Přihlášení

Zastupitelstvo ve čtvrtek

1. 12. 2018 | Michaela Šťastná | Diskuze (0) | Věci veřejné

Příští týden je další schůzka našich zastupitelů, myslím tím jednání ZM. Tentokrát už to nebude jen tak, bude se už jednat naplno. Neprosákla ke mně informace o tom, jak to máme vlastně s uskupeními, koalicí, kdo s kým, proti komu. Ale témata bodů k projednání už potřebují plné soustředění zastupitelů, jejich hlasy rozhodují o budoucnosti města.

   Já se pozastavím u těch bodů, co jsou atraktivní pro mě, a nebudu to probírat popořádku. A neodpustím si poznámku, materiály k jednání ZM mají být zveřejněny nejpozději 10 dnů před samotným jednáním. Materiály na minulé jednání ZM byly zveřejněny 7.11. přitom jednání proběhlo už 15.11., jestlipak je to v pořádku?

   Na to rovnou navážu – bod k projednání číslo 20) a 21) – jednací řády rady a zastupitelstva města. Nic proti jednacím řádům nemám. Schvalují se na základě Zákona č. 128/2000 Sb., o obcích ve znění pozdějších předpisů § 96. S tím souvisí nahoře zmiňovaný termín, kdy se může občan dozvědět, co se bude projednávat.

   Jenže, jak jsem se na vlastní kůži přesvědčila, když ZM nedodržuje jednací řád, poruší některé jeho body, nic se neděje. (Dotaz byl na webu PS) Ptala jsem se na to v souvislosti s navýšením rozpočtu o osmdesát milionů na bazén, a odpověď zněla, že se vlastně jednací řád dodržovat nemusí. Je prý jen doporučení, nic se jeho porušením nestane. Ale, ptala jsem se minulého vedení města, je potřeba se zeptat toho současného, asi ještě předtím, než budou hlasovat, abychom věděli, že nejde jen o formalitku, kterou se ZM resp. RM řídit nehodlá.

   U bodu 18) Zastoupeni města v orgánech společností je odsunutý bod z minulého jednání, a nepochytila jsem, proč byl stažen z jednání. A chci jen vyjádřit němý údiv nad navrhováním třetího místostarosty do mnoha funkcí, žasnu, co dokáže jeden člověk zastat….. Dobrá, počkáme si na výsledky, netřeba se lekat dopředu.

   Bod 19) Výbory – volba předsedů a členů nám volbou do jednotlivých výboru malinko naznačí, kteří odborníci byli nominováni a seznámíme se s těmi, kteří se spolupodílí na posouzení (doporučujeme – nedoporučujeme) jednotlivých materiálů k projednání ZM.

   Ještě je tu několik dalších zajímavých bodů k jednání, těm věnuji samostatné příspěvky, aby toho čtení nebylo naráz moc.

 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.