Přihlášení

Téma zeleň města

11. 9. 2018 | Michaela Šťastná | Diskuze (0) | Vaše názory

Veřejná zeleň se určitě stane jedním z témat pro nadcházející volby. Ovšem současné vedení města už asi na dojem, kterým působí na občany nejspíš rezignovalo. Před nedávnem se na louce u Šarlatského rybníka vylíhlo cosi, co je označeno cedulí s písmenem P a nějakou kresbou různých čar, orámováno páskou, kterou jsou omotány i sloupy elektrického vedení.

   Tak jsem se zeptala, na webu města, co to na té louce vlastně je.

Šťastná M. (Neregistrovaný) 3.9.2018 22:12:39

Dotazy občanů > Parkoviště u Šarlatského rybníka (č. 2195483)

Dobrý den, delší dobu je barevnou páskou ohraničena louka u Šarlatského rybníka. Na sloupu el. vedení je jakási tabulka, s označením P a načrtnut nejspíš způsob parkování.

Mohu se dozvědět, kdo a proč na pozemku města něco takového instaloval? Pokud se tak stalo i ze strany města, kde najdu potřebná povolení k parkování na zeleni a v těsné blízkosti vodní plochy? Děkuji za odpověď. Šťastná M.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

| Téma Mgr. Irena Malotová (Diskuzní fórum) 10.9.2018 15:07:36 ≡ (Dnešní)

Parkoviště u Šarlatského rybníka (č. 2195908)

Vážená paní Šťastná,

plocha byla vyčleněna pro přechodné parkování po dobu probíhajících stavebních prací v souvislosti s III. etapou regenerace sídliště Jih (Truhlářská ulice). Případné škody na zeleni by hradilo město Písek. Nicméně Vás mohu ujistit, že budou minimální, a že takto není žádným způsobem ohrožena ani voda v Šarlatském rybníku. Parkování na pozemku nepodléhá povolení odboru dopravy (nejedná se o komunikaci), ale je výlučně občanskoprávní záležitost vlastníka pozemku, kterým je město Písek.

Ing. Miloslav Šatra, vedoucí odboru životního prostředí

   … plocha byla vyčleněna pro přechodné parkování…  kým , kdy a jak, to jsem do dotazu nedala, tak se to nedozvím.  Žiji v tom, že parkování na veřejné zeleni je zakázáno a viník za to získá pokutu. A pak se městem (nebo kým vlastně?) zabere louka – veřejná zeleň u rybníka, a stane se z ní parkoviště (ne na nějakou jednorázovou akci, ale na akci s dobou trvání do listopadu). Dopravní odbor to nemusí povolovat, takže jestli vjezd a výjezd na silnici odpovídá nějakým předpisům je asi jedno, škody na zeleni budou minimální, to se ví odbor životního prostředí dopředu, a do vody se z aut nic nespláchne, ani při těch srážkách, co tu byly před týdnem.

   Já se teď nebudu štrachat v Obecně závazné vyhlášce města, Občanském zákoníku, ani jinde, ovšem v okamžiku, kdy na to budu mít čas a zjistím, že to třeba neví společnost E.ON, že jí pod sloupy jezdí auta, nebo že to povolení bylo třeba, pak se k tomu vrátím.

   Proč to tedy píšu? Protože mi to připadá jako absurdní řešení situace, kdy se jednou stranou chrání zeleň (správně) pokutováním těch, co si parkují, kde se jim zalíbí, a druhou stranou se zvýhodní sama radnice, ničí zeleň, byť „minimálně“, ale beztrestně.

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.