Přihlášení

Vandalové nejen v Palackého sadech

21. 5. 2023 | Michaela Šťastná | Diskuze (3) | Vaše názory

Krátká informace o Palackého sadech. Podle všeho se stále jezdí po již rozježděných trávnících, ale prý se chystá opatření, které tomu má zabránit. Uvidíme, podle kalendáře bude park vytížen nadále. Minulý víkend také v parku proběhla akce. Během ní někdo upravil informační ceduli u jilmu, a to tak, že cedule zmizela. A je možné, že během této akce někdo poranil vzrostlý strom, protože poranění není staré. Nemám co dodat k Palackého sadům, protože nejen tam chodí vandalové. Alšovo náměstí také nějaký vandal vtipálek navštívil a nechal po sobě značku.

Na fotkách z minulého týdne je vidět, že rozježděné nejsou jen rohy trávníků.

Je pravděpodobné, že k některým keřům se chodí venčit lidé i mimo akce.

Alšovo náměstí s podpisem vandala.

 

Fotogalerie k článku


0
0

Diskuze k článku +

24. 5. 2023 (16:21)  –  Josef Soumar

0
0

"Během ní někdo upravil informační ceduli u jilmu, a to tak, že cedule zmizela."

Jen upřesním, ta cedule tam ještě nikdy nebyla. Cedule se dokončuje, texty jsou zkontrolovány, strom nebyl ještě vyhlášen jako památný, na toto rozhodnutí čekáme. Držák s plochou pro ceduli se udělal a připravil zároveň s oplocením jako příprava pro budoucí osazení.

Odpovědět

25. 5. 2023 (21:30)  –  Michaela Šťastná

0
0

https://pisecky.denik.cz/zpravy_region/jilm-v-palackeho-sadech-se-docka-vyhlaseni-pamatnym-stromem-20220406.html
Vyhlášení stromu památným proběhne v letošním roce a spolu s ním dojde k sérii dalších opatření. „Připravovaná opatření by tento strom měla více ochránit a zejména pak zamezit enormnímu sešlapu a utužení půdy v jeho okolí. Podmínky v blízkosti stromu budou vylepšeny s cílem zabezpečit jeho delší perspektivu a zlepšit jeho zdravotní stav a vitalitu. S vyhlášením jilmu dojde k osazení cedule s označením památný strom. Stejná cedule bude též osazena k dubům, kde doposud chyběla,“ shrnuje Ondřej Kofroň. 6.4.2022

Popravdě, vycházím z této informace přes rok staré a proto jsem nazvala označení památného stromu také cedulí, proto jsem se domnívala, že již osazení označení bylo na stojan – zároveň s plotem – u jilmu podle plánu umístěno, proto jsem se domnívala, že cedule již u jilmu byla a nyní tam není.
Kde by mi napadlo, že ta informace neodpovídá skutečnosti, no, tak hlavně že stojan na ceduli je tam v předstihu a nepoškozen, příště si budu muset tyhle veřejnosti podávané informace lépe fyzicky ověřovat.

Odpovědět

26. 5. 2023 (12:15)  –  Josef Soumar

0
0

"…příště si budu muset tyhle veřejnosti podávané informace lépe fyzicky ověřovat."

Dobrý den, děkuji, určitě je dobré si to nafotit.

Hezký víkend, JS

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.