Přihlášení

Mgr. Monika Hrůzová

Mgr. Monika Hrůzová Poradce pro oběti projektu "Proč zrovna já? II" Probační a mediační služba tel.: +420 727 939 996 email: hruzova.pms@gmail.com http://www.pmscr.cz kancelář: O. Ševčíka 1943, 4. patro, Písek 39701 Možnost konzultace bez objednání: Lichý týden: Pondělí 13:00 – 16:00 Pátek 9:00 – 12:00 Sudý týden: Pondělí 9:00 – 12:00 Pátek 13:00 – 16:00 Středa 13:00 – 16:00 Hledáte odpovědi na následující otázky? : Proč se to stalo zrovna mně? Proč zrovna já? Jak a kde podat trestní oznámení? Jak získat informace o vyšetřování? Jak sepsat odvolání? Jak uplatnit nárok na náhradu škody? Jaké jsou možnosti mimosoudního řešení konfliktu? Kde a jak rychle získat důležité právní informace a informace o průběhu trestního řízení? Co dělat v situaci, kdy pachatel odmítá odpovědnost za trestný čin? Jak se vyrovnat s psychickou újmou, pocity bezmoci, vzteku a strachu? Je možné někomu anonymně svěřit své obavy, nejistoty a starosti? Poskytujeme: podporu a pomoc všem obětem trestných činů poradenství při vyrovnávání se s dopady trestného činu poradenství v rámci orientace v trestním řízení základní právní informace zprostředkování dalších služeb doprovázení Vše bezplatně a diskrétně

E-mail: hruzova.pms@gmail.com

Autorovy články

Evropský den obětí

21. 2. 2020 | Evropský den obětí nebo také Evropský den zločinu připadá na 22. 2. Připomínáme si tak podpis Charty práv oběti v roce 1990. Na tento den upozorňujeme v současnosti hlavně proto, abychom zvýšili povědomí o možnostech podpory a pomoci obětem trestných… Pokračování

Poradna pro oběti trestných činů připomíná Dny restorativní justice

22. 11. 2019 | Týden restorativní justice (Restorative Justice Week) probíhá každoročně pod záštitou Evropského fóra pro restorativní justici. Probační a mediační služba České republiky se k této akci připojuje již od roku 2006. Dny restorativní justice probíhají v… Pokračování

Dovolené jsou v plném proudu. Buďte obezřetní.

15. 7. 2019 | Sezóna letních dovolených je v plném proudu. Kromě rekreantů se ale začínají po kempech a dalších turistických cílech pohybovat také nenechavci, kteří do zmíněních lokalit určitě nevyráží, aby poznávali krásy okolí. Obezřetnost je přitom nutné zachov… Pokračování

Poradna pro oběti trestných činů v novém

10. 12. 2018 | Pro obyvatele Písku jistě není novinkou, že Probační a mediační služba ve městě mimo své běžné činnosti zřízuje také poradnu pro oběti trestných činů. Služby poradny mohou využít všichni, kteří se cítí být obětí trestného činu. Obětí se člověk st… Pokračování
Písecký bazar

Žádné zveřejněné inzeráty.

Vložit vlastní inzerát
 • Trambovánový venkovní bazén / 19

  PTÁ SE: Radek Otava 31. 8. 2020

  DOTAZ PRO: Trambová Petra Nezodpovězeno dnů: 19

  OTÁZKA: Jak velký bude venkovní bazén pod lesnickou školou? Bude to padesátka?

  0
  0
 • HladíkParkoviště sídliště-Hradi… / 50

  PTÁ SE: Pavel Šebelle 31. 7. 2020

  DOTAZ PRO: Hladík Petr Nezodpovězeno dnů: 50

  OTÁZKA: Dobrý den, lidi ze sídliště na Hradišti už několik let opakovaně požadovali namalování čar na parkovišti v ulici K Háječku. Loni přišla informace z města, že se čáry namalují na jaře. Je půlka prázdnin a namalovány nejsou. Kdy je namalujete a kdy se začne stavět nové parkoviště na sídlišti na Hradišti?

  0
  0
 • TrambováBrownfieldy 3. část dotaz… /

  PTÁ SE: František Losos 11. 7. 2020

  OTÁZKA: Domnívám se, že v těchto záležitostech by město mělo pískat, developeři skákat a občan by měl být potěšen. Nikoliv, že developeři budou pískat, město skákat a občanovi zbude pohled na barabiznu.

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Trambová Petra 16. 7. 2020

  ODPOVĚĎ:

  Jen zopakuji svou odpověď z Vašeho předchozího dotazu - aby mohlo město "pískat", musí vědět, podle čeho. Chceme mít jasné limity a regulativy v území, vymezené pozemky, hustotu zástavby, procenta zeleně, maximální podlažnost nebo funkční využití ploch. Pak teprve můžeme jednat s developery.
  0
  0
 • TrambováBrownfieldy 2. část dotaz… /

  PTÁ SE: František Losos 11. 7. 2020

  OTÁZKA: Zaznamenal jsem informaci o žádosti developerské společnosti o prodej pozemků města za částku výrazně pod cenou. Nestálo by za to problémy propojit a po developerech požadovat, aby se vložili do problému, vyřešili brownfieldy s tím, že pak se mohou s městem dále bavit? Developerské společnosti mají výrazně lepší schopnost problém vyřešit ku svému prospěchu. Proč by tedy na oplátku za přízeň města, nemohli pro město udělat něco „navíc“. Město by tak mohlo vyřešit problém na který je krátké.

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Trambová Petra 16. 7. 2020

  ODPOVĚĎ:

  Bohužel úplně nerozumím Vašemu návrhu, co znamená "vyřešit brownfield"? Žádný developer nechce řešit technickou a dopravní infrastrukturu ze svého... Tady musí být hlavním motorem město. A to musí nejprve přesně vědět, co chce. V případě Žižkových kasáren na jasném konceptu pracujeme, tak abychom jej mohli v budoucnu nabídnout i developerům a zároveň si zachovali plnou kontrolu nad územím. Město chtělo už v minulosti "vyřešit" tento brownfield tak, že jej prodalo jedné nejmenované zahraniční společnosti, která území "vyřešila" pouze zpracováním projektu pro územní řízení a rozprodáním budov a jejich nehodnotnějších částí.
  0
  0
 • TrambováBrownfieldy 1. část dotaz… /

  PTÁ SE: František Losos 11. 7. 2020

  OTÁZKA: Zajímá se město, vedle plánování (Žižkova kasárna atp.), i o brownfieldy – i ty potencionální, které na území města vznikají? Konkrétně mám na mysli nově objekt zamýšleného SEC v Táborské/ Sedláčkově ulici, kde stavba stojí, a dále objekt zamýšleného CLB ve Vladislavově ulici. Ptám se, protože nitky těchto projektů se dle dostupných informací z internetu zbíhají k jedné osobě, která je spojována s projektem dostavby apartmánů na Brčálníku, kde byla stavba zastavena a již x let stojí a chátrá.

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Trambová Petra 16. 7. 2020

  ODPOVĚĎ:

  O Vámi zmiňovaných projektech víme a poměrně podrobně sledujeme jejich osud. V obou případech se ale jedná o soukromý majetek a proto jsou naše možnosti zájmu omezené. V prvním případě je objekt SEC v Táborské/Sedláčkově ulici stále ve výstavbě, má být dokončen do 31.12. 2020. Objekt CLB ve Vladislavově ulici byl napotřetí již vydražen a má nového majitele. O jeho záměrech s budovou jsme informováni.
  0
  0
 • VeselýFunkce /

  PTÁ SE: Anežka Králová 7. 7. 2020

  OTÁZKA: Dobrý den pane Veselý, jste poslancem, předsedou zahraničního výboru PS, místopředsedou ČSSD, v Písku místostarosta, předseda Finančního výboru, člen Výboru pro rozvoj a investice města, člen představenstva Teplárna Písek s.r.o., člen dozorčí rady Sladovna Písek o.p.s., člen pracovní skupiny pro Žižkova kasárna. Moje otázka je 1) kolik hodin denně věnujete jednotlivým funkcím a 2) za jaké funkce berete finanční ohodnocení a v jaké výši. Je to vše z veřejných rozpočtů nemělo by to být tajné.

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Veselý Ondřej 8. 7. 2020

  ODPOVĚĎ:

  Paní Králová,

  máte poměrně špatné infromace. Nejsem členem, natož předsedou, finančního výboru, nejsem členem Výboru pro rozvoj a investice města, který město dokonce nemá ani zřízen, nejsem členem DR Sladovny, nejsem členem pracovní skupiny pro Žižkova kasárna, a nejsem místostarostou Písku, ale neuvolněným místostarostou Písku.

  0
  0
 • Veselýproblémové cesty /

  PTÁ SE: Andrea Kašová 6. 7. 2020

  OTÁZKA: Rozbahněná cesta bez drenážních drážek je od Nového rybníka na Malou Brašnu, zarostlá trávou k rybníku Němec, zarostlá větvemi a rozbahněná bez drenážních šikmých drážek na Hradišti, když se jde dolů k řece od nového hřiště na sportovní stezce, a pak je voda i na cestě od tohoto hřiště k ulici k Vápenici, jak je ta paseka. Určitě jich je víc, měl by to občas někdo z Lesů projít a udělat opatření.

  0
  0

  ODPOVÍDÁ: Veselý Ondřej 7. 7. 2020

  ODPOVĚĎ:

  Dobrý den,

  na Hradiště se budu muset podívat. Pokud jde o obě cesty v Píseckých horách, tak si bohužel nerozumíme. Obě cesty jsem v posledním měsíci navštívil opakovaně. Uznávám, že nemají vzhled parkových pěšin. Ale podle mého názoru to není cíl. Jde o lesní cesty, které jsou takto užívány a kromě případných oprav při vymletí, či rozježdění lesní technikou, nepočítáme s jejich pravidelnou parkovou údržbou, stejně jako u všech ostatních lesních cest.

  S pozdravem  

  0
  0

Ptejte se starostky Evy Vanžurové…

 • zrušení maturitní plesů… / 5

  PTÁ SE: Bláha 14. 9. 2020

  DOTAZ PRO: Vanžurová Eva Nezodpovězeno dnů: 5

  OTÁZKA: Dobrý den. Je prosím pravda, že budou zrušeny všechny maturitní plesy? Děkuji Bláha

  0
  0
 • Sladovna na mostě / 6

  PTÁ SE: Dvorská 13. 9. 2020

  DOTAZ PRO: Vanžurová Eva Nezodpovězeno dnů: 6

  OTÁZKA: Vážená paní starostko, čtu tu s vyvalenýma očima, co připravuje město prostřednictvím Sladovny na Kamenném mostě. Společnou večeři v této době!!! Je to, prosím vtip nebo se skutečně město už zbláznilo? Zdá se Vám to vhodné? Mohu se zeptat, kdo to vymyslel a kdo tomu dal vůli? Děkuji Dvorská

  0
  0
 • Projekty občanů / 25

  PTÁ SE: Mirek Zapletal 25. 8. 2020

  DOTAZ PRO: Vanžurová Eva Nezodpovězeno dnů: 25

  OTÁZKA: Dobrý den paní starostko, v participativním rozpočtu je hodně zajímavých projektů. Neuvažuje město, že by zrealizovalo všechny, které se dostanou do druhého kola? Které projekty by město zrealizovalo, protože se mu líbí, i kdyby v hlasování neuspěli do výše 5 mil Kč?

  0
  0

Podpořte nás a staňte se naším partnerem!

Finanční dary zasílejte na účet č. 5015117001/5500 (Raiffeisenbank)
Děkujeme!

redakce@piseckysvet.cz


Návštěvnost

Měsíční:17 319 návštěv38 125 stránek

Dnes je 18. 9. 2020, svátek má Kryštof.

Dnes
19 °C
5 °C
Skoro jasno

So
18 °C
6 °C
Skoro zataženo

Ne
18 °C
8 °C
Polojasno

Zdroj: Meteocentrum.cz