Přihlášení

Písek opět demonstroval proti Babišovi a Benešové

14. 5. 2019 | Martin Zborník | Diskuze (11) | Věci veřejné

Nejsme slepí Písek

V pondělí v podvečer 13.5.2019 se v prostoru před kamenným mostem opět sešlo cca 180 lidí, aby vyjádřili svůj nesouhlas s ohrožením justice a kroky Andreje Babiše a jím dosazenou novou ministryní spravedlnosti Marií Benešovou. Protestní akce v tento den současně probíhaly ve 132 městech naší země. Hlavním organizátorem protestů je občanská platforma Milion chvilek pro demokracii, která dnes sdružuje bezmála 350 tisíc rozhořčených občanů se stavem demokracie a politické kultury v naší zemi reprezentované postoji a kroky současného premiéra Andreje Babiše. Nadále jsou ale jejich požadavky ze strany Andreje Babiše bagatelizovány a přehlíženy. Občanská společnost již více než rok dává pokojnými shromážděními po celé zemi jasně najevo své rozhořčení se stavem věcí veřejných, leč marně. Kam až to musí zajít? Kolik lidí musí protestovat, aby to začal Andrej Babiš brát vážně? Politika premiéra Babiše podpořená politikou prezidenta Miloše Zemana a extrémistických stran jako SPD a KSČM dnes rozděluje společnost na dva čím dál tím více se vzdalující tábory. Chceme tady ještě větší společenské propasti, ještě masovější demonstrace, protestní stávky, nebo hnutí žlutých vest jako ve Francii? Protože zaplněný Staromák a protestující v celé republice stále nestačí je opět svolána na úterý 21. května 2019 protestní demonstrace tentokráte symbolicky na Václavské náměstí.

Na písecké demostraci vystoupilo několik řečníků za organizátory Jan Říšský (+závěrečná část), Tomáš Úlehla a hosté psycholog Ivan Úlehla, místostarosta Petr Hladík a středoškolský učitel Jakub Cenek.

Na našem facebooku je ke shlédnutí kompletní záznam živého přenosu z demostrace 13.5.2019 i předchozího  píseckého protestního pochodu 29.4.2019

 

A nebylo to poprvé:

NEJSME SLEPÍ! Písek demonstrace proti Babišovi 29.4.2019 – cca 150 osob

Podrobná fotoreportáž z 29.4.2019 na facebooku.

V Písku se demonstrovalo proti Babišovi

DEMONSTRACE v pondělí 9. 4.2018 v 19 hod u RADNICE V PÍSKU – za5dvanáct

Písek říká NE Ondráčkovi do čela komise pro GIBS

 

HNUTÍ MILION CHVILEK PRO DEMOKRACII spojuje lidi, kterým na demokracii záleží – https://www.milionchvilek.cz/

V Písku k dnešnímu dni podepsalo výzvu k odstoupení premiéra 1314 osob. Připojit se můžete i vy zde

 

Fotogalerie k článku


0
0

Diskuze k článku +

14. 5. 2019 (15:49)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobrý den,
ve shora uvedeném textu jste pane Ing. arch. Zborníku ukázal jaký jste demokrat KSČM i SPD jsem politické strany, které se do parlamentu dostali na základě demokratických voleb na rozdíl od TOP 09, kteráž to strana se zřejmě již do parlamentu nedostane.
Paní Marie Benešová je jedna z nejpoctivějších členů ČSSD vedle prof. Jičínského, Dr. Richetského, Dr. Křečka. Z politiky odešla když nesouhlasila se SOBOTKOU a jeho nohsledy. V době kdy byla pouze advokátkou se politice nevyjadřovala. Tvrzení, že označovala Babiše jako nevinného je lež. Je tedy lživý i důvod vašich demonstrací.

Ptal jste se jak dlouho budete muset protestovat. Zjistili jste něco pro vás pozitivního. NE TGAK TO JE ODPOVĚĎ.

NEJSME SLEPÍ, ALE ….

Odpovědět

14. 5. 2019 (21:25)  –  Bc. Ladislav Douša, DiS.

0
0

Pane doktore, pokud minulými volbami TOP 09 prošla, nepředjímejte, jak dopadne v těch příštích. Do parlamentu se dostala na základě demokratických voleb stejně jako Vámi zmíněné strany.

Odpovědět

15. 5. 2019 (01:21)  –  Martin Zborník

0
0

pane Šlehobre, čtu vaší odpověď potřetí a přiznám se, že vůbec nerozumím tomu, co jste tím chtěl Urbi et orbi (překlad: městu a světu) sdělit. Přesto se pokusím na vás zareagovat jako správný demokrat :-)).

To že KSČM i SPD jsou v parlamentu vůbec nevylučuje mé předchozí tvrzení, tedy že jsou to extrémistické strany. Nechápu souvislost v čem že je TOP09 tak rozdílná? Snad jen v tom že se "zřejmě již do parlamentu nedostane". Jakou to má prosím souvislost s uveřejněným textem?

Ke stati o Marušce Benešové po "nohsledy" tomu rozumím. A však dále: "Tvrzení, že označovala Babiše jako nevinného je lež." – A kde jste na tohle přišel? To prvé tvrzení jsem uváděl v mém článku? Ani mezi řádky. Pak i vaše následná dedukce: "Je tedy lživý i důvod vašich demonstrací." vykazuje značné prvky nedůvěryhodnosti.

"NE TGAK TO JE ODPOVĚĎ." – asi nějaká šifra pro mistra Leonarda. Nezlobte se, ale na toto rozhřešení mé vzdělání opravdu nestačí.

Odpovědět

14. 5. 2019 (15:50)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Vždyť je vás tam jako do mariáše.

Odpovědět

15. 5. 2019 (01:23)  –  Martin Zborník

0
0

I mariáš je ale poctivá hra s jasnými pravidly.

Odpovědět

14. 5. 2019 (18:38)  –  Luděk Blaha

0
0

<i>Kam až to musí zajít?</i>

Nejlépe k volbám.

Odpovědět

15. 5. 2019 (18:50)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobrý den,
pane Ing. arch. Zborníku tak nejdříve to zřejmější. Paní JUDr. Marie Benešová za poslední čtyři roky co odešla z ČSSD byla na veřejnosti zaznamenána na poslední jednání soudu o justiční mafii. Potom nikde veřejně nevystoupila verbálně ani písemně. Vím to velice dobře protože jsme ji zvali, aby nám přednášela na zasedání Celostátního výboru klubu seniorů. Oznámila nám, že se stáhla do ústraní.
Mariáš je skutečně zábavná hra, ale při Vašem vzdělání jste mohl pochopit, že narážím na váš početním stav, který nepřesahuje ani 0,5% občanů ČR a vůbec Vám nedává právo vyhrožovat žlutými vestami a kam až to musí dojít. To je skutečně směšné. Zřejmě počítáte, že rozpoutáte chaos, aby na to bylo možné poukázat venku. JE TO SNAHA ČÍM HŮŘ TÍM LÍP. O Benešovou a justici vůbec nejde.
Máte strach, že soud Babiše neodsoudí, tak se snažíte oddělat jej ještě než to půjde k soudu.

Proto to mají zachránit ten chlapík z Vodňan a další dva hošani, když někde potkali Lobkowice a Sorose.
Jinak by jste to nechali na VOLBÁCH.

Odpovědět

16. 5. 2019 (14:21)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobrý den,
jen, aby bylo všechno jasnější. Pokud nezveřejníte kdy, kde a co říkala nebo psala Marie BENEŠOVÁ na obranu Čapího hnízda nebo Babiše tak demonstrujete pod lživou záminkou.
Údajně byla důvodem demonstrací i návštěva JUDr. Ph.Dr. Zdeňka Ondráčka, Ph.D. v Doněcké republice na výročí odtržení od Ukrajiny. Doporučuji podívat se na sociálních sítích co Ondráček natočil. Průvod občanů, kteří tančí v krojích na ulici, smějí se a vyjadřují spokojenost. Podle mne by měl dostát Ondráček dík za to, že nás objektivně informoval jak to tam skutečně vypadá.
Ministr Petříček se hned ozval, že jednal proti naší zahraniční politice. U NÁS VLÁDNE DVOJÍ METR. Jak to, že Petříček se neozval pro primátorovi Prahy ohledně Thajvanu a Tibetské vlajce. Vždyť naše zahraniční politiky uznává územní celistvost Číny stejně jako USA. Takže to je další zmatněný důvod demonstrací Milion chvilek nebo Milionový chlívek ?

Odpovědět

17. 5. 2019 (09:59)  –  Martin Zborník

0
0

A aby byl výčet kompletní, jste ještě zapomněl uvést, že za všechno můžou zednáři. Nevím kde jste na vaše tvrzení přišel a co vás opravňuje napadat 1314 písečáků ze "lživé záminky" našeho konání? Pokud mě je známo, tak nikdo nic takového v Písku na demonstraci, o které je tento článek, neuváděl. To jsou tedy potom jen vaše osobní dedukce, na které nadále již raději nebudu reagovat, protože mnohé z toho co píšete (Ondráček, výklad pojmu územní celistvost Číny a USA) značně účelově manipuluje.

A teď jen naposledy k meritu věci. Vypadá to, že jste v otázkách Marušky Benešové velmi podrobně informován a proto, aby bylo všechno všem ještě nad slunce "jasnější", to trochu otočíme. Zajisté nám pomýleným můžete dopodrobna sdělit, co tedy říkala nebo psala na obranu Čapího hnízda nebo Babiše, jinak nelze vnímat váš příspěvek jinak než jako nepodložený "pod lživou záminkou". Nejsem tiskový mluvčí ani Marušky Benešové, ani Milion chvilek pro demokracii. Jestli vás tedy tak moc zajímá nebo irituje postoj občanského hnutí Milion chvilek pro demokracii, sledujte jejich oficiální zdroj a nadále pište a diskutujte tam, neb tohle není jejich oficiální web.

Odpovědět

17. 5. 2019 (15:20)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobrý den pane Ing. arch. Martine Zborníku,
zdá se, že čtete velice nepozorně. JÁ JSEM NAPSAL, ŽE V TOM OBDOBÍ CO ODEŠLA Z POLITIKY NENAPSALA VŮBEC NIC O ČAPÍM HNÍZDĚ A O BABIŠOVĚ NEVINĚ. To je výmysl neziskovky Milion chvilek. Benešová vlastně do současné doby se k Babišovi ani k Čapímu hnízdu nevyjádřila jak verbálně tak ani písemně.
TO JE TO JÁDRO PUDLA.
Já nechci nikoho napadat a občany Písku i když jich není ani jedno procento obyvatel Písku. Je ovšem nepochybné, že transparenty, ale zřejmě i verbálně napadají jiného člověka – Benešovou a nemají k tomu žádný důvod ani důkaz. TAK JAK JIM TO MÁM JINAK NAPSAT. Mohu se také domnívat, že byli zmanipulovaní nebo nejsou třeba i z osobních důvodů nenávistní . Těm posledním se nehodlám omlouvat a těch prvních je mi líto.

Odpovědět

20. 5. 2019 (10:25)  –  Ing. Antonín Černý

0
0

Jsem stejného názoru jako JUDr. Šlehobr

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.