Přihlášení

Ad Deficitní rozpočet města – opozice PROTI – KDU-ČSL

23. 3. 2018 | Redakce PS | Diskuze (2) | PÍSECKÝ HYDEPARK

Petr Hladík

Na zasedání zastupitelstva 8. března byla jako bod č. 2 schválena rozpočtová opatření, jež prohlubují plánovaný SCHODEK letošního rozpočtu města Písku na 365 milionů korun. Pro hlasovalo 15 zastupitelů (z celkových 27). Jedním ze zastupitelů, kteří hlasovali proti rozpočtovým změnám, je Petr Hladík za KDU–ČSL:

Nemám moc času na sofistikovanou odpověď, ale domnívám se, že je nezodpovědné plánovat rozpočet s takto vysokým schodkem, a to při všech argumentech, které padly, že možná bude schodek nižší, když se některé akce nezrealizují, vysoutěží se levněji (moc se to neděje), bude lepší výběr daní apod.

Je mi jasné, že rozdělané akce jsou potřeba dokončit a předfinancovat ty, kde je možno získat výraznou dotaci. Na druhou stranu, a uvědomuji si, že je to moje téma, nemusíme překotně rozjet stavbu bazénu za 300 milionů korun, ale i další investiční akce v momentě, kdy na to nemáme finanční prostředky. Mám obavu o to, s čím se bude muset potýkat nové zastupitelstvo v dalších letech a jaká opatření bude muset zavádět, aby se hospodaření města opět stabilizovalo a vytvořil se nějaký finanční polštář.

Rozpustit rezervu, kterou předchozí zastupitelstva našetřila je velmi jednoduché, ale opravdu to nesvědčí o jednání s péčí řádného hospodáře. Požadavek finančního výboru byl na odložení této rozpočtové změny a přepracování nebo spíše přehodnocení priorit na tento rok a nové předložení zastupitelstvu. Ze strany koalice nebyla ochota ani k diskusi o tomto tématu, dopředu byly předloženy argumenty, proč to nejde a jaké negativní důsledky by to mohlo mít na hospodaření města.

Myslím si, že tato situace navazuje na to, jak koalice ignoruje doporučení jak výboru rozvoje a investic města, tak i finančního výboru případně dalších poradních orgánů. Je také tristní, že takto zásadní rozhodnutí prochází minimálním počtem hlasů, tedy 14 hlasy. Koalice nehledá shodu, ale snaží se prosazovat své záměry takto silově, což mi velmi vadí.

Petr HLADÍK, KDU-ČSL

 

JAK KDO HLASOVAL O ZVÝŠENÍ DEFICITU ROZPOČTU MĚSTA PÍSEK NA ROK 2018 NA ČÁSTKU 365 436 982 Kč 

0
0

Diskuze k článku +

26. 3. 2018 (00:18)  –  Michaela Šťastná

0
0

"Je také tristní, že takto zásadní rozhodnutí prochází minimálním počtem hlasů, tedy 14 hlasy. Koalice nehledá shodu, ale snaží se prosazovat své záměry takto silově, což mi velmi vadí."
Připojuji, že když se začtete do Usnesení a hlasování za poslední roky, tahle věta se potvrzuje. I já to tak vnímám, pokud se vedou u vážnějších rozhodnutí rozpravy, je to ještě viditelnější. RM rozhoduje o zakázkách ještě vyšší hodnoty, než dříve, snad aby ZM nezdržovala.
Pokud se však vyskytne kritika či pochybení u některého z rozhodnutí, vždy se dozvíme, že k tomu bylo přijato Usnesení ZM, tedy se vždy vina snese na celý kolektiv, ještě nikdy jsem nečetla, ani neslyšela,že by se k prohlasování přihlásili jednotlivý aktéři a přiznali, že to prošlo o hlas.

Odpovědět

27. 3. 2018 (10:45)  –  Ondřej Medek

0
0

Má město vůbec kapacity takové množství nových projektů úspěšně zvládnout?
Pokud ano, pak tam doteď, když je těch projektů méně, musí být někdo navíc, někdo, koho platíme zbytečně.
Ale spíše se obávám, že město na to lidi nemá, tedy se otevírá prostor pro šlendrián v tom lepším případě, korupci v tom horším.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.