Přihlášení

Jaká jsou práva občana a jak fungují obce

15. 5. 2019 | Martin Zborník | Diskuze (0) | Věci veřejné

Práva občana a fungování obce

Naše partnerská organizace FRANK BOLD v rámci projektu občan 2.0 spustila bezplatná e-learningový kurz pro aktivní občany zaměřený na Práva občana a fungování obce. "Ke vzniku kurzu nás inspirovaly zkušenosti z naší poradny" uvádí zástupce Frank Bold Petr Kalíšek "Mnoho z vás, kteří se na nás obracejí, se zajímá o komunální politiku a má názor například na to, do čeho jejich město má nebo nemá investovat. Aktivně se však málokdo zapojuje do dění, protože porozumět fungování městského úřadu s jeho samostatnou a přenesenou působností je složité a časově náročné. Proto jsme podle naší receptury připravili online kurz zdarma, který je určen například všem, kdo chtějí pomocí veřejně dostupných zdrojů informací sledovat investiční aktivity svého města nebo pochopit správní řízení."

 
 

Společně se spolkem Nugis Finem jsme vytvořili webový kurz Práva občana a fungování obce určený pro veřejnost. Kurz je zdarma k dispozici na vzdělávací platformě nostis.org. Jeho cílem je předat zájemcům o komunální politiku a studentům znalosti o tom, jakými pravidly se řídí fungování obce a jaké možnosti má k dispozici občan, který chce od obce získat informace nebo s jejími orgány jedná například v rámci správního řízení. Odborným garantem kurzu je JUDr. David Hejč, Ph.D. z Katedry správní vědy a správního práva Právnické fakulty na Masarykově univerzitě, přednášky sestavili právníci Franka Bolda.

Kurz tvoří krátké videopřednášky a další obsahy (myšlenkové mapy, odkazy na doplňující materiály, infografiky, textová shrnutí), které jsou pro rychlé zhlédnutí dostupné i bez registrace. Pro registrované uživatele jsou seřazeny do harmonogramu čtyřtýdenního kurzu, který kromě videí a textových dokumentů obsahuje také testy amožnost získat po úspěšném dokončení certifikát garantovaný Masarykovou univerzitou.

Celý projekt vznikl díky finanční podpoře nadace Blíž k sobě.

Prozkoumat e-learning

KDO JE TO TEN FRANK BOLD, KTERÝ SPOLUPRACUJE I S PÍSECKÝM SVĚTEM?

PÍSEČTÍ RADNÍ UDĚLALI KROK ZPĚT, ŘÍKAJÍ PRÁVNÍCI Z FRANK BOLD!

12. PROSINEC VYHLAŠUJEME DNEM OBČANA 2.0!

 
0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.