Přihlášení

Není SMART jako SMART

9. 2. 2018 | Ondřej Veselý | Diskuze (5) | Věci veřejné

A SMART parkovacích automatů, do kterých můžeme dávat nejen mince, ale také bankovky, platit kartou, či dokonce DMS se jistě také brzy dočkáme. Protože v této oblasti jsme zcela ANTISMART.

Písek si našel téma, pro které je slavný nejen v ČR, ale doslova po celém světě. Tím zázračným tématem je SMART City. Tedy město inteligentní, fungující a chytré. Představitelé města navštěvují celý svět, nejčastěji Taiwan, a naše město propagují. Doslova růžová pohádka.

O to překvapivější je, že občané Písku z tak slavného projektu neprojevují kdoví jaké nadšení. Vždyť už přece mají dvě SMART parkoviště!!! Že je systém zatím ne zcela funkční a čísla na cedulích o počtu volných parkovacích míst se spíše nemění, to je přece malý detail, a kdo na něj poukazuje, je zcela jistě hnidopich. Tím je zcela určitě také ten, kdo není nadšen ze SMART zastávek. Co na tom, že nebyly úplně nejlevnější a zatím nefungují, protože je solární panely nedokáží nabíjet. Vždyť už k nim přece prokopáváme (SMART) elektrické kabely!!! A SMART parkovacích automatů, do kterých můžeme dávat nejen mince, ale taky bankovky, platit kartou, či dokonce DMS se jistě také brzy dočkáme. Protože v této oblasti jsme zcela ANTISMART.

A navíc už sbíráme první ocenění!!! Za projekt EPC!!! Tedy ten projekt, který ve dvou lidech připravila někdejší vedoucí oddělení školství Lenka Škodová s někdejší místostarostkou Hanou Rambousovou. V r. 2014 za něj dokonce město Písek dostalo nominaci na energetického Oskara v soutěži Energy Globe Award ČR. Tedy v roce, kdy o SMART City ještě nebyla řeč, město Písek nemělo zřízen útvar SMART, a nejezdilo na Taiwan… Přesto za tento projekt nyní sbírá ceny, jako za skvělé SMART City řešení. On totiž není SMART jako SMART.

0
0

Diskuze k článku +

9. 2. 2018 (21:06)  –  Pavel Kašpar

0
0

Je více než divné, když političtí protagonisté projektu se jezdí učit do části komunistické Číny na kterou u nás následně tak vehementně plivou. Nerozumím tomu.

Odpovědět

10. 2. 2018 (10:52)  –  Martin Kukrál

0
0

Ačkoliv je Taiwan většinou státu uznáván jako provincie Čínské lidové republiky, de facto Taiwan funguje jako samostatný demokratický stát. Nevidím tak jediný důvod, proč se na Taiwan nejezdit cokoliv učit.

Odpovědět

10. 2. 2018 (12:08)  –  Pavel Kašpar

0
0

Nerad bych poskytoval zkreslené informace, tak jen pro upřesnění
Základní údajeTaiwan je malý ostrovní stát nacházející se jihovýchodně od pevninské Číny v Pacifickém oceánu. Oficiální název zní Čínská republika (Republic of China). V současné době není Taiwan uznáván mezinárodním společenstvím jako suverénní stát s výjimkou 23 států. Česká republika udržuje pouze neoficiální kontakty s Taiwanem ve formě ekonomických a kulturních kanceláří v Praze a v Taipei.

Odpovědět

10. 2. 2018 (18:04)  –  Luděk Blaha

0
0

"Za projekt EPC!!! Tedy ten projekt…"
…kde se topení nedá vypnout, takže radiátory hřejí i v parných dnech, a kdy, zatímco je v herně chladno, je v umývárně sauna? Takže by to laikovi mohlo připadat, že smyslem centrální regulace není úspora tepla, ale zabezpečení trvalého odběru bez nějakých výkyvů?
Ale asi to tak nebude.
Podíval jsem se na dlouhodobý odběr tepla na městském úřadu. Docela zajímavá je skutečnost, že pondělky jsou vesměs s nejvyšším odběrem tepla v průběhu týdne. A to i na Nový rok. Tedy až na pondělí 5. února. Zato v pondělí 22. ledna si přitopili. I v Kulturním domě. Také je zajímavé, že se na úřadu vesele topilo i o vánočních svátcích. A na základních školách se přes vánoční prázdniny také topilo, jako kdyby se chumelilo.
Hezký projekt.

Odpovědět

20. 2. 2018 (12:35)  –  Kamil Václavík

0
0

Zatím se SMART city v našem městě začíná rozjíždět. Začaly fungovat světelné informace s parkovacími místy. Dále jsem si všiml, že u zastávek městské dopravy jsou nové elektronické tabule. Nevím, zda již fungují naplno, či jen ve zkušebním provozu, ale zatím jsou naprosto k ničemu. Předpokládal jsem, že se budou ukazovat nejen všechny nejbližší spoje (zatím to tak není), ale také za kolik minut případný spoj přijede. Tato poslední informace je běžně k vidění v Táboře, či v Č. Budějovicích. Uvidíme, co přibude v souvislosti s chytrým městem dál.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.