Přihlášení

Že by bazén?

21. 2. 2022 | Michaela Šťastná | Diskuze (2) | Vaše názory

Jakkoliv jsem pro otevřenější komunikaci vedení města s veřejností, u některých počinů bývám hodně překvapena. Dokonce tak, že radost z projednávání čehokoliv s veřejností ve mně vzbuzuje vícero druhů pocitů. Pocit radosti nad tím, že se konečně něco děje, okamžitě zastíní čas zahájení ohlášené akce, který je pro valnou většinu zájemců o téma akce neakceptovatelný. Pocit radosti tak ukusuje dojem, pro koho nebo pro co se to vlastně pořádá a ten pocit dává prostor pocitům dalším, také nepěkným.

   A stejně je tomu po přečtení pozvánky na Představení investic a plánů města Písek v roce 2022.

https://www.facebook.com/mupisek/photos/gm.342835417734489/4874985702578489

 

   Jsme zváni do knihovny 3. 3. 2022 v 16:30 hodin. Vidíte sami, že pro velkou část veřejnosti je to čas nevhodný, takže body mínus.

   A k samotnému obsahu setkání s občany. Za poslední čtyři roky se podobné setkání ještě nekonalo, takže body plus.

   Město už o investicích rozhodlo, tedy je to debata o tom, co už veřejnost nemůže ovlivnit, takže body mínus.

   Město rozhodlo o dvou stavbách v částkách stamiliónů, které mohou ovlivnit rozhodování občanů u voleb. Sovova – přestavba internátu a Bazén, obě témata určitě voliče osloví. A protože bylo zrušena veřejná zakázka na bazén a dojde k novému zadání, je to téma, co si zaslouží i setkání s občany. Nebo se mýlím, nejde tu o bazén, o další sliby voličům?

   Vzhledem k tomu, že jsem ještě na takovém setkání s vedením města nikdy nebyla, budu se snažit se do knihovny dostavit a zjistit, o co zde vlastně půjde.

Já bych se na setkání ráda dozvěděla, proč byla definitivně z unvestic města škrtnuta stavba všesportovní haly, jestli do budoucna postačí ty sem tam dostavby pro pořádání všech soutěží našich sportovních oddílů.

  A doufám, že se podaří setkání zúčastnit co nejvíc občanů města.

Fotogalerie k článku


0
0

Diskuze k článku +

21. 2. 2022 (22:01)  –  Michaela Šťastná

0
0

Okopírovala jsem čas besedy z tohoto místa https://www.facebook.com/events/342835401067824?ref=newsfeed

Smazala jsem z okopírovaného textu ČTVRTEK a místo BŘEZNA napsala 3.
Čas jsem ponechala původní a rozepsala se o něm. V tuhle chvíli je čas opraven na stejnou dobu textu pozvánky a proto i v článku opravuji čas začátku setkání. Ostatní ponechávám, i půl páté je dost brzy.

Odpovědět

23. 2. 2022 (20:05)  –  Michaela Šťastná

0
0

Z webu města dnes:
Město pořádá besedu na téma investice a plány, uskuteční se 3. března
Rozvoj města, územní plánování, participativní rozpočet, rekonstrukce letního kina, doprava nebo investice do škol jsou témata, o kterých chce vedení města hovořit s občany Písku na setkání, které se uskuteční ve čtvrtek 3. března od 16.30 h v městské knihovně. „Letošní rozpočet města počítá s velkými investicemi v celkové výši 587 milionů korun. Rádi bychom některé z akcí veřejnosti blíže představili, a kromě investic chceme prezentovat i plány města nejen na tento rok,“ řekla místostarostka Petra Trambová.
Besedy s občany se zúčastní vedení města, které bude mít připravené prezentace vybraných témat. Prostor bude také na dotazy nebo diskusi nad tématy, která budou lidi zajímat. „Setkání s občany nad plány města jsme chtěli uspořádat už před dvěma lety, ale kvůli epidemii koronaviru jsme jej odložili. V současnosti se situace vrací k normálu, přestala platit různá omezení, proto jsme se rozhodli besedu zorganizovat,“ doplnila Petra Trambová.
-------------------------------------------------------------------------------------->>
Zasmála jsem se této větě:
… Setkání s občany nad plány města jsme chtěli uspořádat už před dvěma lety, ale kvůli epidemii koronaviru jsme jej odložili….
Během těch dvou let proběhlo tolik akcí a jen tahle nemohla být uspořádána! Tak to jo, tomu věřím na sto procent, a na kovid se bude svádět dlouho kdeco!

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.