Přihlášení

Zasedání rady města s pestrým programem

12. 4. 2023 | Michaela Šťastná | Diskuze (2) | Vaše názory

Rada města má k projednání požehnaně sedmačtyřicet bodů na svém zasedání a rozhodně jsou některé z nich zajímavé. A tak to má být, aby práce radních nebyla nudná, musí obsahovat jistou pestrost.

   Určitě se poslední dobou poměrně významně řeší žádosti o pronájmy pozemků a to na tak roztodivných místech města, že se dá také pomýšlet na jistou pestrost. A některá místa už žadatelé neoprávněně užívají, dokonce několik let, dokonce jsou jimi i oplocená, teď jde jen o to si ten zábor zlegalizovat. Naproti tomu si u některých žádostí myslím, že se jedná spíš o vtip, ale kladné doporučení předkladatele mi napovídá, že některé části města letos prostě nepoznáme.

Někteří nájemci nebytových prostor si žádají o výpůjčku prostor na lukrativní adrese města, takže nájemné se vybírat nebude, někteří se nastěhují na lepší adresu za nájemné s cenou sjednanou dne 12.05.2011, navzdory všem navyšováním cen či inflacím a cenovému trhu nájmů.

 

  Nejspíš bude pronajata restaurace u muzea za radnicí, za nabízenou cenu: 49.587 Kč bez DPH/rok a využití: pivní bar s širokou nabídkou čepovaných piv z minipivovarů, českých i zahraničních lahvových speciálů s výhledem na vybranou gastronomii nejen k pivu, degustační pivní akce s vybranými sládky, možnost provozování seminářů nebo společenských akcí.

 

   Návrh úpravy ceníku za poskytnuté služby na Plovárně u Sv. Václava je zajímavý celý, ale líbí se mi odůvodnění, cituji:

Vzhledem k tomu, že výše zmíněný areál se neustále potýká se ztrátou a za poslední roky došlo k výraznému zkvalitnění služeb v tomto zařízení, MSP navrhují vstupné zvýšit i v tomto zařízení.

Permanentky zdraží o 100%, to bude jistě veřejnost rozradostněna.

   Mimochodem, vloni se o 100% zdražil poplatek za použití veřejných toalet ve městě, jen web Městských služeb to ještě nezaregistroval https://www.ms-pisek.cz/verejna-wc

 

   Projedná se také další dodatek ke smlouvě na akci „Rekonstrukce objektu č.p.1556 Sovova ul.. Dodatek řeší návrh změny rozsahu díla včetně navýšení ceny díla o 417 013,97 Kč bez DPH

Cituji: Důvodem předložení změnových listů víceprací jsou především nesrovnalosti mezi projektovou dokumentací a výkazem výměr oceněném v zadávacím řízení. Navržené méněpráce se snaží kompenzovat rostoucí hodnotu víceprací, pokud možno bez snížení kvality prováděného díla.

Pestré, že?

 

   Pestrost doplní i doporučení komise kulturní a cestovního ruchu na pořádání Městské slavnosti

Dotkni se Písku 2024. Návrhy jsou dva, a preferovaný je návrh číslo 2. navrhovaný formát slavnosti velkého rozsahu, s konceptem programu (bude zpracován a předložen k dalšímu projednání), návštěvností cca 20 tis. osob a odpovídajícím rozpočtem

 

   Nebo projednání bodů k novému bazénu – Nový plavecký bazén – Písek – Smlouva o připojení k distribuční soustavě z napěťové hladiny vysokého napětí EG.D, a.s. kde je navrženo podepsat dodatek o připojení, stejně tak je navrženo podepsat dodatek – Nový plavecký bazén – Písek – Smlouva o přeložce č. 9090005840 zařízení distribuční soustavy EG.D, a.s. Zajímavé, a poučné, když ani nevíme, jak to s bazénem dopadne ….

 

   Každopádně jsem zvědavá na výsledná usnesení rady města, především u těch zajímavých bodů z programu zasedání. A třešnička nakonec – zasedání rady města, které se koná ve čtvrtek 13.04.2023 od 13:00 hodin se uskuteční výjezdní zasedání do Lesů města Písku, po jeho skončení pokračuje jednání v zasedací místnosti Městského úřadu Písek

Tak tentokrát jsou radní vysláni do Lesů … ale vrátí se … a příště …. ?

 

0
0

Diskuze k článku +

13. 4. 2023 (09:19)  –  Luděk Blaha

0
0

"navrhují vstupné zvýšit i v tomto zařízení"

Výrazným zdražením vstupného do městského bazénu a na plovárnu by se mohl vyřešit letitý problém nevýstavby nového bazénu.
Ani bazénu a ani plovárny nebude zapotřebí, když tam nikdo nebude chodit…

Odpovědět

13. 4. 2023 (12:12)  –  Michaela Šťastná

0
0

Pravda, taky účinný způsob řešení problému!
Ale jsme na začátku sezony, kdoví jak to bude na jejím konci ….

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.