smrkovice zátěž.

   I proto by se aspoň ve Smrkovicích přečtení a připomínkování měli občané věnovat do té míry, aby přinejmenším nebyl zahájen provoz skládky o rozšířené recyklační plochy na sutě do doby, než bude vyřešena doprava odpadu na skládku přes obec.

https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_JHC1066?lang=cs

 

0
0

Diskuze k článku +

30. 3. 2023 (17:25)  –  Luděk Blaha

0
0

"než bude vyřešena doprava odpadu na skládku přes obec"

Tak to nejspíš jen v tom případě, že ve Smrkovicích poblíž cesty na skládku bydlí alespoň jeden ze současných radních.

Odpovědět

30. 3. 2023 (18:15)  –  Michaela Šťastná

0
0

Bývá to tak…
Nebo až budou chtít prodávat parcely v Rezidenci Smrkovice a zájemci budou z jedné strany zatíženi skládkou a ze druhé strany bude ZEVO.

Odpovědět

13. 4. 2023 (23:10)  –  Michaela Šťastná

0
0

·Radní města Aleš Chalupa umístil na FB obce Smrkovice tuto pozvánku:

" Dobrý den,
ve čtvrtek 20. 4. 2023 se uskuteční prohlídka skládky na Vydlabech, kde bude zástupci společnosti Odpady Písek představen obyvatelům Smrkovic aktuální provoz skládky a budoucí záměry.
Prohlídka bude začínat v 16 hodin u administrativní budovy v areálu skládky na Vydlabech a z kapacitních důvodů je určena výhradně pro obyvatele Smrkovic."

Vzhledem k tomu, že stále běží lhůta pro připomínkování EIA na rozšíření skládky pro navýšení recyklace stavebních sutí, doporučuji všem si dokument přečíst a zvážit jeho připomínkování.
Proč probíhá prohlídka skládky s představením záměru, který byl již započat a navíc jen pro určitou skupinu veřejnosti, netuším. Ale nic na světě se neděje náhodou, ani tohle nebude výjimka.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.