Přihlášení

Reakce na Piráty: Dobré investice zhodnocují majetek města

23. 3. 2018 | Josef Knot | Diskuze (3) | PÍSECKÝ HYDEPARK

V nedávné době byl uveřejněn text Pirátů Písecko pod názvem „Piráti vzkazují: Hospodařte zodpovědně“. Považuji za nezbytné na tento, z mého pohledu předvolební, příspěvek reagovat.

Jestliže Josef Soumar, člen finančního výboru a místopředseda místních Pirátů, konstatuje, že se už tři roky jeho strana intenzivně vyjadřuje k hospodaření města, ale její strategická doporučení zastupitelstvo nevyslyšelo, pak by určitě neměl opomenout, že se v roce 2016 svým hlasováním na zasedání finančního výboru kladně vyjádřil k návrhu rozpočtového výhledu města na roky 2017 – 2019 s připomínkou zvážit financování některé z velkých investičních akcí prostřednictvím úvěru, a to vzhledem k aktuálně výhodným úrokovým sazbám (jednání v červnu 2016). Nevznesl námitky ani proti konkrétním návrhům úvěrových smluv projednávaným finančním výborem v květnu 2017.

Taktéž návrh rozpočtu města na rok 2017, kde bylo odhlasováno vyčlenění peněz na dvě klíčové investiční akce, jejichž předpokládaná cena byla dohromady více než 300 milionů korun (knihovna a úpravna vody), byl zastupitelem za výše uvedenou stranu odsouhlasen, ačkoliv právě tyto akce významným způsobem zasáhly do finanční rezervy města.

Je pravdou, že současné vedení města hodně investuje. Není to však nekoncepční „rozhazování peněz“, ale promyšlená snaha (a třeba i trochu odvaha) využít potenciál, který se v Písku nabízí. S tím je samozřejmě spojená velká zodpovědnost, jíž jsme si všichni vědomi. Neřídíme se heslem po nás potopa, ale víme, že každou dobrou investicí se hodnota městského majetku zvyšuje a stejně tak stoupá i prestiž města Písku.

Josef Knot, místostarosta města

 

JAK KDO HLASOVAL O ZVÝŠENÍ DEFICITU ROZPOČTU MĚSTA PÍSEK NA ROK 2018 NA ČÁSTKU 365 436 982 Kč 

0
0

Diskuze k článku +

23. 3. 2018 (12:14)  –  Luděk Blaha

0
0

Vypadá to, že 'předvolební' je synonymem 'pokleslé' až 'zavrženíhodné'. Jakože účelovka a kampáň. A které že to období není předvolební? Asi tak pět minut po vyhlášení volebních výsledků…
Také tu vyšší prestiž města bych potřeboval dovysvětlit. Nenakupuji běžně ve značkových obchodech, a tak mi toto hledisko poněkud uniká. Jaký dopad by ta vyšší prestiž města měla mít na běžného obyvatele? Třeba, že dostane v hotelu na Tchaj-wanu zdarma dring na uvítanou?
Možná by pro začátek stačilo nechat v Praze přepsat ukazatele naším směrem a výpadovku z města přejmenovat na Píseckou. Má-li být zadlužení považováno za hrdinství, jsem na rozpacích.

Odpovědět

23. 3. 2018 (13:40)  –  Michaela Šťastná

0
0

No ano, souhlas, prestiž je ze všeho nejdůležitější, i když na ní existuje než subjektivní náhled, objektivně ji vnímáme jen těžko. A kdoví, jak ji vnímá místostarosta, radní, nebo zastupitelé. "Je pravdou, že současné vedení města hodně investuje. Není to však nekoncepční „rozhazování peněz“, ale promyšlená snaha (a třeba i trochu odvaha) využít potenciál, který se v Písku nabízí. S tím je samozřejmě spojená velká zodpovědnost, jíž jsme si všichni vědomi."
Pokud to ovšem znamená, že je vyčerpaný potencionál již existujících projektů, pak je to víc než odvaha. Proto tu máme budovy, pro které nenašlo město potencionál, tak je prodá, co na tom, že Honzíček už prestiž požíval, knihovna jakbysmet, pryč s nima! Letní kino už slávu sklidilo, pryč se střechou! Známý mi dnes řekl, že se na střechy dělají revize, jednou za dva roky, a tady zase došlo k havarijnímu stavu náhle.
Turisté, o které tu jde víc než o obyvatele, si prohlédnou prestižní svah, lávku, parkoviště P1 a P2, protipovodňovou zeď a pomažou domů, protože ve městě budou památné domy soukromé, nebo prázdné, prestižní parkovací dům nebude na nároží u pošty, ale zastrčený ve vnitrobloku se špatným přístupem. Prestižní bazén město třeba jednou neuživí, prestižní sportovní halu v kasárnách bude vlastnit developer, a Purkratice budou prestižní záhumenek továren.
Prestiž, tak jak ji vnímám, já je něco úplně jiného. Uniklo mi, proč (a od kdy) se tu jedná o prestiž, já žiji pořád v tom, že tu jde o lidi, o město, a prima život v něm.

Odpovědět

27. 3. 2018 (10:29)  –  Kamil Václavík

0
0

Co je dobře či špatně to ukáže až čas, zda se dobře "zhodnocuje majetek". Na podzim jsou komunální volby a tak si my voliči opět musíme zvykat na nekonečné diskuze.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.