Přihlášení

Uzavírka ovlivní dopravu ke školám

30. 8. 2023 | Michaela Šťastná | Diskuze (1) | Vaše názory

Uzavírka půlky ulice Budějovická se dotkne všech obyvatel města, proto by všichni měli věnovat pozornost oznámení o samotném průběhu uzavírky, která potrvá téměř dva měsíce. Vzhledem k tomu, že dojde ke zrušení zastávek MHD a linkové dopravy v místě, které využívají žáci základních škol, bude v určitých hodinách exponované okolí základních a mateřských škol motoristy, kteří se budou snažit využít „fígle“, jak se dostat na místo i přes uzavírku. A protože zde již podobná situace nastala, motoristé se snaží jezdit po chodnících kolem internátu a jídelny do ulice Dr. M. Horákové, stejně tak po chodníku k parkovišti za prodejnou TOYOTA Písek. Ostatně i dnes tudy nejmíň 1x denně projede auto. Ale dnes ještě tudy nechodí děti do školy, školky. Předpokládám tedy, že město zajistí bezpečí pro chodce v těchto exponovaných místech dostatečně a včas. Doteď se spoléhalo na to, že chodci autům jezdícím nedovoleně po chodnících uhnou, hádám, že je čas na změnu a ochranu chodců, nejen těch mířících do škol.

Z webu města https://www.mesto-pisek.cz/v-casti-budejovicke-ulice-bude-kvuli-oprave-povrchu-vozovky-omezena-doprava/d-52068/p1=29518:

                              

                         V části Budějovické ulice bude kvůli opravě povrchu vozovky omezena doprava

V části Budějovické ulice se již 11. září začne opravovat povrch vozovky, řidiči proto budou muset počítat s dopravními omezeními. Práce v úseku od kruhového objezdu (Budějovická x Šobrova) po křižovatku s Harantovou a Purkyňovou budou rozděleny do tří etap a skončit by měly nejpozději 27. října. Ulice bude v závislosti na postupu prací uzavřena buď v obou směrech, nebo bude průjezdná v jednom směru. Dopravní omezení budou mít vliv i MHD a linkovou dopravou.

 

Dopravně inženýrská řešení (DIO) pro 1. etapu (11. 9. – 16. 10.)

DIO pro 2. etapu (17. 10. – 22. 10.)

DIO pro 3. etapu (23. 10. – 27. 10.)

 

Informace pro cestující MHD a linkovými autobusy

 

     Zastávka „Písek, Budějovická“ bude bez náhrady zrušena pro spoj 360821, u ostatních pravidelných linkových spojů bude nahrazena zastávkou Písek, autobusové nádraží.

    V rámci MHD dojde k dočasnému zrušení zastávek „Písek, Nemocnice“ – ve směru k nemocnici ji nahradí zastávka na Husově náměstí u Okresní správy sociálního zabezpečení, v opačném směru ji nahradí zastávka „Písek, Zeyerova“ – platí pro linky 1, 2 a 6 v první a druhé etapě prací.

    „Písek, Budějovická“ – obsluha zastávky bude přesunuta na náhradní zastávku „Písek, autobusové nádraží“ v 1. a 2. etapě, zastávka bude bez náhrady zrušena pro linku 360811 a linku 5 MHD v 1. a 2. etapě.

    „Písek, Za Kapličkou“ – obsluha zastávky bude zrušena bez náhrady v 1. a 2. etapě.

    „Písek, Budovcova“ – ve směru ul. Karla Čapka obsluha zastávky přesunuta na zastávku na Husově nám, ve směru do ul. Nádražní přesunuta na zastávku „Písek, Zeyerova“ ve 2. a 3. etapě; platí to pro linky MHD 1,2,3,5,6,7, vyjma spojů obsluhujících Velké náměstí.

 

Rozhodnutí o povolení uzavírky naleznete ZDE. https://www.mesto-pisek.cz/assets/File.ashx?id_org=12075&id_dokumenty=52059

 

Omlouváme se řidičům za komplikace a děkujeme za pochopení!

Petra Měšťanová, tisková mluvčí

 

0
0

Diskuze k článku +

31. 8. 2023 (09:08)  –  Michaela Šťastná

0
0

Motoristé a nejen vy, nezapomínejte uzavírku provozu na pozemních komunikací ve městě Písku – místní komunikace ev. č. 30d Gregorova a ev. č. 73d Kocínova v úseku od křižovatky ulic Kocínova x Putimská x Švantlova x Hradišťská (bez zásahu do samotné křižovatky) po zpomalovací práh u objektu čp. 2600 – pro realizaci akce: „Oprava ulice Gregorova – 1. etapa“, a to trvale bez přerušení na dobu nezbytně nutnou pro provedení výše uvedené etapy stavby dle schváleného časového harmonogramu prací v období od 04.09.2023 do dokončení výše uvedené etapy stavby, nejdéle však do 30.11.2023 včetně, vše v souladu s předloženými dopravně inženýrskými opatřeními pro 1. etapu.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.