Přihlášení

Žižkova ulice letos není v plánu

4. 3. 2022 | Michaela Šťastná | Diskuze (0) | Vaše názory

Na druhém zasedání zastupitelé rozhodnou i o zásadní změně v plánech města. Na včerejší představení plánů vedení města v knihovně jsem se nestihla podívat pro jiné, daleko milejší setkání, takže nevím, zda byly zmíněny akce, které se letos ruší. Nicméně, že vedení Písku představilo občanům chystané investice a plány města je fajn, doteď se nám vedení města takhle nesvěřovalo, já pro jednu zmeškanou besedu plašit nebudu a zmíním akce zrušené. Zastupitelé rozhodnou o tom, že se letos nezačne s dokončením rekonstrukce Žižkovi ulice.

   Ačkoliv se město k nedokončené rekonstrukci staví do role poškozeného, že akci dokončit chtělo, ale občané se tomu brání, tudíž Žižkova ulice není kvůli nim stále dokončena. Já si tak úplně nemyslím, že je namístě házet vinu na veřejnost. Nesouhlasím totiž z názorem, že občan, který se proti rozhodnutí města odvolá, je škůdce města a brzdí akce města. Občan se zásahům brání, protože na to má právo, které mu skýtají zákony. A konkrétně v tomto případě se na stranu občana přiklonily i odvolací orgány, nepletu se? Pokud se tedy dokončení rekonstrukce horní části Žižkovy třídy nerealizovala, není to vina účastníků řízení, ale města, které nepočítalo s odvoláním účastníků v průběhu řízení. Pak bych musela složitě hledat, jakých dalších chyb se město dopustilo, jak se hledali některé dokumenty, které chyběly, jak reagovalo města na odvolací rozhodnutí – jednak na to není prostor, jednak mě to nebaví hledat. Kdo si myslí, že nemám pravdu, ať vyhledá argumenty, tím se nám debata usnadní.

 

   Na každý pád, položka schválená do letošního rozpočtu města Rekonstrukce Žižkova ul. – III. etapa – komunikace se z rozpočtu škrtá, a hned za ní i druhá, týkající se vodovodu a kanalizace. A v odůvodnění rozpočtového opatření se dočteme:

Rekonstrukce Žižkova ul. – III. etapa – komunikace (-20 000 000 Kč, nebude realizováno)

Rekonstrukce Žižkova ul. – III. etapa – vodovod + kanalizace (-20 000 000 Kč, nebude realizováno)

   Aha, pročpak nebude realizováno? Žádné další zdůvodnění materiály neobsahují, je možné, že zastupitelé vědí víc, občan však může než hádat z křišťálové koule, co vede město k tomu, že zastaví důležitou rekonstrukci ulice včetně opravy vodovodu a kanalizace. Vzhledem k tomu, že byla Žižkova ulice zařazena do rozpočtu, je nyní plně na zodpovědnosti města, že se rekonstrukce ulice nedokončí ani letos.

 

   Proč bazíruji na odůvodnění, proč chci znát důvody? Třeba proto, že u jiné akce schválené do rozpočtu se staly nejspíš uvedené důvody tím, proč byl požadavek napřed schválen do rozpočtu.

   Jedná se o položku Úprava nástupního prostoru lyžařského svahu v Písku. Tato položka byla schválena s odůvodněním v tom smyslu, že svah sjíždí a je třeba to zastavit. Jenže nyní je položka na svah navržena na zrušení, Úprava nástupního prostoru lyžařského svahu v Písku 6 000 000 návrh na snížení –6 000 000. A stejně jako u Žižkovi ulice se k tomu víc nedočteme, odůvodnění v jedné větě, bez dalších detailů

Úprava nástupního prostoru lyžařského svahu v Písku (-6 000 000 Kč, nebude realizováno).

   Asi takhle, já podporuji tento škrt v rozpočtu, jen mi nejde do hlavy, jak to bylo nebo vlastně je s tím svahem, jestli mu hrozí poškození nebo ne. Vypadá to, že ne a vrhá to potom jiné světlo na důvody uváděné pro tuto položku rozpočtu.

 

   Když to shrnu, Žižkova ulice se letos dokončení nedočká, protože je vyřazena z rozpočtu města.

   Úpravy pod lyžařským svahem letos prováděny nebudou a informace o situaci na svahu nemohla být důvodem čerpání šesti milionů z rozpočtu města.

   Na druhou stranu, rozpočtovým opatřením se zaplatí webkamera na Jarníku, tak se můžete aspoň koukat, jaké je počasí v lese, než zkusíte projet celou Žižkovu ulici, na plovárně u řeky bude hřiště – ještě nevím, jestli jenom pro návštěvníky plovárny a jen při provozu plovárny U Václava; na náměstí koupí město dva domy, a tou nej nej nej je tato navržená položka, jen škoda, že zde není Písek první a o krok dopředu (ironická pozn. autorky):

Požadavky na zvýšení rozpočtu:

Ostatní činnosti k ochraně přírody a krajiny (+100 000 Kč)

- Navýšení prostředků na instalaci tabulí vyzývající k udržování pořádku v lesích, jedná se o akci, ke které se přihlásila celá řada měst, tabule nabádají k tomu, jak by se lidé měli nejen v lesích chovat a budou zabudovány na nejfrekventovanějších místech s předpokladem dlouhé životnosti.

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.